با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم؟

راهکار های برخورد با مرد خیانتکار

0 4,508

یکی از مسائلی که ممکن است برخی از زنان در طول زندگی مشترک با آن روبرو شوند ، خیانت همسر می باشد . زنان در زمان کشف راز خیانت، واکنش‌هایی مثل افسردگی، خشم، افکار پریشان و عدم تمرکز دارند و بیش از هر چیزی به جدایی می اندیشند. اما وقتی زنان از شوک خیانت همسرانشان عبور می کنند و از فکر جدایی بیرون می آیند، اغلب از خود می پرسند: “حالا چگونه با مرد خیانتکار برخورد کنیم؟”

  • مسلما برخورد درست با شوهر خیانتکار در این زمان بسیار مهم و حیاتی ست و می تواند تضمینی برای ادامه زندگی مشترک باشد.

همانطور که گفتیم زنان در هنگام خیانت شوهر، قبل از هر چیزی تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند اما این تصمیم اغلب اجرایی نمی شود. دلایل زیادی مانند وجود فرزند یا عدم استقلال مالی برای کنار آمدن با خیانت همسر وجود دارد، اما هیچکدام از اینها باعث نمی شود که با سهل انگاری زمینه خیانت دوباره فراهم شود.

برخورد مناسب در زمان کشف خیانت می تواند راه را بر تکرار خیانت ببند تا زخمی دیگر بر پیکر زندگی وارد نشود. در اینجا به بررسی رفتارهای مناسب با مردان خیانتکاری می پردازیم که انکار را کنار گذاشته و اشتباهات خود را پذیرفته اند.

با مرد خیانتکار چه کنیم ؟

چگونه برخورد با مرد خیانتکار
چگونه برخورد با مرد خیانتکار

1- اولین و بهترین کار این است که برای مدتی از همسرتان دور باشید.

دوری از مرد خیانتکار برای مدتی یکی از بهترین راه حل هاست. فرقی نمی کند شما خانه را ترک کنید یا او مجبور به ترک خانه مشترک شود، مهم این است که مدتی دور از هم باشید. حتی اگرامکان ترک خانه برای هیچ کدامتان وجود ندارد در اتاق های جداگانه بخوابید و از هر ارتباط عاطفی پرهیز کنید. فراموش نکنید برای تصمیم گیری درست باید زمان بیشتری را اختصاص دهید و از اقدامات و یا حرفهایی که بعدا موجب پشیمانی شود، اجتناب کنید.

“مثلا حرفی از طلاق نزنید.”

2- با بی رحمی کردن یا خیانت تلافی نکنید.

تلافی کردن راه تنبیه مرد خیانتکار نیست. مطمئن باشید با بی رحمی رفتار کردن با همسرتان و یا حتی داشتن رابطه با فرد دیگر برای تلافی کردن، احساس خوبی را تجربه نخواهید کرد. این نوع رفتارها حال شما را خوبتر نمی کند. بنابر این با این کارها، خودتان و همسرتان را آزار ندهید. شما آسیب دیده اید و احساس سردی می کنید، بنابر این برای مدتی فاصله خود را با شوهرتان حفظ کنید. ولی نباید کاری کنید که او احساس بدتری داشته باشد و خودتان نیز در رنج باشید.

3- به یک مشاور حرفه ای نیاز دارید.

برای ادامه زندگی بهتر است خودتان و همسرتان به صورت جداگانه، مشاوره حرفه ای بگیرید. وقتی رابطه ای به مشکل بر می خورد هر دو طرف رابطه، تقصیراتی دارند. حتی ممکن است یکی از ایرادی که به شما وارد شود، بی توجهی به نشانه های حاکی از خیانتکاری همسر باشد. همسر شما نیز در زمان مشاوره ازدواج فرصت دارد اشتباهات خود را بپذیرد.

4- در زمان مشاوره از هرگونه ارتباطی با همسر خود پرهیز کنید.

دور تلفن، مسیج، دیدار و هر ارتباط دیگری را تا مدتی خط بکشید. به خودتان فرصت بخشیدن همسرتان و به همسرتان فرصت فکر کردن به اشتباهاتش را بدهید. همانطور که می دانید همسران به در کنار هم بودن اعتیاد دارند. نگذارید این اعتیاد دلیل برگشت شما به زندگی مشترک باشد.

5- جلسات مشاوره خانوادگی را شروع کنید.

بعد از گرفتن مشاوره های انفرادی، در صورتی که مشاوران شما اجازه دادند به جلسات مشاوره خانوادگی بروید. اگر زن و شوهر هر دو بخواهند رابطه زناشویی‌شان را حفظ کنند باید به فکر گام‌های بعدی باشند که البته سخت‌تر و مهم‌تر هستند. نجات و حفظ رابطه‌ای که از خیانت آسیب دیده است نیاز به همدلی هر دو نفر دارد و هدفی نیست که بتوان به تنهایی به آن دست یافت.

