علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی

0 ۱۲,۵۰۷

رابطه جنسی یک روش قدرتمند و بی نظیر برای ارتباط عمیق با همسرتان است. شما به شدت می خواهید با همسرتان ارتباط برقرار کنید ولی احساس می کنید که رابطه جنسی خوشایند همسرتان نیست و شما احساس ناراحتی می کنید و نمی دانید که چه کاری می توانید انجام دهید تا زندگی جنسی شما بهتر شود. در ابتدا شما باید بدانید چه چیزی ممکن است همسر شما را از رابطه جنسی سرد کند. در این مقاله علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی را به طور کامل توضیح داده ایم.

علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی

حقیقت این است که، به احتمال زیاد، بسیاری از چیزها وجود دارد تا از صمیمیت شما و همسرتان جلوگیری شود. سوال این است که چه کاری می توانید در مورد آن انجام دهید؟ برای پاسخ به این سؤال، وقت آن است که چشم هایتان را باز کنید، برخی از باورهایتان را به چالش بکشید، آستین های خود را بالا بزنید و کاری کنید.

مسائل جنسی آخرین چیز در ذهن زن است

اکثر زنان این روزها در زندگی روزمره، نقش ها و مسئولیت های زیادی را تحمل می کنند. مادر بودن، مدیریت خانه، خواسته های شغلی، خدمات اجتماعی و مذهبی و ارتباط او با شما! با توجه به تمام این تعهدات، او زمان کمی برای استراحت دارد تا میل جنسی او بتواند آگاهانه رشد کند. در پایان روز، به جای اینکه به انجام سکس فکر کند، چیز دیگری وجود دارد که او باید انجام دهد.

مغز زن قدرتمند ترین عضو جنسیتی است. مغز شتاب دهنده و همچنین ترمز جنسیتی زن است. تا مغز او آماده نباشد، میل جنسی برایش وجود ندارد. ترمزهای زن حساس هستند و مسئولیت های بی شمار و فشار بیش از حد باعث ترمز جنسی زن است.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند:

در مدیریت و مراقبت از خانواده و بچه ها در کنار همسرتان باشید و به او کمک کنید. از او بپرسید که چه کاری می توانید انجام دهید. در کمک به همسرتان گاهی غذا بپزید، لباس ها را بشورید و یا بچه ها را نگهداری کنید.

از او در مورد چیزهایی که او را از احساس میل و تحریک (ترمز) باز میدارد و چیزهایی که به احساس آرامش و سکسی (شتاب دهنده) او کمک می کند، بپرسید. به یاد داشته باشید: رابطه جنسی لذت و ارتباط دو طرفه است، و زمانی که زن تحت استرس است، لذت جنسی به راحتی تجربه نمی شود. اگر دوست دارید رابطه جنسی بهتر و بیشتر از آن، به کاهش سطح استرس همسرتان کمک کنید.

او احساسات شما را جذب نمی کند

آیا می دانید که حس بویایی زنان حساس تر از مردان است؟ و استاندارد بهداشت آن ممکن است متفاوت از شما باشد.

نشانه های بصری، مانند دیدن یک شریک جذاب و خوب با اعتماد به نفس و کلاس، می تواند یک شتاب دهنده بزرگ برای زنان باشد. زنان نیز به طور کلی به نشانه های عاشقانه و رفتارهای صمیمی مانند رقص، تماشای غروب آفتاب و ماساژ پاسخ میدهند. این رفتارها ممکن است به شما کمک کند تا با شما ارتباط برقرار کند و میل و هیجان او را تسریع کند.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند:

آیا شما از لحاظ فیزیکی خود مراقبت می کنید؟ آیا شما بهترین خودتان هستید و زندگی می کنید به نحوی که می توانید در خودتان غرور داشته باشید؟

به باشگاه بروید تلاش کنید تا بوی خوبی داشته باشید لباس سادگی، و افتخار در مورد چگونگی حضور خود را.

کار کردن در یک شخص بهتر و اجازه دهید او بداند که اهداف شما چه کار می کنند. درمان خود را دریافت کنید او شگفت زده خواهد شد و افتخار می کند که شما متعهد به کار در خودتان هستید.

علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی
علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی

او احساس سکسی بودن ندارد

تحقیقات نشان می دهد که احساسات منفی در مورد بدن یا ظاهر یک ترمز بزرگ برای زنان است. واکنش منفی او به افزایش وزن – و همچنین واکنش شما – خاموش شدن عظیمی برای اوست. هنگامی که یک زن احساس اعتماد به نفس و سلامت – هم از لحاظ احساسی و هم فیزیکی دارد –  صمیمیت بسیار بیشتر خواهد بود.

