در هر رابطه، وجود جاذبه جنسی چقدر اهمیت دارد؟

اگر در آغاز شکل گیری رابطه هیچ گونه جاذبه جنسی بین دو نفر وجود نداشته باشد، آیا با گذشت زمان این جاذبه جنسی به وجود خواهد آمد یا خیر؟

0 81

کسانی که این را از من پرسیده اند اغلب از آن دسته افرادی هستند که درگیر روابط غیر ارضا کننده هستند. آنان نامزد/ همسرشان را دوست دارند اما نسبت به هم جاذبه جنسی ندارند، بنابر این سعی میکنند کمبود جاذبه جنسی در رابطه خود را به نحوی توجیه کنند و به خودشان بگویند که همه چیز خوب و رو به راه است.

پاسخ بی پرده من به این سوال این است:

امکان ندارد با کسی رابطه داشته باشی و آن رابطه سالم، ماندگار و عاشقانه باشد، اما هیچ گونه جاذبه جنسی بین شما دو نفر وجود نداشته باشد. دسته کم برای خود من و هر کس دیگری که میخواهد رابطه ی جنسی را بخشی از زندگی خود به شمار آورد چنین است.

چرا که وجود همین رابطه جنسی است که بین رابطه ای صمیمی و رابطه ای تنها دوستانه تمایز ایجاد میکند. چنان چه زن و مردی سالخورده به قصد ازدواج یکدیگر را ملاقات کنند، ممکن است علاقه زیادی به رابطه جنسی نداشته باشند چرا که آنان اساس رابطه شان را بیشتر برداشتن مناسبات دوستانه با یکدیگر پایه ریزی می کنند. این نوع رابطه است که آنان را خوش حال و راضی میکند، اما هیچ دلیل قاطعی نیز وجود ندارد که کسانی که 70 تا 80 سال دارند نمی توانند از رابطه جنسی رضایت بخش لذت ببرند. بنابر این در این جا هرگز دوست ندارم از این مثال استفاده کنم. به علاوه از 70 ساله ها نیستند که درباره عشق بدون رابطه جنسی از من سوال می کنند. بلکه مردان و زنان 20، 30، 40 ساله این را می پرسند.

آیا با گذشت زمان این جاذبه جنسی بین زوجین به وجود خواهد آمد یا خیر؟

چنانچه بین شما و نامزد/همسرتان جاذبه جنسی وجود نداشته باشد، آیا می توانید آن را با گذشت زمان به وجود آورید؟

بستگی دارد.

به عنوان مثال: چنان چه مسئله و مشکل شما مانند آن زنی است که به طور معمول مردان خوب برایش هیچ گونه ای جاذبه جنسی ندارند میتوان با حل کردن مسائل روحی و عاطفی خود و با گذشت زمان جاذبه جنسی را به وجود بیاورید.

چنان چه هیچ نوع اختلال جنسی یا سابقه ی هیچ گونه مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفتن ندارید و از ابتدا رابطه تان با نامزد/همسرتان هیچ گونه کشش جنسی نسبت به او در خود احساسا نمیکردین، بعید به نظر میرسد که بتوانید این کشش را با گذشت زمان به وجود بیاورید.

اما چنان چه سابقه مورد آزار و اذیت قرار گرفتن با اختلالات جنسی دارید، می توانید با حل مسائل خود، جاذبه جنسی پنهان شده در زیر آن لایه ها را بیرون آورید. و چنان چه از همان ابتدا رابطه هیچ گونه کششی نسبت به نامزد/همسرتان نداشته اید، به احتمال قوی نمیتوانید با مرور زمان آن را ایجاد کنید.

چنان چه نسبت به نامزد/همسرتان هیچ گونه کشش جنسی ندارید، به موارد زیر دقت کنید:

1- شما از صمیمیت واقعی دوری می کنید. رابطه ی جنسی، زن و مرد را به طرزی خاص به یکدیگر پیوند می دهد، به ویژه هنگامی که رابطه جنسی میان شما دو نفر فقط کنشی جنسی نباشد، بلکه فعلی برخاسته از عشق و صمیمیت باشد. آن موقع است که صمیمیتی فراوان بین خود به وجود آورده اید. اما ممکن است با انتخاب کسی که نسبت به او کششی ندارید، ناخود آگاهانه بخواهید از صمیمیت ناشی از رابطه جنسی در زندگی تان جلوگیری کنید. از آن جا که می دانید قرار نیست یک رابطه جنسی رضایت بخش در رابطه تان داشته باشید، بدین وسیله خود را از آسیب پذیر بودن در مقابل نامزد/همسرتان محافظت می کنید.

2- شما از رابطه ی جنسی دوری می کنید. برخی افراد نامزد/همسری برای خود بر می گزینند که نسبت به او کشش جنسی ندارند تا بدین وسیله بهانه ای داشته باشند برای این که رابطه ی جنسی برقرار نکنند.

شما به دلایل زیر از برقراری رابطه جنسی دوری می کنید:

  • چنان چه در گذشته تجربه ی آزار و اذیت جنسی داشته اید.
  • به شما تجاوز شده است.
  • شما احساس میکردید به لحاظ جنسی تحت سلطه ی نامزد/همسر قبلی خود قرار دارید.
  • نسبت به رابطه ی جنسی ذهنیت منفی دارید.

پس به همین دلیل ممکن است ناخودآگاهانه عاشق افرادی شوید که از لحاظ جنسی شما را تحریک نمی کنند و به این طریق میتوانید از برقراری رابطه جنسی دوری کنید. حتی ممکن است هرگز متوجه نشوید که از لحاظ جنسی دچار مشکل هستید و از این که چرا نسبت به کسی که به او علاقه مندید هیچ گونه کشش جنسی ندارید گیج و سردرگم شوید. اما چنان چه کمبود جاذبه ی جنسی زمینه ای تکرار شونده در رابطه شماست، شاید نیاز داشته باشید در جهت التیام تمایلات جنسی خود کار کنید.

3- با سرد مزاجی و بی اعتنایی جنسی می خواهید سر رشته ی امور را در دست بگیرید. هنگامی که نسبت به شخصی احساس کشش جنسی می کنید، به طریقی به او اجازه می دهید بر شما تسلط داشته باشد.

گویی در دل می گویید: (تو چنان تاثیر نیرومندی بر من میگذاری که در کنار تو خود را از دست می دهم.)

چنان چه نیاز به تسلط بر دیگران دارید با از این که دیگران بر شما مسلط باشند واهمه دارید، ممکن است جذب افرادی شوید که برایتان جاذبه ی جنسی زیادی ندارند، تا بدین وسیله با دوری کردن از رابطه ی جنسی احساس امنیت کنید. زیرا هیچ احساس نیرومند جنسی شما را به سمت آنان نمی کشاند و بدین وسیله فاصله ی روحی – احساسی زیادی بین شما ایجاد می شود و دچار این توهم می شوید که در رابطه بیشتر مسلط هستید تا تحت تسلط.

این یکی از مشکلات عمده و در عین حال از مهم ترین مسائلی است که دو نفر، قبل از آن که تصمیم بگیرند با هم ازدواج کنند، لازم است درباره اش با هم صحبت کنند. با این که ممکن است آن چه گفتم بی نهایت دردناک باشد، به آن توجه و درباره اش خوب فکر کنید و بر اساس آن چه در قلب خود احساس می کنید درست است، تصمیم بگیرید.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.