ترس از تعهد در مردان

چرا مردان از تعهد می ترسند؟

0 ۲۹

ترس از تعهد در مردان می‌ تواند به دلایل بسیاری باشد. از کمبود اعتماد، عدم بلوغ و ترس پایان یافتن آزادی گرفته تا عدم تمایل به عاشق شدن. در اینجا نگاهی عمیق به این مساله داریم که چرا مردان امروزی از متعهد شدن به زنانی که با آنها در رابطه هستند، می ترسند و از پذیرش مسئولیت فراری هستند. 

ترس از تعهد در مردان

افرادی که ترس از تعهد دارند، عموما برای ماندن در یک رابطه طولانی مدت مشکل جدی دارند. افراد مبتلا به هراس تعهد به طور کلی خواهان داشتن یک ارتباط عمیق و معنادار با شخص دیگر هستند، اما اضطراب بیش از حد آنها مانع از هر رابطه طولانی مدت می شود. اگر این افراد برای تعهد تحت فشار قرار بگیرند، به مراتب بیشتر از اینکه متعهد شوند، رابطه را ترک می کنند. یا ممکن است در ابتدا موافقت کنند، ولی پس از روزها یا هفته ها به دلیل اضطراب و ترس بیش از حد خود عقب نشینی کنند. در ادامه دلایل ترس از تعهد در مردان را بررسی کرده ایم.

تعهد را پایان آزادی خود می دانند

یکی از رایج‌ ترین دلایلی که مردان از تعهد می‌ ترسند این است که ممکن است به آن به عنوان پایان آزادی خود نگاه کنند. مردان ممکن است تصور کنند که با وفاداری به دوست دخترشان و مسئولیت هایی که در پی آن به وجود می آید، زندگی راحت و آزادانه خود را از دست دهند. 

به راستی، بسیاری از زنان خوب به مرد زندگیشان در رسیدن به اهداف زندگی کمک می کنند. روابط به معنای از بین بردن آزادی نیست، بلکه زندگی روزمره را آسانتر می کنند.

رابطه تنها یک سرگرمی برای آنهاست

بعضی افراد ممکن است فقط برای سرگرم شدن در یک رابطه باشند. رابطه آنها فقط می تواند حول مهمانی رفتن، تفریح، تماشای فیلم، رابطه جنسی، تماس تلفنی اواخر شب، پیام های متنی و سایر کارهای جالب و سرگرم کننده دیگر بچرخد. تعهد ممکن است در هیچ کجای افق دید آنها نباشد.

ترس از اینکه تنها یک دختر در زندگی آنها باشد

مردان از تعهد می ترسند زیرا این به معنای منحصر به فرد بودن یک دختر از نظر عاطفی، جسمی و جنسی است. این ترسناک نیست، اما فکر اینکه دیگر نمی توانند با دختران دیگر لاس بزنند ممکن است برایشان سخت باشد. این مورد به ویژه در مردانی که قبلا هرگز به یک دختر متعهد نبوده اند، صادق است.

ترس از تعهد در مردان
ترس از تعهد در مردان

خاطرات تلخ از روابط گذشته و جدایی

یک ضرب المثل قدیمی می گوید که آدم عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود. هنگامی که یک پسر از روابط قبلی خود خاطره تلخ داشته باشد، این ضرب المثل در موردش صدق می کند. خاطرات دلخراش از رابطه نامطبوع و آسیب دیدگی ناشی از شکست، می تواند از دلایل ترس از تعهد باشد. فراموش کردن شخصی در گذشته دشوار است. اگر دوست دختر سابقش به او خیانت کرده و یا قلبش را شکسته باشد؛ شخص از تجربه دوباره تعهد فرار خواهد کرد.

عدم اعتماد

عدم اعتماد به یک رابطه ممکن است دلیل ترس یک مرد باشد. وقتی دختری نتواند اعتماد یک مرد را در رابطه به دست بیاورد، آن مرد به رابطه طولانی مدت فکر نخواهد کرد.

