ازدواج با مردان قد بلند بهتر است یا مردان قد کوتاه؟

0 2,784

وقتی بحث انتخاب شریک زندگی به میان می آید، همه افراد دارای ترجیحات مختلفی هستند. بعضی از مردم توجه زیادی به ظاهر کسی که قرار است با وی ازداج کنند، دارند. یکی از چیزهایی که مورد توجه خانم ها قرار می گیرد، قد همسر آینده شان است. تحقیقات ثابت کرده است که زوج هایی که تفاوت قد زیادی دارند، روابط موفق تری دارند. به طور خاص زن کوتاه قد و مرد بلند قد بهترین نوع ازدواج بوده است. این تحقیق نیز ثابت کرد که همسران مردهای بلند قد نسبت به دیگر زن ها شادترند. بنابراین تاثیر قد در رابطه زناشویی بسیار زیاد می باشد. البته به یاد داشته باشید که این یک قانون جهانی نیست. این فقط یک مطالعه بوده است!

ازدواج با مردان قد بلند بهتر است یا مردان قد کوتاه؟

یکی از معیارهای انتخاب همسر در خانم ها توجه به اختلاف قد آنها با همسرشان است و طبق تحقیقات انجام شده درصد زیادی از آنها برای انتخاب، قد بلند را یکی از معیارهای انتخابشان اعلام کرده اند. باور عموم جامعه بر این بوده و هست که قد مرد از زن باید بلندتر باشد و این موضوع باعث شده که عده ای از دختران برای یافتن همسر مناسب دچار مسئله و مشکل شوند. اهمیت قد پسر برای دختر از موضوعاتی است که تاثیر مستقیم بر روی ازدواج گذاشته است.

برخلاف باور عموم جامعه، دانشمندان تحقیقاتی را انجام داده اند و با بررسی هزاران زوج به این نتیجه رسیده اند که خانم هایی که با مردان کوتاه قد ازدواج کرده اند، زندگی بادوام تری را نسبت به گروه دیگر داشته اند و زندگی مشترک پایبندتر و رضایتمندتری را هم تجربه کرده اند. 

ازدواج با مردان قد بلند
ازدواج با مردان قد بلند

آیا تفاوت قد در ازدواج مهم است؟

تفاوت قد در ازدواج از معیارهایی است که مرد و زن به آن توجه زیادی دارند. اما اینکه به یکی از معیارهای اصلی تبدیل شود، اشتباه است. تنها قد نمی تواند خوشبختی زوجین را تضمین کند. البته توصیه اکید ما به شما مشاوره پیش از ازدواج و بررسی همه جوانب است. همانگونه که خصوصیات افراد قد بلند را ذکر کردیم، بهتر است با خصوصیات مردان قد کوتاه نیز آشنا شوید.

  • در بررسی های انجام شده توسط متخصصان روانشناس و سکسوتراپ، به نتیجه جالبی دست پیدا کرده اند که مردان با قد کوتاه از نظر توانمندی و ارضای نیاز جنسی همسران خود قوی تر از مردان قد بلند عمل می کنند و رضایت جنسی بیشتری در این زوجین وجود دارد.
  • نکته مهم دیگری که در همسر کوتاه قد وجود دارد این مسئله است که او در مقایسه با همسر قد بلند، دیرتر عصبانی می شود و دارای صبر بیشتری است و مهربان تر می باشد.
  • به طور باور نکردنی نرخ طلاق در میان مردان کوتاه قد کمتر از مردان بلند قد است. مردان کوتاه قد سعی می کنند که رضایت مندی همسرشان را خیلی بیشتر به دست آورند، به همین توجه زیادی را به همسرشان دارند و سعی می کنند که این نقص را با درآمد بالاتر نیز جبران کنند.
  • و اما مسئله ای که در مردان کوتاه قد وجود دارد این است که این افراد نسبت به مردان بلند قد شادی کمتری دارند و حس حسادت آنها بیشتر است که باید به این دو نکته توجه شود.

اختلاف قد زن و مرد در ازدواج مهم است؟

جذابیت های ظاهری نقش مهمی در شروع یک رابطه دارد. لازم است بدانید که جذابیت های ظاهری در شروع یک رابطه نقش مهم و پر رنگی دارد ولی در طولانی مدت هیچ نقشی در حفظ و دوام رابطه و زندگی مشترک ندارد. و این ابعاد و ویژگی های شخصیتی و رفتاری فرد است که در دوام یک رابطه اثربخش و تأثیرگذار است.

مردان عاشق زنانی هستند که قد بلند نیستند. وقتی که آنها شریک زندگی خود را در آغوش می گیرند، دوست دارند که سر او روی چانه شان باشد. آنها دوست دارند که چشمانشان روی سر همسرشان باشد، در حالی که شریک زندگی خود روی قفسه سینه شان باشد. این عمل باعث می شود مردان خوشحال باشند.

یک واقیت دیگر اینست که زنان کوتاه دارای سطوح استروژن بالاتری نسبت به زنان قد بلند هستند، در حالی که زنان بلند قد تستوسترون بیشتری دارند. به همین دلیل زنان کوتاه قد زنانگی شان بیشتر است و بهتر می تواند نیازهای همسرش را برآورده کند. بنابراین مردانی که قدشان از همسرشان بلندتر است شادتر از دیگر مردان هستند.

مرکز مشاوره نیک همراه مفتخر است که با مشاوره های پیش از ازدواج و بررسی همه جوانب ازدواج زوجین گام موثری در ازدواج های موفق برداشته است.

021-24824894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.