راهکارهایی برای وقتی مردی شما را ترک میکند

راهکارهایی برای وقتی شوهرتان ترکتان میکند

0 ۱,۰۳۸

“شوهرم مرا ترک کرده است.” این یکی از جملاتی است که وقتی زنان به مرکز مشاوره ازدواج مراجعه می کنند، به زبان می آورند. زنانی غمگین که تنها به این فکر می کنند که چرا او مرا ترک کرد؟ بارها در ذهنشان فرضیه های مختلف را بررسی می کنند و تصور می کنند که همه چیز اشتباه است. آیا او همیشه  از من متنفر بوده است؟ ممکن است روزی دوباره برگردد؟ آیا پای کسی دیگری در میان بوده است؟ پاسخ به این سوال بدون در نظر گرفتن جنبه های مختلف زندگی کار آسانی نیست. در این مقاله راهکارهایی برای وقتی مردی شما را ترک میکند را گفته ایم.

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید گاهی اوقات زوج ها به علت اختلافاتی که پیش می آید ممکن است برای یک دوره زمانی کوتاه یکدیگر را ترک کنند و سعی کنند در آرامش مسئله را حل کنند. این کار باعث می شود تنش کاهش یافته و بتوانید احساست خود را تحت کنترل قرار دهید. بنابراین حتی اگر شوهر شما بعد از عصبانیت خانه را ترک کرد، دلیل بر این نیست که زندگی تان خراب شده است. اما اگر اطمینان دارید که او شما را برای همیشه ترک کرده، ادامه این مقاله را بخوانید.

راهکارهایی برای وقتی مردی شما را ترک میکند

با رفتن همسرتان بدون شک افکار و احساسات زیادی به ذهنتان حمله ور می شود. احساساتی مانند خشم، افسردگی، رها شدن و ناامیدی دارید که همگی قابل درک هستند. کلید عبور از این بحران اینست که احساسات خود را کنترل کنید و اجازه ندهید که این احساسات بر شما مسلط شوند. اگر چه در حال حاضر همه چیز از بین رفته است اما این لزوما به معنی پایان نیست.

دلیل واقعی رفتن شوهرتان چیست؟

پس از رفتن شوهرتان هزاران بار این سوال را از خود پرسیده اید که چرا مرا ترک کرد. این یک شوک بوده و شما همچنان به دنبال دلیل واقعی آن هستید. دلیل اصلی اینکه چرا فردی از رابطه ای بیرون می رود ساده است:

فرد آنچه را که از رابطه نیاز دارد، دریافت نمی کند.

در حالی که این دلیل برای مردان و زنان یکسان است، اما آنچه که مردان از رابطه نیاز دارند، اغلب با آنچه که زنان توقع دارند متفاوت است.

قبل از هر چیزی به نگاهی به رابطه خود بیندازید. آخرین باری که برای شوهرتان آرایش کردید، کی بود؟ آیا از لحاظ جنسی او را ساپورت می کردید؟ آیا مهربان بودید و در خانه احساس دلگرمی ایجاد می کردید؟ و …

بنابراین تنها خودتان می توانید به این سوال که چرا شما را ترک کرده است پاسخ دهید.

رفتن او به شما ربطی ندارد

مهم نیست که چقدر زیبا، خوش اندام، خوش اخلاق و یا موفق هستید، برخی از مردها ذاتا بی وفا هستند. مردان خیانتکار زیادی وجود دارد که با اعمال  رفتارشان زندگی شان را از بین می برند که در موارد زیادی ربطی به همسرشان ندارد.

مهمتر از همه، به خاطر داشته باشید که اگر شوهرتان به خاطر یک زن دیگر از شما جدا شده است – این جدایی هیچ ربطی به شما ندارد! این به این معنا نیست که شما به اندازه کافی خوب نبوده اید و یا آن زن از شما بهتر بوده است. تکرار جمله “شوهرم مرا به خاطر زن دیگری ترک کرد” را رها کنید و به خودتان یادآوری کنید که بی وفایی ذات او بوده است.

شوهرتان را فراموش کنید

درد یک شبه به پایان نمی رسد، اما مطمئن باشید تا زمانی که به رابطه تان متعهد هستید، دردتان همچنان زیاد خواهد بود. تو هیچ راهی برای تغییر گذشته نداری اما می توانی آینده را تغییر دهی، پس فراموش کن. این کار یکی از سخت ترین و در عین حال ضروری ترین کارهایی است که پس از رفتن شوهرتان باید انجام دهید.

می دانم با از دست دادن زندگی مشترکتان، رویاهایتان از بین رفته است،  اما باید بدون هیچ گونه تردیدی، درد و عصبانیت را کنار بگذارید و اجازه ندهید که این احساسات، زندگی شما را کنترل کنند. نگذارید اشتباهات یک نفر دیگر عشق، شادی و روح شما را بگیرد.

دست از مقایسه کردن خودتان با زن دیگر بردارید

مسلما شما دارای نقاط قوت و ضعفی هستید که او ندارد و بالعکس نقاط ضعف و وقتی در او هست که شما ندارید. برای فهمیدن اینکه چرا شوهرتان شما را ترک کرده است، مقایسه کردن کاری بی فایده است. این کار تنها اتلاف وقت و انرژی است.

اگر این کار حالتان را خوب می کند، لیستی از نقاط و ضعف خود را بنویسید و هر چند وقت یکبار آنها را بخوانید. اما این راهش نیست. بهتر است خودتان را با زن دیگری مقایسه نکنید. مهم نیست که او چه کسی است و چه ویژگی هایی دارد. به جای این کارهای بیهوده که تنها شما را افسرده می کند، بر بهبود روحیه تان تمرکز کنید. این زندگی شماست و تنها خودتان اهمیت دارید. باید فردی محکم، موفق و شاد باشید.