اجتماع نیز باعثی بالا رفتن استاندارهای زنان شده است. زنان با استانداردهای بسیار سخت تر نسبت به مردان در این زمینه متعهد هستند، و این باعث آسیب پذیری آن ها می شود و احساس می کند که اینها کافی نیست. او تصاویر “زنان سکسی” را در همه جا می بیند می بیند و احساس می کند که نمی تواند با آنها مقایسه شود و حتی تلاش می کند که به آنها نزدیک شود. اما متوجه نمی شود که هر زن شیوه ای منحصر به فرد از “سکسی” بودن است.

بعضی از زنان که بخش بزرگی از روز را در منزل هستند و عدم علاقه به خارج از خانه دارند، زودتر عزت نفس و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. هنگامی که زنان اعتماد به نفس خود را در دیگر حوزه های زندگی بالا ببرند، زودتر احساس راحتی و شادی جنسی خواهند کرد.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند:

پیشنهاد می کنم زمانی را به بچه ها و مسئولیت های دیگر خانه برسید تا او بتواند زمانی برای خودش داشته باشد. او را تشویق کنید که استعدادها و خواسته های خود را توسعه دهد.

از گفتن چیزهایی که می تواند مضر باشد، اجتناب کنید. در مورد جذابیت ها و زیبایی های او تعریف می کنید، حتی وقتی که در رختخواب نیستید. بسیاری از زنان وقتی احساس و نظرات مثبت از همسرشان دریافت بودن، احساس خاص بودن دارند که این به شاید جنسی آنها کمک بسیاری خواهد کرد.

او شما را شریک جنسی خود نمی داند

شاید زمانی که او رابطه جنسی لازم داشته است، او را از لحاظ احساسی جمایت نکرده اید. شاید در گذشته عصبانی یا مبهم بوده اید. و از دایره عاطفه او خارج شده اید.

هنگامی که یک زن با یک مرد رابطه جنسی دارد، یک زن احساسی و آسیب پذیر است. به یاد داشته باشید که مغز قدرتمند ترین عضو جنسیتی است و برایرابطه جنسی اکثر زنان به آن وابسته است. اگر او احساس ناراحتی، نگرانی و یا احساسات منفی از شما داشته باشد، بسیار دشوار خواهد بود که به اندازه کافی آرام شود تا احساس خوبی را تجربه کند.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند:

خود را به او ثابت کنید. آخرین باری که با او در مورد موضوعات مورد علاقه اش صحبت کرده اید، کی بوده است. آیا در در طول روز به احترام گذاشته و از او قدردانی می کنید؟ وقتی که او نمی خواهد رابطه جنسی داشته باشد چگونه واکنش نشان می دهید؟ خشمگین؟

برای رفتار ضعیفتان در گذشته عذرخواهی کنید. و درباره آنچه که نیاز است انجام دهید صحبت کنید. به آنچه او می گوید، گوش دهید و آن را انجام دهید! مشاوره ازدواج نیز می تواند به شما در این رابطه کمک کند.

او ممکن است برخی مسائل بهداشتی داشته باشد

عدم تعادل هورمونی، افسردگی، بیماری مزمن / درد و بعضی از داروها می تواند باعث کاهش میل جنسی شود. خطر افسردگی در زنان نسبت به مردان دو برابر است. بیش از 60٪ از افرادی که افسردگی را تجربه می کنند، تأثیر منفی روی میل جنسی دارند. همان انتقال دهنده های عصبی که خلق و خوی را کنترل می کنند نیز در تحریک جریان خون به اندام های تناسلی دخالت دارند.

بیماری مزمن و درد باعث می شود که او به سختی در مورد مسائل جنسی فکر کند و سکس به جسم او فشار زیادی وارد کند و دردناک است.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند

از او در مورد سلامت او و اینکه آیا او احساس می کند که او رابطه جنسی او را تحت تاثیر قرار می دهد، سوال کنید. بدانید آیا جسم او در  هنگام سکس اذیت می شود و به آن حساس است. او را تشویق کنید که یک دکتر، متخصص غدد درون ریز یا درمانگر را ببینید و از او حمایت کنید.

با او درباره راه هایی که می تواند سکس دردناکی نباشد، صحبت کنید. و نوعی از لمس که برای او لذت بخش است را پیدا کنید.

علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی
علت سرد شدن زنان در رابطه زناشویی

او در حال مبارزه با احساسات خود در مورد رابطه جنسی است

یکی از پنج قربانیان آزار جنسی کودکان ، دختر است. این اتفاق می تواند زخم های پایدار و همچنین باورهای ناسالم در رابطه با جنسیت در کودک ایجاد کند. بسیاری از بازماندگان سوء استفاده جنسی کمک های درمانی دریافت نمی کنند. این زنان اغلب احساس می کنند که مجبورند رابطه جنسی داشته باشند و نمی دانند که در حال اضافه کردن لایه های درد در معرض زخم های جنسی خودهستند.

