چگونه همسر خوبی باشیم ؟

ویژگی های یک همسر خوب

0 ۶۵۴

ازدواج کاری گروهی است. و هر دو شریک را ملزم می کند که تلاش های خود را انجام دهند. درست همانطور که شما می خواهید یک “شوهر خوب” داشته باشید، همسر شما یک همسر خوب می خواهد. زنان پیشرفته امروزی ممکن است پذیرفتن ایده همسر خوب برایشان سخت باشد. اما صبر کنید. اینگونه نتیجه نگیرید که همسر خوب بودن یک شخصیت کلیشه‌ای از یک زن متاهل است. چون که این طور نیستدر این پست با عنوان ” چگونه همسر خوبی باشیم “، روشهای مختلفی را که زنان می توانند ازدواج خود را به موفقیت تبدیل کنند، بررسی می کنیم.

چگونه همسر خوبی باشیم ؟

هیچ راه حلی برای یک همسر خوب وجود ندارد. اما موارد خاصی وجود دارد که شما باید در یک رابطه انجام دهید تا یک شریک ایده آل باشید. در اینجا چند ویژگی شخصیتی را ذکر می کنیم که می تواند شما را به یک همسر خوب تبدیل کند.

1. عشق خود را ابراز کنید.

شوهرتان را دوست دارید؟ آیا در کنار او احساس خوشبختی و امنیت می کنید؟

اگر متعهد شده اید که یک عمر را با مردی بگذراند، باید او را دوست داشته باشید. اما دوست داشتن کافی نیست. رابطه در بیان احساسات رونق می گیرد. بنابراین اگر همسر خود را دوست دارید، به او بگویید و به او نشان دهید که چقدر برای شما مهم است. لازم نیست هر روز عبارات پیچیده ای از عشق بیان کنید. عشق می تواند حرکات ملایمی از قبیل بوسه روی گونه باشد، صبحانه دلخواه او را درست کنید یا فیلمی را با هم تماشا کنید که او دوست دارد.

2. ارتباط برقرار کنید.

در هر رابطه، ارتباط بسیار مهم است. و ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست. عقاید غلط مبنی بر اینکه شریک زندگی قرار است بداند طرف دیگر چه می خواهد و چه نمی خواهد. شوهر شما نمی تواند ذهنتان را بخواند، همانطور که شما نمی توانید. ممکن است درباره علاقه ها و ترجیحات یکدیگر چیزهایی بدانید اما لزوماً نه آنچه فکر می کنند یا احساس نمی کنند.

ارتباطات باز در ازدواج به معنای این است که شما به همسرتان بگویید که چه فکر می کنید یا چه احساسی دارید و از او چه انتظاری دارید. با شوهر خود صحبت کنید، بپرسید، بگویید و بحث کنید. از خاموش ماندن که می تواند اوضاع را بدتر کند، خودداری کنید.

3. پشتیبان باشید.

سرگرمی یا هر چیز دیگری که شوهرتان دنبال می کند، به او احتیاج دارد و پشتیبانی شما را می خواهد. پشتیبان بودن در یک ازدواج فقط به معنای حضور در سختی های زندگی نیست. این در مورد قدردانی یا تمجید از او هنگام رسیدن به نقطه عطف است، یا هنگامی که او بر ترس خود غلبه کرده و چیز جدیدی را امتحان می کند.

حمایت کردن همیشه گفتن چیزهای خوب نیست. همچنین در مورد ارائه انتقاد سازنده برای تشویق او به پیشرفت در هر کاری که انجام می دهد نیز هست. به عنوان مثال، حمایت از ایده تجاری جدید همسرتان در هنگام آسایش مالی، روشی مناسب برای تقویت اعتماد به نفس وی و تقویت روابط است.

4- بهترین دوست او باشید.

بهترین ازدواج زمانی است که یک زوج بهترین دوست یکدیگر هستند. هیچ چیز بهتر از دوست داشتن، بهترین دوست نیست. این عشقی است عمیق، نیرومند و اصیل. اجازه دهید یک دوستی سالم بین شما و همسرتان ایجاد شود و ببینید چه تغییری در زندگی شما ایجاد می کند.

