اولین تاثیر باید ها و نباید های قرار گذاشتن

چگونه در دوران آشنایی برای ازدواج همدیگر را بهتر بشناسید.

0 ۱,۴۵۷

فرض ما بر این است که خوانندگان این کتاب بالای هجده سال هستند و از سن نوجوانی و شیطنت هایش فاصله گرفته اند اما در هر سنی که باشید احتمالا ابهاماتی در مورد اولین دیدار با زن مورد علاقه تان دارید. همان طور که در پست قبل آموختید، زنان با فرستادن علائم غیرکلامی تعیین می کنند که آیا مردی به آن ها نزدیک شود یا نه. شاید فکر کنید که شما درجایگاه راننده هستید و کنترل و فرمان دست شماست اما این زن است که چراغ سبز برای رد شدن یا چراغ قرمز برای متوقف شدن را در دست دارد.

مسئله این است که گاهی مردها با دیدن علامت های غیرکلامی یک زن گیج می شوند. آن ها نمی دانند ترمز کنند یا با سرعت بیشتری به جلو برانند.

بگذارید تستی فوری و راحت از شما بگیریم تا توانایی علامت خوانی شما را برآورد کنیم.

فرض کنید در یک کافی شاپ یا کنسرت هستید. متوجه می شوید زنی به شما نگاه می کند، لبخند میزند؛ سپس نگاهش را میدزدد. او این کار را به تکرار انجام می دهد. یک لحظه در این فکر فرو می روید که آیا مردی خوشتیپ با ظاهری شبیه به برد پیت پشت سرشما نشسته است که مانند طوفانی دل خانم را در نوردیده یا به شما خیره شده است؟ چطور می توانید مطمئن شوید؟

ساده است.

یک لحظه از جایتان بلند شوید یا پشت یک میز دیگر بنشینید. سپس نگاه او را دنبال کنید. اگر او دوباره به شما نگاه کرد، لبخند زد و نگاهش را دزدید، معلوم است که به شما علامت می دهد که به او نزدیک شوید.

لطفا به خاطر داشته باشید که علامت او فقط تمایلش به یک سلام و علیک ساده را نشان می دهد. پس اولین تاثیری که او از شما می گیرید با توجه به اینکه هیچ شناختی از شما ندارد، باید آن قدر قوی باشد که بخواهد قدم بعدی را بردارد.

این اولین تاثیر دست شماست.

بارها تاکید کردیم که اولین چیزی که زنان در یک مرد به دنبال آن هستند، حس اعتماد است.

معنایش این است که شما خودتان باشید و کاری را انجام دهید که حرفش را می زنید. هدف از قرار گذاشتن (البته اگر این قرار به منظور پیدا کردن نیمه گمشده باشد) این است که کسی را بیابید که شیفته خود واقعی باشد نه خودی که تظاهر به آن می کنید.

قرار نیست اولین کسی که با او قرار گذاشته اید نیمه شما باشد. هیچ ایرادی ندارد قرار های متعدد بگذارید تا در نهایت فرد مورد نظر را بیابید اما اگر هدفتان از قرار گذاشتن های متعدد، یافتن زن هایی برای برقراری رابطه جنسی متنوع است، قطعا کتاب های دیگری هستند که به شمه یاد دهند چطور با گذاشتن نقاب برچهره، زنان را به اتاق خوابتان ببرید.

ما هیچ مشکلی با ارتباط جنسی نداریم اما هدف در این جا این است که به شما یاد دهیم چطور مردی حقیقی باشید که زن ها جذب صداقت وجودی تان شوند، نه مردی که با هزار دوز و کلک زنان را فریب می دهد.

اولین تاثیر باید ها و نباید های قرار گذاشتن
اولین تاثیر باید ها و نباید های قرار گذاشتن

اگر قابل اعتماد بودن را ایجاد امنیت جسمی و روانی تعریف کنیم، روش ایجاد این امنیت در گفت وگو از طریق خوب شنیدن و علاقه نشان دادن است.

قطعا اگر در اولین قرار با این نگرش پیش نرویم، شکست خواهیم خورد. باید طرف مقابل را در مرکز توجه قرار دهید. نزدیک شدن به یک خانم به صورت یک طرفه و بدون در نظر گرفتن او، راه به جایی نمی برد. شاید برخی خانم ها برای وقت گذرانی به شما نزدیک شوند اما قطعا شمارا جزء همان دسته از مردانی قرار خواهند داد که همه خوب می شناسیم.

زن ها شیفته مردانی هستند که انرژی عاطفی بالا داشته باشند، کسی که از حرف زدن خوشش بیاید، سوال بپرسد و به پاسخ خوب گوش دهد. در لابراتوار عشق زوج های شاد می گفتند که اولین تاثیری که بر روی یکدیگر گذاشته اند، عمیق و مثبت بوده است نه سطحی.

این گفت وگو در مورد اینکه تو چقدر خوش تیپ یا زیبا هستی نبوده است، بلکه در مورد علاقه مندی ها و تمایل به شناخت حقیقت طرف مقابل بوده است. زنان همواره در جست وجوی شفافیت و صداقت هستند.