بسیاری از زنان پیام های فرهنگی قدرتمندی دریافت می کنند که جنس شرم آور و بد هستند. این پیام ها معمولا ترس از رابطه جنسی را تشدید می کند و در دهه های زندگی تقویت می شود.

اغلب زنان پس از مراسم ازدواج، با یک سری “باید” های غالب به زندگی زناشویی می روند که منجر به نگرش های جنسی سالم و تحقق جنسیت نمی شوند. برخی از این «باید» هایی که زنان درونی می کنند عبارتند از: «من باید رابطه جنسی داشته باشم، حتی اگر من آن را نمی خواهم». «این وظیفه من است.» «اگر من رابطه جنسی نداشته باشم، و … “این اندیشه ها و اعتقادات ترمزهای بزرگی برای زنان هستند که آنها را از لذت های جنسی باز می دارد. داشتن رابطه جنسی از روی ترس و تعهد به جای تمایل و ارتباط، می تواند ادامه آسیب به حساسیت جنسی خود را در گذشته داشته باشد.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند

به تجارب گذشته همسرتان حساس باشید. با او درباره پیام های فرهنگی که در رابطه با جنسیت درونی کرده اید، صحبت کنید و از او بخواهید درباره آن حرف بزند. اعتقادات و مفروضات خود را در مورد رابطه جنسی در ازدواج و چگونگی آن را به چالش بکشید.

اینکه شما ازدواج کرده اید، به این معنی نیست که فقط می خواهید رابطه جنسی داشته باشید. او هنوز هم حق دارد زمانی را انتخاب کند که چه موقع رابطه جنسی داشته باشد و چه زمانی نباید باشد. شما می توانید از او بخواهید “آیا شما راحت هستید؟” “آیا این درست است؟” “آیا می خواهید سرعت را کم کنید؟”

راه هایی برای لمس کردن او بدون هیچگونه تنش جنسی را پیدا کن. بغلش کن و او را به آرامی ببوس. او به این که چگونه لمس شود حساس است و بر این اساس عمل کند.

او از سکس لذت نمی برد

رابطه جنسی در زنان اغلب درد ایجاد می کند، اما به دلایل مختلف احساس شرم می کند تا با همسر خود صحبت کنند. مشکل این است که وقتی مغز تجربه جنسی را با درد متصل می کند، پاسخ منفی ایجاد می شود.

پس از چند تجربه جنسی دردناک، زن ممکن است باور کند که او رابطه جنسی را دوست ندارد. او متوجه نمی شود که درد لازم نیست بخشی از تجربه جنسی او باشد. متخصص گواهی جنسی می تواند در ارائه آموزش روانشناسی و راه حل هایی برای کمک به از بین بردن درد بسیار مفید باشد.

زنان معمولا وقت بیشتری لازم دارند تا مغز و بدن خود را برای رابطه جنسی آماده کنند. آماده کردن زن قبل از رابطه جنسی و معاشقه کمک می کند تا زنان درد را مدیریت کنند و همچنین اجازه می دهد زنان به راحتی به نقطه ارگاسم برسند.

آنچه مردها می توانند در این مورد انجام دهند

با او درباره تجربه او صحبت کنید. از او بپرسید که آیا او تا به حال هر گونه درد را تجربه کرده است. از او بپرسید از چه چیزی لذت می برد. شجاع باشید و از او بپرسید چه چیزهایی را دوست دارد. اگر صحبت کردن برای هر یک از زوجین سخت باشد، مشاوره ازدواج می تواند بسیار کمک کند.

اگر با همسرتان رابطه جنسی دارید و او درد را تجربه می کند، آنچه را که انجام می دهید متوقف کنید! ابزارهای زیادی مانند روان کننده، وجود دارد که می تواند زوج ها را در حل مشکل درد جنسی کمک کند. موقعیت های مختلف و گزینه های دیگری وجود دارد که درد جنسی را کاهش می دهند. لذت رابطه جنسی باید برای هر دو طرف باشد.

سخن آخر

حقیقت این است که زوجین هر دو متعهد به ارزیابی جنسی خود هستند تا آن را رشد دهند. شما فقط یک نفر در این معادله هستید، اما مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا چیزها را بهتر کنید. برنامه ریزی یک قرار ملاقات با پزشک متخصص جنسی و مشاوره زوجین می تواند بسیار مفید باشد و بینش و درک بهتر شما را فراهم کند.

گروه مشاوره ازدواج و خانواده نیک همراه با مشاوره های حضوری، تلفنی و آنلاین در زمینه های سکستراپی، زوج درمانی و بهبود رابطه بین زن و شوهر می تواند کمک بسیاری به زوجین باشد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.