چگونه برای همسر خود مادر نباشیم؟

مادری کردن در حق همسر ممنوع است.

0 ۵۲۲

وقتی زندگی مشترک خود را شروع می کنید، عشق تمام وجودتان را فرا گرفته است. می خواهید هر چه همسرتان نیاز دارید برآورده کنید و با تمام از بودن کنار همسرتان لذت می بری. اما زمانی به خود می آیید که می بینید مادر همسرت شده ای. شوهرت می خواهد همه مسئولیت هایش را شما انجام دهید، زیرا او می داند که شما همه جوره او را تحت پوشش قرار می دهید. اما قطعا شما نمی خواهد برای همسرتان مادری کنید و مرد زندگیتان پسرتان باشد. مقاله چگونه برای همسر خود مادر نباشیم شما را در این زمینه کمک خواهد کرد.

چگونه برای همسر خود مادر نباشیم؟

ده سال است ازدواج کرده ام و سه فرزند دارم. اما احساس می کنم به جای سه بچه، چهار بچه دارم. چهارمی شوهرم است. به تازگی متوجه شده ام که همسرم مانند بچه ها رفتار می کند. همیشه وسایلش را گم و گور می کند یا قرار ملاقات هایش را فراموش می کند یا موقعی که از خانه بیرون می رود بعضی از وسایلش را در خانه جا می گذارد.
از این که چنین حسی نسبت به او دارم احساس گناه می کنم. می ترسم نکند این احساس مرا نسبت به او سرد کند، چرا که در عمل رابطه ی جنسی نداریم. چگونه می توانم از مادری کردن در حق همسرم دست بردارم؟

خوشحالم که سوال خوب و مهمی کردید.

مادری کردن درحق مردان، یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی است که زنان مرتکب می شوند. اغلب ما زنان طوری با مردان رفتار می کنیم انگار پسر بچه اند و آنان هم مثل پسر بچه ها به ما پاسخ می دهند. دست آخر به شدت از ما متنفر می شوند و در نهایت هم بر ضد ما شورش می کنند، همان طور که در مقطعی از زندگی شان می خواستند در مقابل مادرشان شورش کنند و بدتر از همه، سریع ترین و  کشنده ترین راه از بین بردن شور و حرارت، در زندگی عشقی همین مادری کردن در حق همسر است.

در مقام زن، می دانم که مادری کردن در حق همسرتان برای شما عملی طبیعی و عادی به حساب می آید.

وقتی کودک بودیم به ما آموختند چگونه این کار را بکنیم. اولین عشق و نیرومندترین تلقی شما از عشق همان رابطه ای است که بین شما و مادرتان بوده است، کسی که شما را به مدت نه ماه در رحم خود نگه داری کرده و به شما غذا داده، شما را به حمام برده، به به بدنتان پودر زده و بعد از شیر دادن به پشتتان زده است تا آروغ بزنید، در نتیجه برایتان ساده بوده که کارهایی را که مادرتان در حقتان می کرده برای کسی دیگر انجام دهید. اما در این میان مشکلی وجود دارد و آن این است که این کار شما، مرد را دیوانه می کند. با این کارتان او را از خانه گریزان می کنید، همان طور که روزی می خواسته از دست مادرش فرار کند.

مادری کردن در حق همسر
مادری کردن در حق همسر
  • شش مورد از کارهای مادرانه ای که ما زنان در حق مردان می کنیم عبارت است از:
1- زیادی تر خشک کردن آنان و انجام دادن کارهایی که باید خودشان بکنند.

مانند: انتخاب لباس، جمع و جور کردن لباس هایشان بعد از ریخت وپاش آنان، پیدا کردن کلیدهایشان

2- راه انداختن بازی«حدس بزنید»برای بیرون کشیدن اطلاعات از آنان.

مانند: گرسنه ای…   با برشتوک چطوری؟ نه؟ پیتزا چطور؟ پیتزا هم نه؟!  باشه، با یه سوپ خوشمزه چطوری!؟

3- ما فرض را بر این می گذاریم که مردان فراموش کار هستند و اطلاعاتی را به آنان یاد آوری می کنیم که باید خودشان به خاطر بسپارند.

مانند: یادت نره آشغال ها رو شب بزاری دم در…    یادت نره شیر بخری…

4- ما به مردان سر کوفت می زنیم که مثل بچه ها هستند.

مانند: چند دفعه بهت بگم چراغ آشپزخونه رو خاموش کن؟

5- به عهده گرفتن برخی از فعالیت ها وکار هایی که خیال می کنیم آنان از پس آن بر نمی آیند.

