مشکلات پس از ازدواج

مشکلات اصلی در اولین سال ازدواج

0 ۷۹۱

ازدواج می تواند در هر نقطه ای از زمان با مشکلات جدی مواجه شود. هنگامی که این مشکلات در اوایل ازدواج اتفاق می افتد، کاملا هشدار دهنده است. زیرا موضوع موفقیت در ازدواج و طلاق در دو سال اول به یک اندازه هستند. زوج هایی که طی دو سال اول زندگی طلاق گرفته اند، نشانه هایی از سرخوردگی در آنها دیده می شود. در حالی که زوج های موفق توانسته اند در طول دوره اولیه مشکلات خود را حل و فصل کنند. در این مقاله به مشکلات پس از ازدواج و نحوه رفع آنها پرداخته ایم.

مشکلات پس از ازدواج

همانطور که در طول سفر زندگی به عنوان یک زوج با هم حرکت می کنید، متوجه می شوید، زندگی خیلی متفاوت تر از آن چه که قبل از ازدواج فکر می کردید، می باشد. بسیاری از زوج ها در طول سال اول مشکلات مشابهی را تجربه می کنند. زوج هایی قادر به رفع این مشکلات و تقویت رابطه شان هستند در حالی که برخی به مشکلات جدی برمیخورند. در ادامه 7 مشکل اصلی در اولین سال ازدواج و نحوه رفع آن آشنا می شوید.

7 مشکل اصلی در اولین سال ازدواج

پول و امور مالی

اکنون که به عنوان یک زوج هستید، به احتمال زیاد با سوال «چه چیزی مال من است» روبرو می شوید. برای برخی افراد ممکن است تغییرات بسیار شدید باشد، به خصوص اگر یکی از شما پول قابل توجهی نسبت به دیگری داشته باشد. یادگیری تعادل بین دخل و خرج یک چالش سخت است که  زوجین باید یاد بگیرند.

اگر در مورد مسائل مالی و نحوه خرج کردن با همسرتان اتفاق نظر ندارید، بهتر است یک جلسه دو نفره ترتیب دهید و حول این موضوع با هم بحث و تبادل نظر کنید. همچنین برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت خود را توضیح دهید. آیا دوست دارید تعطیلات به مراکز خرید بروید یا به فعالیت های تفریحی و تناسب اندام بپردازید؟ آیا قصد دارید در پنج سال آینده خانه بخرید؟ هر ماه می خواهید چه مقدار پول پس انداز کنید؟ این سوالات را مطرح کنید و هر دو نفر به آن پاسخ دهید. این سوالات به شما در تعیین اهداف و ایده های فردی کمک می کند و به راحتی و با همفکری با هم می توانید عادت های خرج کردن خود را تنظیم کنید. تصمیم گیری در مورد مسائل مالی باید مناسب هر دو نفرتان باشد.

خانواده همسر

یک کلیشه معمولی بعد از ازدواج، مسئله خانواده همسر است. ممکن است در ابتدای ازدواج با خانواده همسرتان به مشکل برخورد کنید. اما هر وقت احساس تنش کردید باید با شریک زندگی خود در میان بگذارید. به یاد داشته باشید احترام گذاشتن راز ارتباط بهتر با خانواده شوهر و یا خانواده زن است. مرزهای خود را با خانواده خود و همسرتان تعیین کنید و اجازه دهید که زندگی زناشویی تان کاملا خصوصی باشد و خانواده هایتان را درگیر نکنید.

مشکلات پس از ازدواج
مشکلات پس از ازدواج

مدیریت زمان و برنامه

اکنون که یک زوج متاهل هستید، ممکن است انتظار داشته باشید با هم بیشتر و بیشتر وقت بگذرانید. این ممکن است باعث شود که همسر شما خشمگین شود و از یکدیگر عصبانی شویدمهم است که دوستی و روابط دیگر خود را حتی پس از ازدواج حفظ کنید. هر دو نفرتان باید انتظارات واقع گرایانه ای را تنظیم کنید. به عنوان مثال، به جای اینکه انتظار داشته باشید هر شب با هم شام بخورید، گاهی برنامه ریزی کنید با دوستانتان وقت بگذرانید. فعالیت های ورزشی یا سرگرمی های قبل ازدواج خود را ادامه دهید. اگر هر یک از شما احساس خستگی کرد، او را تشویق کنید که به یک سرگرمی یا تفریح بپردازد. گنجاندن برنامه های شاد برای هر دو نفرتان به حفظ یک ازدواج شاد و سالم کمک خواهد کرد.

