بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج

بهترین زمان برای مشاوره قبل از ازدواج کی است؟

2 249

مشاوره پیش از ازدواج نوعی از مشاوره است که به زوج ها کمک می کند تا با آگاهی بیشتری ازدواج کنند. اکثر زوج ها فکر می کنند که دو یا سه هفته قبل از مراسم ازدواج، بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج است. اما این نوع ذهنیت نباید تشویق شود. مشاوره قبل از ازدواج باید در اسرع وقت آغاز شود. به محض اینکه مطمئن شوید که رابطه تان جدی است، باید جلسات مشاوره و درمانی خود را آغاز کنید.

بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج

این سوالی است که خیلی از مراجعه کنندگان از ما می پرسند. موضوعی که در مشاوره پیش از ازدواج مهم است، زمان آن است. که چه زمانی برای مشاوره پیش از ازدواج خوب و بهتر است.

همان طور که از اسم این مشاوره مشخص است، بهتر و مفیدتر است که این مشاوره قبل از دوران نامزدی و عقد باشد و در زمان آشنایی یعنی دوران دوستی و یا ابتدای خواستگاری و دوران آشنایی دو طرف با هم باشد. چرا که در این زمان بهترین و بیشترین اثر را در انتخاب خواهد داشت.

لازم به ذکر است دوستانی که این مراحل را گذرانده اند و در دوران نامزدی یا عقد می باشند، نگران نباشند چرا که در این مرحله هم گرفتن مشاوره برای زندگی مشترک بسیار مفید و سودمند خواهد بود و آموزش مهارت ها و نقش ها کمک می کند که اگر هر کدام از طرفین مسئله و مشکلی دارند آن موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد و بهترین راه کار و تصمیم در مورد آن موضوع گرفته شود و آموزش های این مدت باعث می شود طرفین زندگی شادتر و موفق تری را در زیر یک سقف شروع کنند.

بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج
بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج

چرا مشاوره قبل از ازدواج توصیه می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین اطمینان دهد که یک رابطه قوی و سالم دارند – همچنین فرصتی بهتر برای ازدواج پایدار و رضایت بخش است. این نوع مشاوره همچنین به زوجین در شناسایی ضعف هایی کمک می کند که در طول ازدواج می توانند مشکل ساز باشند.

مشاوره پیش از ازدواج اغلب توسط پزشکان مجاز و متخصصان خانواده ارائه می شود. این درمانگران دارای دوره های تحصیلات تکمیلی و یا فارغ التحصیلی هستند. مشاوره ممکن است از طریق موسسات مذهبی نیز ارائه شود.

چرا مشاوره پیش از ازدواج باید انجام شود؟

مشاوره قبل از ازدواج می تواند به زوجین کمک کند تا قبل از شروع زندگی روابط خود را بهبود دهند. در جلسات مشاوره در مورد موضوعات مربوط به ازدواج بحث خواهید کرد، مانند:

 • امور مالی
 • ارتباطات
 • باورها و ارزش ها
 • نقش در ازدواج
 • عشق و سکس
 • میل به داشتن فرزندان
 • روابط خانوادگی
 • درمان خشم
 • زمان صرف شده با هم و …

مشاوره قبل از ازدواج به زوجین کمک می کند تا توانایی خود را برای برقراری ارتباط افزایش دهند، انتظارات واقع بینانه ازدواج را فراهم آورند و مهارت های حل و فصل اختلاف را توسعه دهند.

به یاد داشته باشید که شما ارزش ها، نظرات و گذشته خود را به یک رابطه به ارمغان می آورید، و شاید همسرتان همیشه با شما هماهنگ نباشد. به عنوان مثال، سیستم های خانواده و باورهای مذهبی بسیار متفاوت هستند. بسیاری از زوج ها با تحصیلات بسیار متفاوت با مدل های مختلف زندگی برای رابطه و ازدواج تجربه می کنند. بسیاری درباره ازدواج معتقدند که نیازهای اجتماعی، مالی، جنسی و عاطفی آنها را برآورده می کند. قبل از ازدواج با بحث درباره تفاوت ها و انتظارات، شما و شریک زندگی تان می توانید در طول ازدواج بهتر یکدیگر را درک کنید و از هم حمایت کنید.

بهترین زمان برای مشاوره قبل از ازدواج
بهترین زمان برای مشاوره قبل از ازدواج

تعداد جلسات مشاوره پیش از ازدواج

با توجه به اینکه مشاوره پیش از ازدواج در کدام مرحله ها شروع شود و با توجه به سنجش شخصیت ها مشاوره ازدواج بین 4 تا 8 جلسه طول می کشد.

تعدادی از این جلسات به صورت فردی و تعدادی از آنها به صورت دو نفری و زوجی می باشد.

در مواردی که زوجین خواهان کلاس های گروهی باشند، می توانند در کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج شرکت کنند.

گروه مشاوره خانواده و ازدواج نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی نقش موثری در ازدواج های موفق و بهبود روابط زوجین دارد.

021-28424894

2 Comments
 1. مشاوره قبل ازدواج - multi user

  بهترین زمان برای مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره خانواده کی هستش

  1. مریم عبدالهی says

   بهترین زمان برای مشاوره ازدواج در زمان آشنایی و معرفی افراد به یکدیگر میباشد قیل از برگزاری یک مراسم رسمی .
   ولی در نظر داشته باشید که مشاوره ازدواج تا شب قبل از عروسی و مراسم اردواج هم انجام پذیر است چرا که باعث جلوگیری
   از خیلی اختلافات احتمالی بین زن و شوهر میشود . بهتر است که ابن مشاوره در زمان آشنایی باشد ولی هیچ وقت برای مشاوره ازدواج دیر
   نیست چرا که در مشاوره ازدواج مهمترین موضوع آموزش مهارت های زندگی زناشویی است که برای هر زوجی از نان شب هم واجب تر است .

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.