مانند: برنامه ریزی برای مسافرت، بچه ها را برای خرید لباس به فروشگاه بردن

6- تصحیح اشتباه هایشان حتی وقتی هیچ کمکی از ما نخواسته اند.

مانند: اصلاح گفته هایشان وقتی دارند خاطره تعریف می کنند، یاد دادن طرز درست پختن فلان غذا

  • می دانم در دل چه می گویید…

«اما او همیشه فراموش می کند که کلید هایش را جا گذاشته است.»

«اگر من فلان کار را نکنم،او که از پسش بر نمی آید.»

باور کنید شما در ازای مادری کردن در حق شوهرتان بهایی می پردازید که بیش از بهایی است که وقتی کمی منتظر می شوید تا او کلید هایش را خودش پیدا کند خواهید پرداخت.

چگونه می توانم از مادری کردن در حق همسرم دست بردارم؟

اگر می بینید که شوهرتان همه مسئولیت هایش را گردن شما انداخته، ناراحت نشوید این چیزی است که شما از او ساخته است. ولی ناامید نباشید می توانید با تغییر رویه زندگیتان او را تبدیل به مرد زندگی کنید.

چگونه برای همسر خود مادر نباشیم
چگونه برای همسر خود مادر نباشیم
به همسرتان احترام بگذارید

یکی از چیزهایی که مردان که به آن نیاز دارند، احترام از طرف همسرشان است. این موضوع به نظر قدیمی است ولی هر کتابی را که در مورد شناخت مردان بخوانید این موضوع را گوشزد خواهند کرد. یک مرد باید احساس کند که مورداحترام است و شما او را تحسین می کنید.

گاهی اوقات که احساس می کنید که او بسیار محترم نیست، احترام گذاشتن دشوار است. اما حفظ این ایده که احترام برای مردان بسیار مهم است، این موضوع را آسان خواهد کرد. او شوهر و پدر فرزندان و رهبر خانواده است و باید مورد احترام باشد. تاثیر احترام گذاشتن در به مرد در زندگی شگفت انگیز است.

به دنبال نقاط قوت شوهرتان باشید.

اکثر افراد نسبت به انتقاد ضعیف هستند و انتقاد، آنها را ناراحت می کند. غر زدن و انتقاد کردن کار مادرهاست. شما باید دست از انتقاد شوهرتان بردارید. کارهای خوب او را تحسین کنید و نداشته ها و ضعف هایش را قبول کنید. یافتن توانایی های همسر کار سختی نیست. شما باید به جای مانور دادن روی ضعف ها، نقاط قوت همسرتان را بگویید.

بنشینید و با او صحبت کنید، نه درباره او.

در مورد این مشکل با همسرتان صحبت کنید. صادقانه به او بگویید که نگران هسنید که او خود را یک کودک تلقی کند و اینکه شما به او به عنوان عشق زندگیتان احترام می گذارید. به او بگویید که نمیخواهید مانند مادرش باشید، اما به کمک او نیز نیاز دارید. فقط از او بپرسید که احساس او در این مورد چیست و آیا راه حل خاصی برای حل این مشکل دارد.

و قاعده کلی که همه ی تفاوتها را در جهان ایجاد میکند: درباره او با دیگران صحبت نکنید. شما همسر او هستید، بزرگترین طرفدار او، و او پشتیبان اصلی شماست. هرچه بیشتر او را تحسین و ستایش می کند، او بیشتر می خواهد انتظارات خود را نسبت به مردانگی داشته باشد.

در ادامه من قوانینی را وضع کرده ام که با اجرا کردن آن ها می توانید دست از مادری کردن در حق شوهرتان بردارید:

قانون اول: بگذارید کارهایش را خودش انجام بدهد.
قانون دوم: به او یاد بدهید که چگونه مانند افراد توانا، لایق و قابل اعتماد رفتار کند.
قانون سوم: با لحن مادرانه با او صحبت نکنید.
قانون چهارم: مسئولیت زندگی را بین خود تقسیم کنید و اگرهمسرتان در پذیرش وانجام کارها مرتکب اشتباه شد از او سلب مسئولیت نکنید.
قانون پنجم: از روش های مادری کردنتان فهرستی تهیه کنید و هر روز آن را بخوانید.

صبور باشید و به یاد داشته باشید هنگامی که دست از مادری کردن بردارید، خودتان احساس زنانگی بیشتری خواهید کرد و دنبال آن، همسرتان نیز احساس مردانگی بیشتری خواهد کرد.

گروه مشاوران خانواده و ازدواج نیک همراه با مشاوره های حضوری و همچنین مشاوره های تلفنی و آنلاین کمک بسیاری در حل اختلافات بین زن و شوهر و زوج درمانی داشته است.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.