چگونه همسر خوبی باشیم
چگونه همسر خوبی باشیم

5- به او احترام بگذارید.

در ازدواج موفق شرکا به یکدیگر احترام می گذارند. شوهر شما فرد خاص خودش است، با همه نقایص. به او احترام بگذارید، نه به آنچه او برای شما یا خانواده انجام می دهد. احترام متقابل در ازدواج امری ضروری است. این نشان دهنده نحوه صحبت و رفتار شما با یکدیگر است. چه به صورت خصوصی و چه به صورت عمومی، شوهر خود را تحقیر نکنید یا به او آسیب نرسانید. کمی اذیت کردن خوب است، اما توهین اشکال دارد. بنابراین قبل از صحبت کردن، به آنچه می خواهید بگویید، فکر کنید.

6. به علایق او علاقه نشان دهید.

همه چیزهایی که همسرتان دوست دارد نمی تواند مورد علاقه شما نیز باشد. شما لازم نیست کارهایی را انجام دهید که او دوست دارد، بلکه به همسرتان این فرصت را بدهید که علایق خود را دنبال کند و نسبت به کاری که انجام می دهد کمی کنجکاوی نشان دهید. از او در مورد بازی، کتاب یا سرگرمی مورد علاقه اش بپرسید. درباره چیزهایی که او علاقه مند است یاد بگیرید تا بتوانید در مورد آن نیز گفتگو کنید.

7. احتیاج او را به فضا رعایت کنید.

“فضا” مفهومی است که افراد کمی آن را درک می کنند. هر شخص به فضای خاص خود احتیاج دارد. حتی مردان متاهل بعضی اوقات به فضای خود احتیاج دارند و ممکن است بخواهند در غار خود عقب نشینی کنند. به آن احترام بگذارید و به او کمی فرصت دهید و به او اجازه دهید سرگرمی و علاقه های خود را دنبال کند. محدود کردن آزادی و فضای همسرتان می تواند برایش خسته کننده باشد و تأثیر منفی بر روابط بگذارد.

8. گوش کنید.

گوش دادن برای ارتباط موثر بسیار مهم است و شاید مهمتر از صحبت کردن باشد. بنابراین یک تلاش آگاهانه نه فقط برای شنیدن، بلکه هنگام صحبت همسرتان گوش دهید و بفهمید. در طول مکالمه به او توجه کنید. تلفن خود را کنار بگذارید، تلویزیون را خاموش کنید یا موسیقی که می تواند شما را منحرف کند خاموش کنید. توجه کامل به همسرتان هنگام صحبت کردن نشان می دهد که چقدر به او احترام می گذارید.

گوش دادن به این معنا نیست که شما باید با او موافقت کنید. اما حتی برای عدم توافق، باید به آنچه می گوید گوش دهید.

9- قدردان باشید.

مردان نیز این نیاز را دارند که مورد علاقه، قدردانی و تمجید قرار بگیرند. به او نشان دهید که چقدر قدردان کارهایش برای کودکان یا در خانه هستید. ستایش او را ترغیب به انجام کارهای بیشتر برای شما می کند و همچنین این پیام را می بخشد که تلاشهای وی به رسمیت شناخته شده است. لازم نیست کار خاصی انجام دهید یک “متشکرم” ساده، کافی است.

10. دعوا های مناسب را انتخاب کنید.

آیا زوج هایی که دعوا نمی کنند را می شناسید؟

ازدواج یعنی زندگی مشترک دو فرد متفاوت و منحصر به فرد است که اختلافاتی خواهند داشت. اختلاف نظرها گاه ممکن است منجر به دعوا شود. و آن دعواها، اگر زیاد باشد، می توانند رابطه را متلاشی کنند. این بدان معنا نیست که شما هر بار باید سازش می کنید. نه

این یعنی باید فکر کنید و دعواهای خود را عاقلانه انتخاب کنید. از خود بپرسید “آیا این موضوع ارزش آن را دارد که بجنگید؟” چه چیزی شما را از مصالحه باز می دارد و به شوهرتان اجازه می دهد تا گاهی راه خود را ادامه دهد؟ اگر این یک مسئله پیش پا افتاده است، از آن بگذرید.