کارهای خانه

یکی از مشکلات مشترک زوج های متاهل، تقسیم کار در کارهای خانه است. بسیاری از مردهای ایرانی کارهای خانه را وظیفه زن می دانند، در حالی که زنان انتظار دارند که شوهرشان در کارها کمکشان باشد. انتظارات در هر رابطه سالمی دارای اهمیت است؛ اگر انتظارات مشابهی ندارید، یکی از شما مطمئنا ناامید خواهد شد. به یاد داشته باشید که شما یک تیم هستید و هر دوی شما باید برای منافع مشترکتان تلاش کنید. وظایف را به عنوان یک تلاش گروهی به جای فردی انجام دهید.

صمیمیت در ازدواج

یکی از مشکلات زندگی زناشویی، عدم صمیمیت است. اولویت های شما اکنون تغییر کرده اند. شما شوهر و همسر هستید و موارد دیگر باید پایین تر از فهرست اولویت شما قرار می گیرد. برنامه هایتان را مدیریت کنید و همواره زمانی را برای وقت گذراندن با همسرتان پیدا کنید. اگر بعد از عروسی در معرض غرق شدن در کار زیاد قرار دارید، باید همواره زمانتان را مدیریت کنید. شب هایی که هر دو نفرتان خسته نیستید، تلویزیون و همچنین موبایل هایتان را خاموش کنید و یک شام عالی نوش جان کنید و با همسرتان معاشرت کنید.

پیشنهاد می شود مقاله افزایش صمیمیت در ازدواج را مطالعه کنید.

افزایش وزن و بهداشت شخصی

یکی از چیزهایی که در سال اول ازدواج اتفاق می افتد این است که زن و شوهر در کنار هم احساس راحتی زیادی می کنند. به طوری که گاهی اوقات زوج ها از بهداشت شخصی و تناسب اندام دور می شوند. ازدواج به این معنا نیست که شما دیگر نیازی ندارید به ظاهر خود برسید. این فقط به رابطه شما آسیب نمی رساند، برای سلامت شما نیز بد است! مهم است که پس از عروسی یک زندگی سالم داشته باشید، مخصوصا اگر قصد دارید بچه داشته باشید و یک خانواده کامل تشکیل دهید. برای این کار روشهای ساده و تمریناتی که هر دوی شما دوست دارید را انجام دهید، مانند رفتن به پیاده روی بعد از شام. همواره به بهداشت خود اهمیت دهید و یادتان نرود که همسرتان دوست دارد شما را همیشه همانطور که قبل از ازدواج بوده اید ، ببیند.

مشکلات بعد از ازدواج
مشکلات بعد از ازدواج

همه چیز آزار دهنده است

چند ماه است که ازدواج کرده اید و به طور ناگهانی متوجه می شوید که زندگی شما را به آرامش نمی رساند و احساس تنهایی می کنید، ناگهان اعصابتان بهم می ریزد و دیوانه می شوید. زمان هایی که همه وقت خود را با هم سپری می کنید، خوب است. اما به یاد داشته باشید که او هنوز هم همان شخصی است که قبل از ازدواج بوده است. شما باید خواسته های شریک خود را قبول کنید، زیرا این چیزی است که او را منحصر به فرد و دوست داشتنی می کند. شما نیز زمان هایتان را پر کنید. گاهی اوقات با دوستانتان به بیرون بروید. به سرگرمی های مورد علاقه تان بپردازید. با گذشت زمان توازن خوبی بین شما و همسرتان برقرار می شود و از زمان هایی که با هم هستید بیشتر لذت خواهید برد.

حل مشکلات اصلی در اولین سال ازدواج

اگر چه گفته می شود که چند سال اول زندگی سخت است، اما اغلب به عنوان شادترین روزها یاد می شوند. زوجین می توانند زمان زیادی برای صمیمیت داشته باشند. در مرحله اولازدواج، شما می توانید پایه های زندگی را محکم بسازید و برای یک ازدواج طولانی مدت برنامه ریزی کنید. پس از بودن با هم لذت ببرید و عاشقانه باشید!

سال اول ازدواج اغلب با موانع مختلفی مواجه است که باید با آنها کنار بیایید. هر چه زمان بگذرد، احساس می کنید که تمام این موانع معمولی را برطرف کرده اید و قوی تر از همیشه است. مشکلات بعد از ازدواج معمولا در اولین سال ازدواج رخ می دهد و مهم است که به عنوان یک تیم کار کنید و با یکدیگر به طور واضح ارتباط برقرار کنید تا بتوانید به یک راه حل متقابل سودمند دست یابید. همچنین می توانید از مشاوره ازدواج برای حل مشکلات خود کمک بگیرید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی کمک موثری به زوجین در حل مشکلات پس از ازدواج می باشد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.