6- دوباره از اول شروع کنید.

اگر مشاوره خانوادگی شما را به این نتیجه رساند که امکان ادامه زندگی مشترک برایتان وجود دارد، دوباره از اول شروع کنید. فراموش نکنید هرگز نمی‌توایند به زندگی قبلی برگردید. ازدواج با مرد خیانتکار با شکست مواجه شده و تمام شده است و باید از صفر شروع کنید.

شاید مشاور فراموش کرده به شما بگوید اما ما می گوییم که هرگز نمی‌توانید به زندگی قبلی برگردید. فرض کنید برای اولین بار با هم آشنا شده اید. مراحل آشنایی را سپری کنید و برای شناخت یکدیگر وقت صرف کنید. این بار باید قوانین و اهداف جدید برای خودتان و رابطه و ازدواجتان تعیین کنید. باید مهارت‌هایی جدید بیاموزید تا با استفاده از آن‌ها رابطه و ازدواجی سالم و صمیمیت و نزدیکی تازه‌ای برقرار کنید.

باید آرام آرام پیش بروید و روند پیشرفت را همواره ارزیابی کنید.

  • رعایت یک به یک این موارد برای نجات دادن رابطه‌ای که با خیانت و رابطه نامشروع پایان یافته بسیار مهم و حیاتی است. شاید رعایت تمامی این موارد اندکی مشکل به نظر برسد، اما برای جلوگیری از خیانت های بعدی ضروری ست. خصوصا هنگامی که شوهر خیانتکارتان به پایتان می‌افتد و التماس می‌کند که او را ببخشید، مقاومت بسیار مشکل خواهد بود، اما هرگز تسلیم نشوید.
مشاوره برای ادامه زندگی با مرد خیانتکار
مشاوره حرفه ای برای ادامه زندگی با مرد خیانتکار

در زمان کشف خیانت همسر نکات زیر را رعایت کنید :

  •  خودتان را سرزنش نکنید.

دلایلی که همسرتان به شما خیانت کرده همیشه آشکار نیست و ممکن است احساس کنید سرزنش کردن خودتان امری طبیعی است اما باید بدانید که هر کاری که انجام دهید هرگز نباید باعث شود همسرتان به شما خیانت کند و شما هرگز نباید خود را بخاطر اشتباهات همسرتان مقصر بدانید.

  •  بیش از حد بر روی نفر سوم حساس نشوید.

پروفایل های او را چک نکنید و برای دیدارش اصرار نکنید. ممکن است فکر کنید که دانستن همه چیز در مورد این فرد می تواند به شما کمک کند. کشف کنید چه چیزی در رابطه شما اشتباه بوده است اما واقعیت این است که این کار هیچ کمکی به شما نمی کند و ممکن است شما را افسرده تر کند. در ضمن اگر بیش از حد بر روی آن زن تمرکز کنید، دیگر نمی توانید در مورد همسر و یا رابطه تان فکر کنید.

  • در مورد خیانت همسرتان با همه صحبت نکنید.

زیرا ممکن است شانسی برای آشتی وجود داشته باشد و بعد از آشتی شما دید افراد عوض نشود و رفتار بدی با همسرتان داشته باشند. همچنین ممکن است با درد و دل کردن با دوستانتان فکر کنند که شما قصد پایان دادن به زندگی مشترک را دارید و هر چیز بدی که در مورد همسرتان می دانسته اند به راحتی بیان کنند و شما را بدبین تر کنند.

  • با همسرتان به آزمایشگاه بروید.

خيانت مردان متاهل از مواردی است که موجب ترسیدن زنان برای بیماری های مقاربتی می شود. بعد از همه موارد بالا در یک فرصت مناسب بدون خجالت و شرمندگی از همسرتان بخواهید تا در کنار هم برای انجام آزمایش اقدام کنید. شما نمی دانید که شخص سوم ممکن است چه بیماری هایی داشته باشد و شما نمی دانید آیا این بیماری ها به شما منتقل شده یا نه. هر چند همسرتان اصرار کند که این کار لازم نیست، ولی شما باید مطمئن شوید که هر دوی شما در خطر نیستید. ضمنا با این کار همسرتان سنگینی اعمال خود را نیز درک خواهد کرد.

اگر شما هم در حال طی کردن بحران خیانت هستید، حتما توصیه ما را برای مشاوره جدی بگیرید. مرکز مشاوره خانواده و ازدواج نیک همراه  به شما کمک خواهد کرد که در بهبود روابطتان بهتر تصمیم گیری کنید. این مرکز با داشتن مشاوره حضوری و مشاوره تلفنی گام موثری در بهبود روابط زوجین برداشته است.
021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.