چگونه خیانت همسرم را فراموش کنم؟

آیا می خواهید که رابطه تان پس از خیانت همسرتان نجات یابد یا خیر؟

0 415

خیانت همسر یکی از مسائلی است که کنار آمدن با آن برای خیلی از زوجین بسیار سخت است.

آیا می خواهید که رابطه تان پس از خیانت همسرتان نجات یابد یا خیر؟

اگر ما به شما بگویم که چطور می توانید خیانت همسر تان را ببخشید و همزمان رابطه تان را بهبود دهید، چه؟

این سوال که چگونه خیانت همسرم را فراموش کنم و او را ببخشم یکی از سوالات عمده افرادی است که خیانت دیده اند.

چرا خیانت

چگونه خیانت همسرم را فراموش کنم ؟

در حال حاضر، شما نمی دانید که چطور ممکن است خیانت را بخشید …

آیا اعتقاد دارید که بخشش کامل ممکن است؟ این که شما و همسرتان می توانید رابطه خود را بهبود دهید و همه چیز می تواند به همان شیوه ای که قرار است برگردد؟
اگر می خواهید شما و شریک زندگیتان به نوعی ازدواج شاد داشته باشید، این مقاله مختص به شماست .

آنچه باید بدانید، قبل از یادگیری این که چگونه می توانم خیانت همسرم را ببخشم؟

همان طور که این مقاله را می خوانید، دقیقا می دانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای بازگشت شادی به زندگیتان انجام دهید.

شما تنها می توانید با یک نفر ازدواج کنید.

بر خلاف هر رابطه دیگر که در زندگی خود داشته اید (والدین خود را حساب نکنید)، شما انتخاب های زیادی برای دوستی، ارتباط گرفتن با افراد مختلف و … داشته اید. با این حال، تفاوت دوستی و ازدواج این است که تنها یک نفر وجود دارد که می توانید با او باشید. شما باید با هر کدام از مزایا و نقص های او زندگی کنید.

ممکن است با خیانت همسرتان به فکر جدایی افتاده باشید و پشیمان از این که همسرتان را انتخاب کرده اید، اما واقعیت این است هر کسی اشتباه می کند، هم مردان و هم زنان.

بله ممکن است که زنان یا مردان دیگری وجود داشته باشند که خیانت نکنند، اما آیا آنها خوب مطلق هستند؟ آنها نیز مشکلات خاص خود را دارند که می تواند به همان اندازه بد آسیب برساند.

به نظر افرادی که خیانت دیده اند، این امر بدترین کاری است که می توان در زندگی زناشویی انجام داد. این نظر مورد تایید است. اما این بدان معنا نیست که شما نباید به همسرتان فرصت دهید. شاید خیانت همسرتان تلنگری به شما باشد که رابطه تان را ترمیم کنید.

آیا امکان دارد همسرتان را ببخشید؟

بله، می توانید همسر خود را دوباره با شور و اشتیاق واقعی دوست داشته باشید.

زن خیانتکار

تنها باید یاد بگیرید چگونه او را ببخشید.
بخشیدن یک همسر خیانتکار بسیار دشوار است. اما با گذشت زمان مطمئنا می توانید انجام دهید. همه ما ضعف ها و اشتباهاتی مختص به خودمان داریم.

هیچکدام از ما نمی توانیم بگوییم کامل هستیم. خود شما نیز دارای نقص هایی هستید و در مواردی نیاز به دادن فرصت هایی برای جبران هستید. بنابراین اگر همسرتان خواهان فرصت برای جبران خطایش است، به او این فرصت را بدهید. بخشش، بخش بزرگی از زندگی است .

چگونه اعتماد خود را بازسازی کنید:

اعتماد ریشه در احساس امنیت نسبت به شخص دیگری دارد. وفاداری، دروغ و یا عهد شکستن می تواند به شدت به اعتماد بین شوهر و زن آسیب برساند.

این لزوما به این معنی نیست که این رابطه دیگر نمی تواند نجات یابد. اگر چه بازسازی اعتماد می تواند چالش برانگیز باشد، اما اگر هر دو طرف به این روند متعهد باشند، ممکن است.
شما به زمان زیادی برای بهبود و تقویت رابطه نیاز دارید. بازیابی از آسیب های ناشی از شکست اعتماد نیاز به صبر دارد.

تحقیقات نشان داده است که زوجین باید پنج نقطه زیر را در نظر بگیرند تا به طور موثر اعتمادشان بازسازی شود:

 • دانستن جزئیات
 • آزاد کردن خشم
 • نشان دادن تعهد
 • بازسازی اعتماد
 • بازسازی رابطه
جزئیات را بدانید:

حتی در مواردی که ظاهرا مشخص است، در خیانت، همیشه دو طرف وجود دارد. کسی که خیانت کرده است باید اطلاعات اولیه و صادقانه به همسرش بدهد و به هر سوالی از طرف شریک زندگی خود پاسخ صریح بدهد .

خشم خود را آزاد کنید:

حتی نقض جزئی اعتماد می تواند منجر به مشکلات ذهنی، عاطفی و جسمی شود.

ممکن است خوابیدن یا اشتها را تحت تاثیر قرار دهد. ممکن است از بروز خشم خود جلوگیری کنید اما این به نفع شما نیست . شریک زندگی تان را از تمام احساسات خود آگاه کنید و هرگونه خشمی را بروز دهید. حتی شریک متخلف نیز تشویق شده است تا هر گونه احساس خشم و عصبانیت را که ممکن است از زمان قبل از حادثه پنهان شده است، بیان کند.

