خیانت زن به همسرش

علت خیانت زنان و راه کار های برخورد با آن

2 1,319

خیانت زن به همسرش یکی از معضلاتی است که باعث از هم پاشیدن خانواده های زیادی در سالهای اخیر شده است. فهمیدن این موضوع که شریک زندگیتان غیرقابل اعتماد است، می تواند ضربه مهلکی به شما بزند. ممکن است زندگی تان به یک بحران تبدیل شود و رو به نابودی رود.

این سوال که در مقابل خیانت زن چه کنیم از پرسش هایی است که همه مردان خیانت دیده را درگیر می کند. راهنمایی که در ادامه آمده است به شما کمک می کند تا بعد از مواجهه با خیانت چگونه رفتار کنید.

علت خیانت زن به همسرش چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است این موضوع را بررسی کنیم که چرا زن به همسرش خیانت می کند؟
عموما این سوال که چرا زنان متاهل عاشق می شوند، اولین پرسشی است که شخص خیانت دیده از خود می پرسد.

 • خیانت زن به همسرش برای طلاق: متاسفانه برخی زنان که به دنبال طلاق گرفتن هستند و از ادامه زندگی بیزارند، خیانت را راهکار مطمئنی برای رضایت شوهر خود برای طلاق می دانند.
 • خیانت زن به همسرش به دلیل عصبانیت: خیانت گاهی در اثر کینه و خشم از شریک زندگی است. این نوع خیانت معمولا برای انتقام گرفتن از همسر گرفته می شود. این مورد در زنانی که خیانت دیده اند، بسیار دیده می شود.
 • خیانت زن به همسرش برای هیجان بیشتر: این نوع خیانت معمولا بر اثر تنوع طلبی و مسائل جنسی است و ارتباط زیادی با مشکلات زندگی مشترک ندارد. بهبود رابطه جنسی بین زوجین در این موارد میتواند کمک خوبی باشد.
 • خیانت زن به شوهرش برای داشتن آرامش: این افراد معمولا در گذشته خود آسیب دیده اند و به نوعی نمی توانند به شریک زندگی خود وفادار باشند. این افراد نمی توانند احساسات خود را تنها با یک نفر به اشتراک بگذارند.
 • خیانت افلاطونی: عشق بدون هزینه افلاطونی است. هنگامی که شخص با دوست، همکار و یا شخص سومی صمیمی شود، کم کم وابسته شخص می شود و در همین حین از همسر خود فاصله می گیرد. در ابتدا افراد حس نمی کنند که این روابط خیانت است، اما به مرور بر زندگی فرد تاثیر خود را می گذارد.
خیانت زن به همسرش
خیانت زن به همسرش
در مقابل خیانت زن چه کنیم؟

طبیعتا می خواهید بدانید چرا شریک زندگیتان شما را فریب داده است. اما به ندرت پاسخ قانع کننده ای را خواهید یافت. خیانت زن به مرد می تواند نشانه ای از وجود مشکلات دیگر در زندگی باشد و حتی ممکن است به چیزی در گذشته همسرتان مرتبط باشد. توصیه می کنیم بدون توجه به علت خیانت، احساسات خود را کنترل کنید و آگاهانه تصمیم بگیرید که چگونه باید عمل کنید.

ابتدا مطمئن شوید:

اگر مدرکی غیر قابل انکار از خیانت داشته باشید، مانند پیام های متنی، ایمیل و یا چیزی که نشان می دهد خیانت صورت گرفته است، می توانید به همسر خود نشان دهید و از وی توضیح بخواهید. اما اگر فقط سوء ظن دارید، قبل از مقالبه با او به اندازه کافی فکر کنید. آرامش خود را حفظ کنید و به همسرتان بگویید که چگونه رفتار او شما را دچار سوء ظن کرده است و از او بخواهید که صداقت کامل داشته باشد.

احساسات خود را کنترل کنید:

در هنگام مواجهه با خیانت همسر، شوک، آشفتگی، ترس، درد، افسردگی و سردرگمی طبیعی است. شما به احتمال زیاد احساس می کنید که بسیار خشمگین هستید و وقت آن فرا رسیده است تا راهتان را از یک همسر خیانتکار جدا کنید. انتظار نداشته باشید که احساسات و بی اعتمادیتان از بین برود حتی اگر شریک همسرتان را ببخشید و سعی در احیای زندگی خود داشته باشید. نگرش شما به زندگی مشترک عوض شده و طبیعی است که از ادامه آن ترسیده باشید. اگر خشمگین هستید، آن را بروز دهید. خشم خود را پنهان نکنید. هر احساسی که دارید به همسرتان نشان دهید.

با همسرتان صحبت کنید:

اگر شما و همسرتان درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت نکنید، هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد. اگر این موضوع را مخفی کنید و از بازگو کردن آن خودداری کنید، در آینده مشکلات بیشتری دال بر عدم بی اعتمادی برایتان رخ خواهد داد.
اگر همسرتان آگاهانه این کار را انجام داده است، صحبت در این مورد بسیار دشوار خواهد بود. اما اگر عمدا این کار را انجام نداده است، لازم است حتما با هم صحبت کنید.

تلافی نکنید:

طبیعی است از همسرتان بسیار خشمگین باشید. ممکن است اولین فکری که به ذهنتان می رسد این باشد که وی را مجازات کنید. آیا به این فکر کرده اید که آبروی او را در بین خانواده و دوستانتان ببرید و یا خود شما نیز به او خیانت کنید؟این نوع افکار در بین مردهایی که با خیانت همسرشان مواجهه شده اند ، زیاد است . اما بهتر است بدانید که هر کاری انجام دهید، علیه خود شما خواهد بود . این افکار به جای بهبود روابط و ترمیم زندگی مشترک ، بر خشم و تلافی تمرکز دارند.