  • اگر او از شما بپرسد که شغلت چیست و شما خیلی مبهم جوابش را بدهید، قطعا احساس امنیت نخواهد کرد.
  • اگر او در حال صحبت با شما باشد اما شما یک ریز نگاهتنان دور اتاق بچرخد یا بدتراز آن، به سینه خانم باشد، او احساس امنیت نخواهد کرد.
  • اگر از او سوالی پرسیده اید درست وسط جواب دادن حرفش را قطع کنید یا به او توجهی نشان ندهید یا شنونده خوبی نباشید، او احساس امنیت نخواهد کرد.

زنان بیشتر از مردان اهل حرف زدن هستند به ویژه اگر اولین گفت وگو میان آن دو باشد، پس لطفا به این ویژگی او علاقه نشان دهید و از او بخواهید بیشتر برایتان صحبت کند. به او فضای بیشتری بدهید. او را هل نکنید و به جای او جملاتش را تمام نکنید. به عبارت دیگر، تلاش نکنید فرمان گفت وگو را در دست داشته باشید. هر زنی داستان خودش را دارد و وظیفه شما این است که از او بخواهید که داستانش را تعریف کند.

از او سوالاتی در مورد شغلش، زندگی اش و علایقش بپرسید و تمام حرف هایش را به دید مثبت بنگرید. اگر او در مورد مسائل منفی صحبت کرد، بدانید که به شما اعتماد کرده است و دارد موضاعات منفی زندگی اش را با شما در میان می گذارد.

برای مثال:

شما از او می پرسید که چه کار می کند و او می گوید که وکیل است. بعد از آن باید چه بگویید؟ اگر بچه مامان باشید، جوکی در مورد وکلا مطرح می کنید یا موضوع را عوض می کنید اما اگر قهرمان باشید، سوالی عمیق تر مطرح می کنید. مثلا می گویید: چه چیز باعث شد به وکالت روی بیاوری؟ عاشق کدام ویژگی این شغل بودی؟

بعد به پاسخش گوش می دهید و دوباره سوال بعدی را می پرسید. اگر او بگویید که به اسرار پدر و مادرش وکیل شده است، از او می پرسید: اگر قرار بود خودت انتخاب کنی، چه کاره می شدی؟  از او سوالاتی بپرسید که جواب آنها بله و نه نباشد.

وقتی سوالاتی باز مطرح می کنید، او از توصیفات و تصورات خود می گوید. این توصیفات موجب شناخت بیشتر می شود. اگر دیدید دوست ندارد راجع به کارش حرف بزند، می توانید سوالات باز دیگری بپرسید، مثلا بگویید: وقتی که بیکاری سرت را با چه چیز گرم می کنی؟ می توانید بپرسید که اهل کجاست و بزرگ شدن  در آن شهر یا کشور چه حال و هوایی دارد. گفت وگو کردن یک هنر است و همین هنر موجب می شود که طرف مقابلتان حس کند که در مرکز توجه قرار دارد.

در طول اولین گفت وگو و تمام صحبت های بعدی، وقتی او صحبت می کند به چشمانش نگاه کنید. در مطالعه ای که روانشناسان کلارک انجام دادند از غریبه ها خواسته شد مدت دو دقیقه در چشمان هم خیره شوند. این خیره شدن متقابل احساس صمیمیت و محبت را در میان این غریبه ها به شدت افزایش داد، البته باید توجه کنید که هر از گاهی پلک بزنید و آن را با مسابقه اشتباه نگیرید. بین نگاه دوسویه که احساس محبت و آرامش را انتقال می دهد با خیره نگاه کردن که باعث می شود طرف مقابل از خود بپرسد که مبادا شما قاتل زنجیره ای باشید، تفاوتی ظریف وجود دارد.

اولین تاثیر باید ها و نباید های قرار گذاشتن
اولین تاثیر باید ها و نباید های قرار گذاشتن

نکته مهم دیگر که باید در اولین گفت وگو مدنظر قرارداد، لحن صداست. استاد دیوید فینبرگ از بخش روانشناسی، عصب شناسی و رفتار شناسی دانشگاه مک مستر، ریاست آزمایشگاه تحقیقاتی صدا را نیز بر عهده دارد و مطالعاتش در طول دهه اخیر نشان داده است که لحن آرام در مردانی که صدای عمیقی دارند برای زنان جذاب تر است و چنین مردانی فرزندان بیشتری دارند. این تحقیق همچنین نگاهی بر زندگی نامزد های ریاست جمهوری بین سال های 1960 و 2000 انداخته بود و به این نتیجه رسید که در تمام هشت انتخابات، نامزدی که صدای پایین تری داشت برنده شده بود.

پس وقتی با خانم ها حرف می زنید، درونتان را بیدار کنید و درونتان را بخوابانید. تلاش کنید روان، آرام و با فرکانس پایه صوتی خود حرف بزنید. برای یافتن فرکانس پایه کافی است زیر دوش بایستید، با استفاده از شست و انگشت اشاره، سوراخ بینی خود را بگیرید. حال با ایجاد صدای <<اووووم>> فرکانس خود را تغییر دهید. فرکانس پایه شما موجب می شود استخوان های بینی تان بیشتر مرتعش شوند. هنر پیشه ها از این طیف گام صدا بهره می گیرند تا بدون کشش صدا، بازتاب صوتی خوبی در سالن تئاتر ایجاد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.