همسران پر خطر چه کسانی هستند؟

همسران غیرعادی چه ویژگی‌هایی دارند؟

0 401

ازدواج تکمیل کننده طبیعی یک رابطه است و البته انتخابی بسیار مهم در زندگی هر فردی. هنگامی که تصمیم گرفتید با فردی ازدواج کنید، در نهایت باید از خود بپرسید که آیا این رابطه را برای همیشه می خواهید یا تنها می خواهید زمان کوتاهی را با او زندگی کنید؟ ازدواج یک معامله بزرگ است، یک تعهد نهایی. بنابراین ابتدا باید شریک مناسبی را انتخاب کنید. شریک اشتباه زندگی را به کامتان تلخ خواهد کرد. در این مقاله با خصوصیات همسران پر خطر که نباید با آنها ازدواج کرد، آشنا خواهید شد.

همسران غیرعادی چند دسته هستند و چه ویژگی‌هایی دارند؟

از نظر خیلی افراد ازدواج یک پیوند مادام العمر است که احتمال طلاق در آن باید صفر باشد. اما چرا روز به روز آمار طلاق در جامعه بالا می رود؟ به نظر من یکی از اصلی ترین دلایل آن انتخاب اشتباه همسر است. انتخاب اشتباه می تواند یک عمر درد عاطفی و حتی مشکلات جسمی را به همراه داشته باشد. در اینجا 10 نوع فردی را نباید با آنها ازدواج کنید را معرفی کرده ایم.

همسران شکاک

این افراد خطرناک مدام احساس می‌کند که فردی می‌خواهد به او صدمه بزند، از او استفاده کند و یا فریبش دهد. همیشه به این فکر می‌کند که آیا
همسرش به او وفادار است؟ همیشه احساس می‌کند که مورد حمله واقع شده است و به سرعت با خشم و پرخاشگری با دیگران برخورد می‌کند.

همسران منزوی

این افراد به ظاهر آرام،کنار آمدن با تنهایی را از همان دوران اولیه کودکی آموخته اند و بیشتر اوقات در داخل خانه و به دور از تعامل با بچه‌های هم سن و سالشان زندگی کرده‌اند و به همین دلیل در بزرگسالی هم به روابط نزدیک با دیگران علاقه ندارند و از آن هیچ لذتی نمی‌برند و به غیر از اعضای خانواده هیچ‌کس به آن‌ها نزدیک و صمیمی نیست.

همسران عجیب و غریب

این دسته از افراد در ابتدای آشنایی فردی جالب و منحصر به فرد به نظر می‌آیند،اما با گذشت زمان متوجه می‌شوید که با فردی کاملا عجیب و غیرعادی رابطه عاطفی برقرار کرده‌اید. حوادث و اتفاقات برای او معنای خاصی پیدا می‌کند.غالبا ظاهر عجیب و غریبی دارد.دوستان صمیمی و معدودی دارد و در موقعیت‌های اجتماعی به شدت احساس ناراحتی می کنند، چون دیگران با رفتار عجیب و غریب آنها رفتار مناسبی نمی‌کنند.

همسران‎ ضد اجتماعی

فرد ضد اجتماعی، فردی خودخواه و فاقد توانایی همدلی با دیگران است و معمولا به نیازهای دیگران از جمله همسر و فرزندان خود بی اعتنا است.این افراد سوءاستفاده گر،دروغ گو و فریب کار هستند که برای رسیدن به خواسته خود هر کاری انجام می دهند. این افراد معمولا سابقه بازداشت و مشکلات قانونی دارند چون از درک عواقب کارهایی که انجام می دهند ناتوان هستند.

همسران طوفانی

اگر فرد مورد علاقه شما دارای رفتارهای انفجاری و غیر قابل پیش بینی است، اگر رابطه شما با او بارها دستخوش آشوب و آشفتگی و قطع و وصل بسیار می‌گردد و شما همواره به این فکر می‌کنید که چگونه بحران‌های هیجانی محبوب خود را مهار کنید، باید گفت شما با یک فرد طوفانی یا به اصطلاح شخصیت مرزی ارتباط دارید. زندگی با یک شوهر عصبانی مانند زندگی در کنار یک آتشفشان فعال است.

همسران پر خطر
همسران پر خطر

همسران نمایشی

باید اعتراف کرد که یک شخصیت نمایشی به دلیل ویژگی‌های سرگرم کننده‌ای که دارد برای همه جذاب است.کیفیت اوائل آشنایی با یک فرد نمایشی هر چه که باشد،در نهایت توجه‌طلبی بی پایان،هیجانات شدید، ناگهانی و قابل پیش‌بینی نبودن او شما را به ستوه خواهد آورد و در زندگی با او همیشه احساس تنهایی خواهید کرد.

همسران خودشیفته

یک فرد خودشیفته واقعی آنقدر ذهنش به خودش مشغول است که به سختی می تواند جایی را در دنیای خودش به فرد دیگری از جمله شما اختصاص دهد.در ارتباط با یک فرد خودشیفته به طور مداوم باید احساس خود بزرگ‌بینی او را تحسین و تمجید کنید. معمولا فاقد حس همدلی با دیگران هستند و به احساسات و نیازهای دیگران توجهی ندارند.

همسران هراسان

اگرچه افراد اختلال شخصیت اجتنابی یا همان هراسان افراد بدجنس و خطرناکی نیستند،اما زندگی با آنها بسیار خسته کننده است.از آنجایی که یک فرد اجتنابی،کمرو،کم حرف و دارای احساس بی ارزشی و عدم کفایت و هراسان از طرد شدن توسط دیگران است،قبل از کسب احساس اعتماد و اطمینان لازم از تایید شدن توسط شما،از ورود به یک رابطه صمیمانه با شما اجتناب میکنند.

همسران وابسته

چنین فردی به شریک زندگی خود بسیار وابسته می شود و تقاضاهای فراوانی در جهت حمایت و مراقبت از خویش خواهد داشت. رابطه عاطفی با فرد وابسته پس از مدتی از حالت معمول خارج شده و به حالت والد-فرزندی در خواهد آمد و درنهایت رابطه ای که روزی خوشایند به نظر می رسید، حالت خسته کننده و توان فرسایی به خود خواهد گرفت.

همسران وسواسی

وسواس از دیگر خصوصیات همسران پر خطر است. ذهن این افراد چنان مشغول جزئیات، قوانین و مقررات می‌شود که اجازه هرگونه تفریحی را بر خود می بندد. آن چنان کمال گرا هستند که به گونهای افراطی خود را وقف کار می کنند و فرصتی برای استراحت و بودن با خانواده پیدا نمی کنند. بسیار با وجدان هستند و در زمینه عمل به موازین اخلاقی انعطاف ناپذیر هستند.

در این مقاله با خصوصیات افرادی که نباید آنها را برای ازدواج انتخاب کرد، آشنا شدید. اگر در انتخاب فرد موردنظرتان هنوز مردد هستید، حتما مشاوره پیش از ازدواج را جدی بگیرید. گروه مشاوره ازدواج و خانواده نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی شما را در این راه همراهی خواهد کرد.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.