وقتی مردی شما را ترک میکند
وقتی مردی شما را ترک میکند

به دنبال پشتیبان باشید

بهتر است به سمت افرادی بروید که دوستشان دارید، به خصوص خانواده و دوستان. شکستها هرگز به راحتی حل نمی شوند. با افرادی که می توانند حمایت عاطفی مورد نیاز خود را انجام دهند، رابطه تان را بیشتر کنید. آنها به شما یادآوری می کنند که همیشه بعد از باران رنگین کمان وجود دارد. آنها به شما این درک را خواهند داد که زندگی ادامه می یابد.

امور مالی خود را سامان دهید

رسیدگی به امور مالی یکی از پیچیده ترین کارهایی است که باید در پی جدایی خود با آن سر و کار داشته باشید. بلافاصله حسابهای مشترک خود را ببندید. راهی برای تقسیم پول بین خود بیابید. در اسرع وقت حساب بانکی خود را باز کنید. این امر به ویژه در صورتی که همیشه به همسرتان وابسته مالی داشته اید، صادق است. اگر مطالباتی دارید، با یک وکیل مشورت کنید تا روش های قانونی این وضعیت را بدانید. رسیدن به آزادی مالی را به تنهایی شروع کنید. سرمایه گذاری کنید و به دنبال راهی برای رشد آن باشید. شما باید یاد بگیرید که چگونه به استقلال مالی برسید.

سرنوشت خود را بپذیرید

طبیعی است که در ابتدا انکار شود.این واقعیت را بپذیرید که شما نمی توانید همه چیزهای خوب زندگی را داشته باشید. این واقعیت را بپذیرید که همسرتان واقعاً شما را دوست ندارد. با پذیرش واقعیت، حرکت راحت تر خواهد بود. قرار است چشم اندازی روشن داشته باشید. پیشنهاد می کنم زندگی جدید پس از طلاق را بخوانید.

آرزوها و رویاهای قبلی خود را رها کنید

آیا فکر می کنید هنوز هم امیدی هست که به همسرتان برگردد؟ و آیا می خواهید برای حفظ رابطه تان مبارزه کنید؟ ابتدا باید به این نتیجه برسید که رابطه تان ارزش مبارزه دارد یا خیر. به جای اینکه بنشینید و آرزو کنید که کاش به عقب برگردید، حقیقت را بپذیر و با واقعیت مبارزه نکنید. به یاد داشته باشید که شما تنها زنی نیستید که شوهرش او را ترک کرده است. شما چیزی را از دست داده ای که به آن باور داشته ای. ولی زمان آن فرا رسیده که آرزوهای گذشته و هر آنجه را که برایت اهمیت داشته است را رها کنی.

 آرایش کنید

وقتی شوهرتان شما را ترک می کند، طبیعی است احساس کنید که زشت هستید. پیشنهاد می کنم برای بهبود وضعیت جسمی خود از موقعیت استفاده کنید. آیا تاکنون از رژیم طلاق چیزی شنیده اید؟ به راستی که موثر است. به سال های زیبایی بروید و موهای خود را به مرتب و رنگ کنید و یا خیلی زیبا آرایش کنید. خرید لباس هم یک روش درمانی خواهد بود. هر کاری را که احساس خوبی به شما می دهد را انجام دهید.

با افراد دیگر ملاقات کنید

این یکی از بهترین توصیه هایی است که من می توانم به هر زنی که توسط همسرشان ترک شده است، بدهم. چند هفته به خودتان عزاداری بدهید و بعد از آن این واقعیت را بپذیرید که اکنون خودتان هستید. با این حال، در بدبختی های ازدواج ناکام خود ساکن نشوید. در عوض، شروع به بیرون رفتن کنید. خوش بگذرانید و با افراد دیگر ملاقات کنید. حتی اگر قبلاً ازدواج کرده باشید، هنوز هم می توانید صحنه ی آشنایی با شخص دیگری را کشف کنید. لزوماً نیازی به جایگزینی برای همسر خود ندارید. شما فقط باید بیشتر زندگی را کشف کنید.

خوشبین باشید

شما باید یاد بگیرید که چگونه زیبایی را از اوضاع بد پیدا کنید. شاید صرف این واقعیت که او شما را ترک کرده به این معنی است که  دیگر خوشحال نباشید. اما باید خیلی زود خود را پیدا کنید تا پذیرش جدایی برایتان راحت تر باشد. سرانجام، می توانم کارهایی را که همیشه می خواستید انجام دهید. اکنون شما آزادی زیادی دارید.

زندگی شما با ترک شوهرتان به پایان نمی رسد. در عصبانیت نمانید و فکر انتقام را بیرون کنید. بیاموزید که چگونه واقعیت را بپذیرید و ادامه دهید. باور کنید، چیزهای به مراتب بهتری در زندگی وجود دارد که می توانید داشته باشید.

اما گاهی اوقات درد آنقدر بد می شود که احساس نمی کنم که تنهایی بتوانید کاری از پیش ببرید. بنابراین اولین چیزی که پیشنهاد می کنم انجام دهید اینست که به مشاوره ازدواج مراجعه کنید. همه ما گاهی اوقات در شرایط سخت نیاز داریم کسی ما را همراهی و حمایت کند.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، تلفنی و آنلاین نقش بسیار موثری در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات زناشویی بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.