بهترین زمان برای رابطه زناشویی کی است؟

مناسب ترین زمان برای رابطه جنسی

0 613

بهترین زمان برای غذا خوردن: هنگامی که گرسنه هستید. برای ورزش: زمانی که می توانید. برای رابطه جنسی: … هر زمان که امکان دارد؟ برای اکثر ما، رویه زندگی مان تعیین می کند که چه چیزی را انجام می دهیم. اما برای رویدادهای روزمره خاص همچون رابطه زناشویی، زمان های ایده آلی وجود دارد که بهتر است در آن زمان ها برنامه ریزی شود. دانستن بهترین زمان برای رابطه زناشویی باعث می شود که به حداکثر توانایی خود برسید.

بهترین زمان برای رابطه زناشویی

بر اساس آخرین پژوهش های انجام شده ، مناسب ترین زمان برای رابطه جنسی به این ترتیب زیر می باشد.

رابطه جنسی در صبح و قبل از صبحانه

مطالعه اخیر در افراد بین 18 تا 51 ساله نشان داد که اکثر افراد از ساعت 23 تا 1 صبح رابطه جنسی دارند که این بدترین زمان ممکن است. در اوایل شب، سطح ملاتونین باعث القاء خواب و تستوسترون در پایین ترین سطح خود می شود. وقتی که می خوابید، سطح تستوسترون شروع به صعود می کند، احتمالا هنگامی که از خواب بیدار می شوید، سطح تستوسترون در اوج خود است. از لحاظ فیزیکی، این زمان برای سکس است.

در ابتدای روز و بعد از بیدار شدن از خواب علاوه بر انرژی بیشتر، میزان ترشح هورمون تستسترون (هورمون جنسی مردان) و اکسی توسین (هورمون عاطفی زنان) نیز افزایش می یابد. این سیکل، باعث ترشح بیشتر هورمون اندروفین و شادی می شود. نتیجه ی این روند، صمیمیت و وابستگی بیش از پیش همسران است. توصیه ی مناسبی برای آغاز یک روز خوب به نظر می رسد. پس صبح یکی از زمان های مناسب برای داشتن رابطه جنسی است.

بهترین زمان برای رابطه زناشویی
بهترین زمان برای رابطه زناشویی

رابطه جنسی هنگام مریضی و کسالت

در زمانهایی که حالت کسالت و بیماری دارید اکثر افراد بر این باورند که داشتن رابطه جنسی حالشان را بدتر میکند در حالی که به علت اینکه رابطه جنسی سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند برای حال شما بهتر است، حتی می توانید با داشتن رابطه جنسی از بروز سرماخوردگی جلوگیری کنید. در زمان بیماری با وجود آن که نمی توانید رابطه ای پرهیجان داشته باشید، رابطه ی جنسی، مکانیسم دفاعی بدن شما را مقاوم خواهد کرد.

رابطه جنسی قبل از کارهای پر استرس

به علت اینکه رابطه جنسی باعث آرامش و کاهش فشار خون و اضطراب می شود یکی از زمان های مناسب برای برقراری رابطه جنسی قبل از فعالیت های مهم و پر استرس است .

رابطه جنسی بعد از بحران های روحی

اگر می خواهید اضطراب و ناراحتی های یک روز سخت کاری را از خود دور کنید، رابطه ی جنسی با همسرتان بیش از هر چیز به کمکتان می آید. مطالعات نشان می دهد که هیجان ناشی از یک رابطه ی جنسی گرم و پرشور، روحیه شما را تقویت می کند و اضطراب و ناراحتی تان را از بین می برد. هم چنین در مواقعی که علت عصبانیت شما عواملی جز همسرتان است، رابطه جنسی خشن می تواند باعث تخلیه ی انرژی و آرامش تان شود.

رابطه جنسی در روز چهاردهم سیکل قاعدگی

روز چهاردهم قاعدگی نیز از زمان های مناسب برای رابطه جنسی است. پژوهش های اخیر نشان می دهد که در سیکل ماهانه زنان، حدود دو هفته، دریچه ی مهبل تا ۲۰% بازتر می شود و زوج ها، در این دوره، آمیزش و ارگاسم راحت تری را تجربه می کنند. روز چهاردهم این سیکل، به علت تخمک گذاری بالا، مناسب ترین زمان برای آمیزش و بارداری است.

مطالعه مقاله زنان شیفته رابطه جنسی با چه مردانی هستند را به شما توصیه می کنم. مطالعه در زمینه رابط جنسی می تواند در بهبود رابطه زناشویی کمک موثری باشد.

رابطه جنسی بعد از ورزش

یکی از بهترین زمان ها برای داشتن رابطه جنسی بعد از ورزش کردن است. هنگام ورزش، ترشح بیشتر هورمون تستسترون، میل بیشتری برای برقراری رابطه ی جنسی ایجاد می کند. طی آزمایش هایی که در دانشگاه تگزاس بر روی عکس العمل زنان دوچرخه سوار انجام گرفت، مشخص شد که پس از ۲۰ دقیقه دوچرخه سواری و تحریک با دارو، جریان خون در ناحیه اندام تناسلی آن ها تا ۱۶۹% افزایش یافته است.

رابطه ی جنسی بعد از ترس و هیجان زیاد

یکی دیگر از بهترین زمان برای برقراری رابطه ی جنسی، بلافاصله بعد از کارهای پر هیجان و نفس گیر مانند ترن هوایی، پرش بانجی، بندبازی و یا دیدن یک فیلم ترسناک است. براساس مطالعات، با ترشح هورمون آدرنالین (هورمون هیجان) شهوت و میل جنسی افزایش یافته و بدن، عکس العمل بهتری هنگام رابطه نشان می دهد.

اهمیت رابطه جنسی بسیار است. علاوه بر بهبود روحیه و فواید جسمی، رابطه جنسی باعث تقویت رابطه زوجین نیز می شود. با دانستن بهترین زمان برای رابطه جنسی، این فواید به حداکثر خود می رسند. گروه مشاوره نیک همراه با بهترین مشاوره ازدواج و سکسولوژی بصورت حضوری، تلفنی و آنلاین در بهبود روابط زوجین نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.