چرا ارتباط زنان با زمان، ارتباطی مقدس است؟

0 241

برای اینکه بتوانید به شناخت کاملی از همسران خود دست یابید باید رابطه او را با زمان درک کنید .
درک زن از زمان، افکار و همچنین تصمیم گیری های او درباره زمان در واقع گویای رازهایی درباره ذهن، فکر و قلب زن ها است . احتمالا این موضوع برایتان کمی عجیب است .

در واقع مسائل و موضوعات مربوط به زمان، همواره در مرکزیت زندگی عشقی قرار دارند. چنانچه مخالفت ها، برخوردها، درگیری ها و نواحی تنش زای روابط صمیمی خود را بررسی کنید خواهید دید که همگی به نوعی به زمان مربوط می شوند . نمونه های زیر را بخوانید :

مواردی از اختلاف های مربوط به زمان

 • اختلاف مربوط به دادن زمان

اختلاف بر سر مقدار زمانی که با همدیگر می گذرانید . اختلاف بر سر این موضوع که چه مقدار صرف زمان به منظور و صمیمیت کافی و چه مقدار از آن اضافی است . اختلاف بر سر مقدار زمانی که با یکدیگر تماس دارید . اختلاف بر سر مقدار زمانی که می خواهید جدا و تنها باشید .

 • اختلاف مربوط به فراموش نکردن زمان

فراموش کردن انجام به موقع بعضی کارها، نپرسیدن درباره اوقات و مناسبت های مهم و خاص نظیر ویزیت دکتر یا جلسه اولیا و مربیان در مدرسه خبر ندادن چیزی مهم که برنامه ریزی های آینده را مختل می کند.

 • اختلاف بر سر مقدم نشمردن زمان

دیر کردن، پشت گوش انداختن انجام کارهایی که قول انجامش را داده بودید . مهم نشمردن حادثه یا رویدادی که برای زنتان مهم است .

 • اختلافات مربوط به برنامه ریزی و مدیریت زمان
 • به تعویق انداختن برنامه ریزی تا آخرین لحظه.
 • انتقاد همسر / نامزدتان به این دلیل که همواره از قبل برای هر چیز برنامه ریزی می کند.
 • اختلاف بر سر بزرگداشت و جشن گرفتن زمان
 • اختلاف بر سر نحوه جشن گرفتن مناسب های خاص
 • اختلاف بر سر این که چه چیزی مناسبتی ویژه محسوب می شود و چه چیزی نه
 • فراموش کردن تولدها ، سالگردها و …

قطعا شما هم از خواندن فهرست های بالا تعجب کرده اید و هرگز فکر آن را هم نکرده بودید که چه میزان از درگیری ها و اختلاف زناشویی مربوط به زمان است .

مردها و زن ها نقطه نظرات و احساسات بسیار متفاوتی نسبت به زمان دارند که این خود منشا بسیاری از سوء تفاهمات همیشگی میان آنها بوده است .

ارتباط صمیمی و نزدیک زن ها با زمان در ساختار زیستی آن ها برنامه ریزی شده است . در این اساسی ترین سطح از موجودیت زنانه ، زن ها همواره به گونه ای متفاوت از مردها با زمان ارتباط بر قرار می کنند .

چرا که بدن زنان از ریتمی ماهانه تبعیت می کند از همان ابتدای بلوغ عادت ماهانه دختران جوان آغاز می شود و زنان گذر هر یک روز و هر یک هفته را به طرز خودآگاه حس می کنند و به همین دلیل زنان عادت شمارش را می آموزند. در چرخه دیگری نیز این پائیدن زمان ادامه دارد و آن زمان بارداری در زنان میباشد آنان روزها هفته ها و ماهها را می شمارند تا کودکشان متولد شود و بعد از آن ساعتها را می شمارند که به نوزادشان شیر بدهند و..

شاید کمی برایتان روشن شده باشد چرا زمان برای زنان مقدس است

حالا می خواهیم جلوه های ویژه رفتاری در زنان در ارتباط با زمان و سوء برداشتهای مردان از این گونه رفتارها را بدانیم :
زن ها به طرزی طبیعی زمان سنج هستند .

 • زنها حساب کارهایی را با دقت نگه می دارند که مردها دوست ندارند به آنها در این باره یادآوری شود.
 • زن ها همیشه حساب دقیق قول هایی که همسرشان میدهند را دارند .
 • زنان حساب زمان ها و مناسبت های رمانتیک را دارند

سوء برداشت مردان

بیشتر اوقاتی که زن ها حساب زمان را دارند دچار سوء تفاهم ها می شوند و چنین برداشت می کنند که زن ها به آن ها گیر می دهند، عصبی، دعوایی ، کنتل گر و سلطه جو هستند.

اما تمام ماجرا در این است که زنان از آن رو حساب زمان را دارند که می خواهند مفید و کمک کار باشند نه اینکه بخواهند کنترل گر باشند .

احساس و ادراک زن ها از زمان با مردها متفاوت است .

مردها بیشتر از زن ها در لحظه حال زندگی میکنند در حالی که زنان بیشتر خود را در امتداد آینده بسط می دهند .

ارتباط مرد با عشق و زمان فوری تر یا لحظه ای تر و آنی تر است ، ارتباط زن با زمان و عشق  بسط داده شده تر و تعمیم یافته تر است .

طبیعی است که عدم توجه و دقت کافی از ناحیه مردان نسبت به زمان توسط زنان عدم توجه یا فقدان تعهد معنا شود.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.