عدم بلوغ: مردان دیرتر از زنان بالغ می شوند

از آنجا که زنان از نظر بیولوژیکی سریعتر رشد می کنند، احتمالا زودتر از مردان نیز در مورد چیزهایی مانند آرامش و امنیت فکر می کنند. این ممکن است منجر به اختلاف بین یک زوج و خواسته های آنها مبنی بر تعهد بلند مدت از یکدیگر شود. شاید یک مرد از تعهد نترسد، بلکه به اندازه کافی بالغ نباشد که تعهد را بپذیرد.

ترس از کسالت:  تعهد را مساوی زندگی روزمره و کسل کننده بدانند

این به طور معمول در مورد تعهد از دیدگاه ازدواج صدق می کند. یک مرد ممکن است تصور کند که با ازدواج زندگی او به یک روال خسته کننده و روزمره از خواب بیدار شدن، رفتن به محل کار، رفت و آمدهای طولانی، کمک به کارهای خانگی و مواردی از این دست تبدیل خواهد شد.

از قرار دادن جوراب در کشو تا پاک کردن سینک بعد از ظرف شستن، از تماشای برنامه های تلویزیونی در شب تا تعطیلات آخر هفته معمولی زوج ها، این موارد می تواند باعث ترسیدن مردان از ازدواج باشد.

ترس از عاشق شدن

عاشق شدن به خودی خود می تواند دلیل ترس افراد زیادی باشد. برخی مردان ادعا می کنند که از احساس عاطفی عشق مصون هستند و این تصویر از مرد بودن می‌تواند مانعی برای یک رابطه متعهد باشدامتناع از انجام تعهد ممکن است تلاشی برای خرید زمان باشد تا از رابطه مطمئن شوند

این مورد را هیچ مردی با صدای بلند نمی گوید، اما ترس از تعهد ممکن است ماسکی باشد که برای خریدن وقت بپوشند. اگر در مورد احساساتشان نسبت به زن مورد علاقه شان اطمینان دارند ممکن است بخواهند او را امتحان کنند. در چنین حالتی، امتناع از انجام عمل صرفا برای خرید زمان است.

ترس از تعهد ممکن است نتیجه طلاق در خانواده باشد

نگاه فرد به زندگی مشترک و تعهد می تواند به میزان قابل توجهی تحت تأثیر تربیت و خانواده وی باشد. اگر مردی شاهد طلاق های تلخ در خانواده باشد، ممکن است برای تشکیل خانواده نگران باشد. حتی اگر رابطه ای کامل داشته باشد، ممکن است ترسی داشته باشد که رابطه را تمام کند. طلاق بین والدین، خاله ها، پسر عموها و اعضای دیگر خانواده باعث ترس از تعهد در مردان می شود.

تعهد را به تامین مالی ربط دهند

مردانی که دوست دارند آقایان کاملی برای زن خود باشند ممکن است نگران مسئولیت های مالی اضافه شده در روابط متعهد باشند. از شام عاشقانه گرفته تا هدایای گران قیمت در روزهای تولد و روز ولنتاین، این هزینه ها باعث فراری شدن مرد از تعهد می شود.

ترس از تغییر

یک مرد ممکن است این تصور را داشته باشد که صمیمیت و نوع رابطه ای که دارد، با تعهد داشتن تغییر می کند و او نمی خواهد این شیرینی را از دست بدهد. ترس از تغییر منجر به هراس یک مرد از تعهد می شود.

اینکه نمی توانید به کسی تعهد داشته باشید، نشانه یک مشکل است که باید آن را حل کنید. داشتن ترس از تعهد در مردان ، نشانگر این است که یک نگرش بسیار ناسالم نسبت به زنان، عشق و روابط بین فردی دارید. توصیه می کنم که هر چه سریعتر برای درمان خودتان به مشاوره خانواده و یا فردی اقدام کنید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی در زمینه های فردی و سلامت روان کمک بسیار موثری به افراد می باشد.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.