11. صادق باشید.

صداقت پایه و اساس یک رابطه قابل اعتماد است. ازدواج هایی که به طول انجامید مبتنی بر صداقت و ارتباطات باز است و جایی برای خیانت یا دروغگویی وجود ندارد. همسر شما مستحق صداقت از شماست، درست همانطور که شما هم همین انتظار را دارید.

راستگو بودن همیشه آسان نخواهد بود. بعضی اوقات صداقت ممکن است همسرتان را ناراحت کند و حتی ممکن است منجر به دعوا شود. اما خیانت می تواند به روابط آسیب جدی برساند یک دروغ یا خیانت ممکن است برای همیشه در مورد صادق بودن شما شک و تردید ایجاد کند.

12. خود واقعی باشید.

یکی از جوای های سوال چگونه همسر خوبی باشیم راحت بودن است. اگر با کسی که هستید راحت نیستید، یعنی خود واقعی تان را به همسرتان نشان نمی دهید. درست از ابتدا، در رابطه خود واقعی تان باشید. خود واقعی بودن در مورد صادق بودن با همسرتان نیز صدق می کند و به ایجاد روابط قابل اعتماد کمک می کند.

13. از آن لذت ببرید.

زندگی مشترک هر روز مهیج نیست. ممکن است روزهایی کسل باشید. شما وارد یک روال معمول می شوید و همان کارها را هر روز انجام می دهید. کسالت زمانی که طولانی شود، می تواند منجر به نارضایتی شود. پس چه کار باید کرد؟

از آن لذت ببرید و اجازه ندهید که بی حوصلگی و خستگی در روابط شما ایجاد شود. به پیک نیک، سفرهای جاده ای و تور بروید. یا برای تماشای فیلم برنامه ریزی کنید، شام را با هم بپزید، یک سریال تلویزیونی تماشا کنید، با هم کارهای احمقانه انجام دهید، با هم یک زبان یاد بگیرید و کاری انجام دهید که به شما کمک کند دو نفر از مناطق کسالت خود خارج شوید.

14. عاشقانه را بالا ببرید.

ازدواج هایی که فاقد عاشقانه هستند، دیر یا زود از بین می روند. بنابراین عاشقانه های خود را یک یا دو مرحله افزایش دهید و به اصول اولیه بازگردید. با خیال راحت برخورد کنید، او را اذیت کنید، با عشق او را لمس کنید، به طور خودجوش او را ببوسید. انجام اولین قدم در عاشقانه یا عشق ورزیدن به این معنی نیست که شما نیازمند باشید و باعث شود شما از مرد کمتر شوید. بنابراین اگر روحیه عاشقانه ای دارید، پیش بروید و این کار را انجام دهید. او را متعجب کنید!

15- در رختخواب خلاق شوید.

یک چیز که همه مردان می خواهند بدانند این است که آنها در رختخواب خوب هستند یا نه. آنها باید اعتماد به نفس داشته باشند. گفته می شود، اکثر آقایان ممکن است راحت نباشند که چه چیزی را در رختخواب بخواهند. اما در یک ازدواج، باید بتوانید در مورد وحشی ترین خیالات خود صحبت کنید و آنها را امتحان کنید. بنابراین، نگران خلاقیت و تلاش جدیدی با همسرتان نباشید. این می تواند چیزی باشد که شما دوست دارید، یا او دوست دارد. فقط این کار را انجام دهید بدون اینکه نگران داوری باشید.

همسر خوب بودن به معنای همسر مطیع بودن نیست که تنها نیازهای همسر خود را برآورده می سازد. این یعنی شریک کامل بودن است که به طور مساوی در رابطه سهیم است و شخصیت همسر خود را تکمیل می کند. ازدواج ها متقابل هستند، بنابراین اگر می خواهید همسر خوبی باشید، باید حاضر باشید همسر خوبی باشید. نظر شما در چگونه همسر خوبی باشیم ، چیست؟ به ما در بخش نظرات مشاوره ازدواج نیک همراه اطلاع دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button