چه دلايلی موجب می شود زن يا مرد به همسرش خيانت کند؟

1 626

دلايل زيادی وجود دارد که آنها را به طور خلاصه ذکر می کنم اما نمی توان برای آنها اولويت و مرتبه ای در نظر گرفت.

دلایلی که منجر به خیانت زوجین می شود

سردی روابط

وقتی بين زوج ها روابط محبت آميز، عاطفی و هيجانی کم می شود و ديگر خبری از احساس شور و عشق اوليه نيست، در اين زمان ممکن است يکی از زوج ها وارد رابطه خيانت آميز شود.

سرد شدن نسبت به ظاهر يکديگر

در زندگی زناشويی افراد به تدريج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند يا اينکه جذابيت های فرد مقابل برايشان يکنواخت و تکراری شده باشد.

اعتماد به نفس پايين و خودانگاره منفی نسبت به خود

افراد برای آنکه عزت نفس و خودانگاره شان را حفظ و تقويت کنند، می کوشند از طريق رفتارهايشان نشان دهند عزت نفس شان بالاست و در اين زمينه مشکلی ندارند.

اين دسته از اشخاص به دنبال رابطه هايی خارج از سيستم خانواده می گردند تا خودشان را اثبات کنند. البته گاهی هم فرهنگ ها باعث ايجاد اين تصورات می شوند. مرد می خواهد از طريق مردانگی و زن از طريق جذابيت، خود را نشان دهد.

داشتن اختلالات و مشکلات روانشناختی

افرادی که دچار يکسری از اختلالات بالينی هستند بيشتر در معرض خيانت به همسرانشان قرار می گيرند. مثلا اشخاصی که کنترل های هيجانی ندارند يا اينکه دچار ضعف شخصيت اند.

ازدواج های اجباری

زن يا مردی که برخلاف ميل شان و به دليل اصرار خانواده تن به ازدواج می دهند، احتمال آن که به همسرشان خيانت کنند بيشتر از سايرين است.

انتقام گرفتن

زن و شوهر ممکن است به خاطر رنجشی که از يکديگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خيانت را انتخاب مي کنند. مثلا مردی که به همسرش بدبين است و او را تحت فشار قرار می دهد، همسرش براي انتقام گرفتن از او بی وفايی می کند. اين مورد در زنان شايع است چرا که دائما زنان به اين فکرند کارهای بدی را که همسرشان در حق شان کرده تلافی کنند.

برآورده نشدن نيازهای جنسی

افرادی که در روابط جنسی به مشکل برمی خورند به جای آن که از طريق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلاتشان را حل کنند، سعی مي کنند به همسرشان خيانت کنند.

هيجان خواهی

يکسری از افراد دوست دارند دست به کارهای پنهانی بزنند چرا که برايشان توليد هيجان می کند و اين احساس را به دست می آورند که افرادی زرنگی اند و ديگران نمی توانند اين قضيه را بفهمند اما اين را بايد دانست بالاخره روزی اين روابط آشکار می شود.

علل اقتصادی

وقتی يکی از همسرها در زندگی مشترک، خواسته های مادی اش برطرف نمی شود وارد رابطه ای قرار می گيرد که مرکز توجه اند و نيازهای اقتصادی شان فراهم می شود که بيشتر در مورد زنان مصداق دارد.

کنجکاوی

گاهی افراد به دليل صحبت سايرين درباره روابط خارج از سيستم خانواده، به دنبال بی وفايی مي روند و به اصطلاح می خواهند ببينند چه خبر است.

1 Comment
  1. ارس says

    سلام سايت خوبي داريد ممنون بابت زحمات

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.