علت عصبانیت زنان از مردان چیست؟

چرا زنان زود عصبی می شوند؟

0 ۲۴۰

اغلب مردان اعتقاد دارند که زنان پیچیده اند. بعضی از آنها در جلسات مشاوره زناشویی اظهار می دارند که او (همسرش) همیشه از من عصبانی است. خب، دلایل زیادی وجود دارد که یک زن عصبانی می شود. با این حال، در بیشتر اوقات، اگر زن زندگی شما واقعا عصبانی است و این خشم به سمت شماست، باید علت را در خودتان جستجو کنید و در پی حل کردن مشکل باشید. در این مقاله مهمترین علت عصبانیت زنان از مردان را گفته ایم.

عصبانیت زنان شاید به این دلیل است که آنها چیزهای زیادی برای عصبانیت دارند. زنان هنوز بیشتر از مردان در کارهای خانه، مراقبت از کودکان، مراقبت از سالمندان و… وظیفه دارند، در حالی که اکثرا هم شاغل هستند.

آمار هراسناک در مورد خشونت خانگی و تجاوز به عنف، یا صرفا استرس روزمره مواجهه با تبعیض جنسی، بی عدالتی و نابرابری ها از دیگر علت های به وجود آمدن خشم در زنان می باشد. در ادامه اما علت عصبی بودن زنان از مردان و نارضایتی از زندگی مشترک را خواهید دید.

علت عصبانیت زنان از مردان

خشم واکنشی به مسائل خصوصی و عمومی زندگی است. اگرچه به وضوح فواید زیادی برای آرام بودن وجود دارد، مانند استرس کمتر، ایمنی بهتر و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی اما سرکوب کردن خشم راهی مفید نیست و در حقیقت ممکن است سلامتی را به خطر بیاندازد و یا منجر به افسردگی خفیف شود. اگر چه زنان اغلب ازعصبانیت ابراز ناراحتی می‌کنند، اما این یک اعتراض به یک کمبود در زندگی است. بنابراین بهترین کار برطرف کردن کمبودهای زندگی مشترک است.

چهار علت مهم عصبانیت زنان را در ادامه بازگو کرده ام. اگر این موارد را در خودتان یافتید، برای برطرف کردن آن دست به کار شوید. آرامش هدیه ای بی نظیر است. 

علت عصبانیت زنان
علت عصبانیت زنان

نادیده گرفته شدن

بله، به عنوان یک زن، از چیزهای کوچکی ناراحت می شویم که به مرور زمان ما را آزار می دهد. مانند لباس های پهن شده روی زمین یا دستمال های مرطوب که در کف دستشویی یا حمام پراکنده شده اند.

اما، بهتر است بدانید مشکل اصلی لباس یا دستمال ها نیست. مشکل نادیده گرفتن شدن است.

وقتی زنی به طور مداوم از شما عصبانی است، به این دلیل است که سعی دارد توجه شما را جلب کند. بدیهی است، شما مسئول احساسات شخص دیگری نیستید، اما زمانی که در یک رابطه هستید، مهم است بدانید که زنان به ارتباطی صمیمی دلخوش هستند.

ما باید با افرادی که دوستشان داریم ارتباط برقرار کنیم و این ارتباط باید فراتر از حواشی زندگی روزمره باشد: “لباس زیر تمیز من کجاست؟”

همچنین صمیمیت این نیست که چه مدت با او بگذرانید. کیفیت زمان صرف شده مدنظر است. از خود بپرسید، آخرین باری که گفتگوی صمیمی داشتید کی بود؟ آیا افکار و احساسات او را درک می کنید؟ آیا شما به آنچه در زندگی او می گذرد اهمیت می دهید؟ به وقت او احترام می گذارید؟ به نیازهایش گوش می دهید و پاسخ می دهید؟

لحظه عصبانی شدن همسرتان فرصتی عالی و مناسب برای بررسی برخی از این سؤالات است. با این حال، مردان پس از گذشتن توفان با امید اینکه اوضاع “درست” شده است، تمایل دارند که علت آن را نادیده بگیرند.