خشم خود را آزاد کنید

نشان دادن تعهد:

هر دو طرف، به ویژه فرد خیانتکار، باید نوع رابطه را بررسی کنند و از این که آیا این رابطه هنوز برای آنها درست و قابل جبران است، مطمئن شوند .
سرخوردگی و خشم؛ نشان دادن احترام و پشیمانی؛ و اجازه بهبود احساسات آسیب دیده، می تواند برای هر دو طرف موثر باشد. از این رو، تعریف آنچه که هر دو طرف به چه چیزی در رابطه نیاز دارند ، می تواند کمک کند که شریک زندگی چه انتظاراتی از طرف مقابل دارد.

بازسازی اعتماد:

بازسازی اعتماد طول می کشد و نیاز به مواردی دارد.

 • تصمیم بگیرید که گذشته را رها کنید. در حالی که دستیابی به این هدف به طور کامل ممکن است طول بکشد، اما رسیدن به آن بسیار مهم است.
 • شما نمی توانید اعتماد شکسته را تنها با وعده ها و اظهارات بهبود دهید. علل اساسی برای خیانت باید شناسایی، بررسی و توسط هر دو نفر به حالت تعلیق درآید.
 • از احساسات درونی خود مطلع شوید و افکار خود را به اشتراک بگذارید. ترک طرف مقابل چیزی را حل نمی کند. مهم است آشکارا جزئیات را مورد بحث قرار دهید و خشم خود را بروز دهید.
 • با یکدیگر صادق باشید. دروغ های بیشتر وضعیت را خرابتر می کند.
  هنگامی که نکات فوق از طرف هر دو نفر مورد توجه قرار گرفتند، به طور آشکارا درباره اهداف خود صحبت کنید و به
 • طور مرتب چک کنید تا مطمئن شوید که در مسیر بهبود اعتماد هستید.
بازسازی رابطه:

هنگامی که زوج متعهد به بازسازی اعتماد است، باید برای بازسازی رابطه تلاش کنند. هر دو طرف باید چیزی را که واقعا نیاز دارند و از شریک زندگی خود انتظار ندارند، بازگو کنند.
به یاد داشته باشید که تمام روابط نیاز به تلاش دارند. حتی صمیمی ترین زوج ها باید در زمان زیادی تلاش کنند تا رابطه شان بهبود یابد.

چرا نمی توانم خیانت همسرم را ببخشم ؟

اعتماد بعد از خیانت به سختی باز می گردد. شما همیشه این دوره را به عنوان یکی از سخت ترین دوره های زندگی تان خواهید دانست، اما این بدان معنا نیست که گذر از آن ممکن نباشد، بلکه به معنای سخت بودن آن است.
سالها بعد درد و رنجتان را فراموش خواهید کرد ولی این رویداد فراموش نمی شود. رک می گوییم که فراموش کردن غیرممکن است.

خوب پس امیدواریم که وقت خود را تنها بر یک هدف متمرکز کنید:

همسرتان را به خاطر خیانت ببخشید.
بخشش قبل از فراموشی می آید. بخشیدن خیانت همسرتان باید یک هدف واقعی باشد. اگر اعتقاد داشته باشید که زندگیتان می تواند نجات یابد و هر دو مایل به انجام هر کاری برای بهبود رابطه تان باشید، زمان آن است که عشق به زندگی تان برگردد.

نکاتی برای تحمل خیانت همسر

در ادامه برخی از نکات کلیدی یادآوری شده است که به شما که در تلاش برای بهبودی از خیانت هستید، کمک می کند.

 • روزهای اولیه برای بهبود شما زود است و باید صبر کنید.
 • رد شدن از این بحران راحت نیست.
 • شما مدام در حال کنترل شریک زندگیتان هستید، اما در واقع تنها چیزی که می توانید کنترل کنید، افکار، واکنش و رفتار خودتان است.
 • انتظار اعتراف کامل دارید، اما خیلی از خیانت دیده ها ماه ها برای اعتراف جزئیات صرف می کنند و این تنها باعث به هم ریختگی بیشتر می شود.
 • باید اعتماد به نفس خود را دوباره به دست بیاورید و اعتقاد داشته باشید که ارزش عشق شریک زندگیتان را دارید.
 • باید روی این موضوع تمرکز کنید که شریک زندگیتان می خواهد تغییر کند.
 • شما شکستی قابل فهم داشته اید. بنابر این به اصول اولیه بروید. مثل بهبود ارتباطات و اجازه ندهید که از بهبود رابطه تان جلوگیری شود.
 • گذشته را رها کنید.
 • بیش از حد بر آنچه اتفاق افتاده تمرکز نکنید و خودتان را سرزنش نکنید.
 • خشم خود را بروز دهید.
 • برای حل مشکلات عجله نکنید، بر شریک زندگی خود فشار نیاورید، این تنها مشکلات را پیچیده تر می کند.
 • وقت آن است که صحبت کردن را متوقف کنید و به حرف های همسرتان گوش دهید.
مرد خیانتکار

کمک گرفتن از افراد متخصص

در مواجهه با خیانت خیلی از زوجین کنترل رفتار خود را از دست می دهند و نمی توانند راه درست را تشخیص دهند. این امر کاملا طبیعی است. خیانت ضربه سنگینی به افراد وارد می کند و روی جسم و روح آنها اثر مستقیم دارد. بنابر این اگر می خواهید از این بحران به درستی خارج شوید و زندگیتان را بازسازی کنید، توصیه می کنیم در تمام مراحل احساسی که در حال تجربه اش هستید، از مشاوره افراد متخصص کمک بگیرید.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.