قبل از اینکه به خانواده تان بگویید ، خوب فکر کنید. آنها احتمالا به شما توصیه می کنند که همسرتان را ترک کنید . اما هیچکس واقعا نمی داند که در زندگی زوجین چه می گذرد . بهتر است اطلاعات خصوصی زندگی تان را حفظ کنید.

خیانت زن به مرد
خیانت زن به همسرش
سعی کنید از خودتان مراقبت کنید:

ممکن است برخی از واکنش های فیزیکی ناشی از استرس از قبیل تهوع، اسهال، مشکلات خواب (بیش از حد کم یا بیش از حد زیاد)، عدم تمرکز، پرخوری یا غذا نخوردن داشته باشند. هنگامی که شوک اولیه گذشت، سعی کنید برنامه غذایی تان را مرتب کنید، ورزش کنید و ساعت خواب منظم داشته باشید.

سرزنش نکنید:

سرزنش کردن خودتان، شریک زندگی و یا شخص ثالث چیزی را تغییر نخواهد داد و فقط انرژی شما از دست خواهد رفت. سعی نکنید نقش قربانی را بازی کنید. این تنها باعث می شود که شما احساس ناراحتی بیشتری نسبت به خود داشته باشید.

فرزندان خود را درگیر این موضوع نکنید:

این وضعیت بین شما و شریک زندگی شماست و نباید فرزندان شما را درگیر کند. مگر اینکه شما و همسرتان تصمیم به طلاق داشته باشید که البته به اشتراک گذاشتن جزئیات آن تنها بچه ها را مضطرب خواهد کرد. آنها خود را موظف به حل این معضل خواهند دانست و این موجب اضطراب بیشتر آنها خواهد شد.

به خودتان زمان بدهید:

شما باید زمانی را صرف کنید تا بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید. اگر فرزند دارید و نمی خواهید طلاق بگیرید، تا زمانی که تصمیم می گیرید، از او بخواهید در اتاق دیگری بخوابد. اگر نمی توانید تحمل کنید که زیر یک سقف باشید، از او بخواهید که خانه را ترک کند. او گناهکار است، بنابراین باید کسی باشد که به جایی دیگر برود و به شما فضای بیشتری بدهد تا زندگی خود را نجات دهد یا آن را تمام کنید. فشار زیادی روی خودتان نگذارید تا سریع درباره آینده ارتباط خود تصمیم گیری کنید. آنچه که انتخاب می کنید بر زندگی، شادی و سلامت روحی و روانی شما تاثیر می گذارد. این نباید یک تصمیم عجولانه باشد. پیشنهاد می شود مطلب چگونه خیانت همسرم را فراموش کنم را مطالعه کنید.

نزد مشاور یا روانشناس بروید:

خیانت زنان به همسرشان از مسائلی است که اعتماد طرف مقابلتان را از بین می برد. اما سعی نکنید بی اعتمادی مطلق داشته باشید. پیش از اینکه تصمیم بگیرید که طلاق بگیرید یا خیر، با مشاور خانواده صحبت کنید. مشاور می تواند به شما در درک آنچه اتفاق افتاده است، کمک کند. شما می توانید از شریک خود را سوال بپرسید و احساسات خود را بدون از دست دادن خونسردی به اشتراک بگذارید.

یک روانشناس با تجربه می تواند به شما در برقراری ارتباط و بهبود احساسات گناه، شرم و هر چیز دیگری که ممکن است احساس کنید، یاری کند. اگر تصمیم به طلاق دارید، بهترین راهکار را برای آن به شما خواهد داد.

بسیاری از زوج ها با کمک یک روانشناس یا مشاوره ازدواج موفق به بهبودی رابطه خود می شوند. اگر شما هر دو رابطه ای شاد و سالم داشته باشید و زخمتان را درمان کنید، می توانید امید به نجات زندگی مشترک خود داشته باشید.

طلاق آخرین راهکار:

اگر تمام راهکارها را رفته اید و نمی توانید با این مسئله کنار بیایید و یا شریک زندگیتان احساس ندامت نمی کند و تصمیم جدی بر ترمیم رابطه تان ندارد، باید قبول کنید که این رابطه تمام شده است. رد شدن شما توسط او ممکن است ترس و ناامنی در شما ایجاد کند، اما به قول معروف یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است.

اگر با بحران خیانت در زندگی تان مواجه شده اید، قبل از فکر کردن به جدایی توصیه می شود حتما با مشاور ازدواج صحبت کنید. مرکز مشاوره ازدواج نیک همراه شما را در طی کردن این مسیر کمک خواهد کرد. مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره واتساپی از خدمات این مرکز می باشد.

021-28424894

2 Comments
 1. وحید نظری says

  سلام و خسته نباشید زندگی من داره نابود میشه به خاطر خیانت همسرم. به خاطر پسر دو سالم حاظرم هرکاری کنم که بهش اسیب نرسه لطفا کمکم کنید دارم زره زره از بین رفتنمو میبینم

  1. مریم عبداللهی says

   سلام عزیزم
   نیاز دارم که توضیح بیشتری بدی
   خشمت رو کنترل کن
   در موردش با کسی حرفی نزن
   حتما پیش یک روانشناس برو

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.