به جرات می گویم که اگر در مورد علت اصلی عصبانیت گفتگو نکرده اید، دوباره شاهد خشم و فوران همسرتان خواهید بود. تصور نکنید که اگر مدت طولانی از آن بگذرد، عصبانیت وی از بین می رود. خشم زن در صورت نادیده گرفتن های مکرر، قدرت می یابد. خبر بد این است که این خشم به یک ناراحتی خاموش تبدیل می شود و زندگی مشترک را به سقوط نزدیک می کند.

قدردانی نکردن

قدردانی کردن از همسرتان زمان زیادی از شما نمی گیرد. اما اکثر مردان عادت دارند که تنها در مناسبت های خاص مانند روز تولد و یا سالگرد ازدواج از همسرشان قدردانی می کنند. بله، زنان دوست دارند در آن روزهای خاص به یادشان باشید. هر زنی عاشق هدیه و گل است. اما نباید قدردانی کردن را تنها محدود به روزهای خاص کنید.

قدردانی می‌ تواند به عنوان “به رسمیت شناختن و لذت بردن از ویژگی‌ های خوب فرد دیگری” تعریف شود.

خصوصیات خوب او چیست؟ آیا او را می شناسی؟

برای قدردانی کردن نیاز به خرید الماس و یا بیلبوردهای بزرگ در سطح شهر نیست. یک گل سرخ روی بالش و حتی ظرف شستن در برخی شبها نوعی قدردانی است.

سوء استفاده کردن

در تجارت و زندگی، برخی از مردان صرفا برای بهره‌مندی از آنچه که برایشان منفعت دارد، خود را به بعضی از زنان متصل می کنند. این می تواند جنسیت، پول و یا استعداد باشد.

اگر شما یکی از این افراد هستید و او فهیمده که شما به چه منظوری به او نزدیک شده اید، مطمئنا خشمگین خواهد شد. آنچه او هنوز متوجه نشده این است که شما چقدر متاسف هستید. بنابراین، او می خواهد شما را مجازات کند.

عصبانیت طولانی مدت برای هیچ یک از شما خوب نیست. درست است بعضی اوقات زنان بیش از حد واکنش نشان می دهند. اما اگر شما به دلیلی غیر از دوست داشتن، به یک زن نزدیک شده اید ولی اکنون او را قلبا می خواهید، باید تغییراتی در زندگیتان ایجاد کنید. هر دوی شما استحقاق داشتن یک رابطه‌ سالم  را دارید. وقت را هدر ندهید و سعی کنید در زمانی که عمیقا خشمگین است، خشم او را مدیریت کنید. 

کنترل کردن

اینجاست که اوضاع برای مردان واقعا گیج کننده می شود. یک دقیقه صبر کنید! زنان نمی خواهند نادیده گرفته شوند در عین حال دوست ندارند کنترل نشوند؟ مردان چه باید کنند؟

نیاز مردانه برای کنترل کردن او را با نیاز زن به عشق و مراقبت اشتباه نگیرید. اینها یکسان نیستند. هر زنی دوست دارد مردی در زندگیش باشد که او را دوست دارد و از او محافظت می کند. اما سعی نکنید استقلال او را بگیرید. نوعی کنترل در زندگی داشته باشید که نه شبیه زندان بان باشید و نه شبیه به یک پسر بی پناه که به مادر نیاز دارد. کنترل بیش از حد و همچنین بی اهمیت بودن به یک اندازه می تواند پایه های زندگی مشترک را بلغزاند.

در کل زنان به دنبال رابطه ای هستند که شامل اعتماد، صمیمیت، احترام و قدردانی می باشد. اینها همان مواردی هستند که مردان نیز می خواهند اما به شکلی متفاوت تر. از بین رفتن هر کدام از این موارد مهمترین علت عصبانیت زنان است. برای کنترل خشم در زندگی زناشویی مشاوره ازدواج می تواند کمک موثری به شما باشد. 

اگر برای کنترل و برطرف کردن خشم نیاز به مشاوره داشتید، گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری؛ آنلاین و تلفنی در کنار شما حضور دارند.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.