مشکلات زندگی

مهمترین مشکلات زندگی امروزی

0 75

مشکلات همیشه هستند و نمیتوانیم از آنها دوری کنیم. چاق هستی، مقروضی، ناخن هایت را می جوی، در یک خانه کوچک زندگی می‌کنی، نمی توانی یک آپارتمان مناسب پیدا کنی یا یک شغل آبرومند نداری. خب، شاید اینها از نظرت خیلی بد نباشد، اما اگر بخواهی که شرایط زندگی خود را تغییر دهی، به تو کمک خواهم کرد. مشکلات معمولی که ما با آن مواجه هستیم میتوانند حل شوند. در این مقاله مشکلات زندگی و همچنین راه حل های آن ذکر شده است. 

انواع مشکلات زندگی

زندگی اکثر افراد مشکلات زیادی دارد ولی خیلی ها از حل کردن مشکلات خود عاجزند. در ادامه مهم ترین مشکلات زندگی های امروزی را ذکر کرده ایم.

به هدف هایتان نمی رسی

اینکه هدفت را مشخص کرده ای، به این معنا نیست که به آن خواهی رسید. اهداف سخت زندگی، تلاش‌ های زیادی را می‌ طلبند. پس از تلاش و برنامه ریزی، رسیدن به هدف بسیار لذت بخش خواهد بود. اگر اهداف به راحتی و بدون هیچ زحمتی در دسترس باشند، در پایان احساس لذت نخواهید کرد.

هدف خود را انتخاب کنید و رویکردی متفاوت را امتحان کنید. همین کار را بارها و بارها انجام دهید تا هدف شما جزئی از زندگیتان شود. قهرمانان زندگیتان هم ممکن است اهدافشان را از دست دهند. چیزی که باعث می‌شود آن‌ ها بایستند تسلیم نشدن است.

خوشحال نیستی

این یک مسئله بسیار شخصی است که پاسخ آن نیز خصوصی می باشد. بارها گفته ام که احساس خوشبختی و خوشحالی برای همه افراد به یک معنا نیست. باید خودتان کشف کنید که چه چیزهایی باعث خوشحالی تان می شود. از نظر جسمی از خود مراقبت کنید. فعالیت های بدنی منظم، رژیم غذایی سالم و خواب کافی می تواند باعث آرامش بیشتر روحتان شود. فعالیت هایی را انجام دهید که احساس می کنید شما را خوشحال می کند. برخی افراد با خواندن کتاب آرامش می گیرند و برخی با شرکت در میهمانی احساس بهتری خواهند داشت.

مدام مورد انتقاد قرار می گیری

اگر به موفقیت دست پیدا کنی، منتقدان سر از لاک خود در می آورند. با دستیابی به آرزوهای بزرگتر، بیشتر از شما انتقاد می شود. تعداد منتقدان شما به طور مستقیم با موفقیت شما مرتبط است.

شما نمی توانید هر کسی را که در زندگی می بینید، راضی نگه دارید. به طور متوسط 25 درصد از مردم شما را دوست دارند، 25 درصد حسی به شما ندارند، در حالی که 50 درصد از مردم فکر می کنند شما یک احمق هستید، حتی اگر هیچ کاری اشتباهی انجام نداده باشید. البته منتقدان همه بد نیستند شما می توانید چیزهای مفید و خوبی از آنها یاد بگیرید. راه حل این است که نترسید و از انتقادهای سازنده استفاده کنید.

شغلت را از دست داده ای

این که شما یک کارآفرین هستید یا یک کارمند اداری از خوش شانسی شما خواهد بود، اما ممکن است در برخی مواقع شرایط کاری برایتان سخت و پیچیده شود و یا کار خود را از دست دهید. شاید به اشتباه اخراج شوید و این در روحیه تان بیشتر تاثیر بدی بگذارد.

اگر به هر دلیلی شغل خود را از دست داده ای، این فرصتی برای امتحان کردن راه های متفاوت است. راه حل این است که این اتفاق را به عنوان فرصتی برای رشد ببینی. بیکار شدن واقعیتی انکار ناپذیر  است که باعث می شود کار و کسب جدیدی راه اندازی کنی.

مشکلات زندگی
مشکلات زندگی

از شغلت نفرت داری

افراد زیادی وجود دارند که از کار خود راضی نیستند، اگر از شغلت نفرت داری، بهترین راهکار اینست که آن را ترک کنی. اگر موقعیتی داری که می توانی شغل دیگری را داشته باشی کار کنونیت را رها کن و به شغلی مشغول شو که از انجام دادن آن لذت می بری. اما اگر با ترک کارت مشکلاتت بیشتر می شود، پیشنهاد می کنم به جنبه های مثبت شغل خود فکر کنی و سعی کنی از آن لذت ببری.

مشکلات مالی داری

مطالعات بی شمار نشان داده اند که پول در شادی افراد نقش کمی دارد. به عنوان یک انسان، ما به دنبال عشق و نسخه هایی از شادی هستیم. پول هیچ یک از نیازهای انسانی را به شما می دهد. البته به این معنا نیست که پول مهم نیست؛ فقط به این معنی است که نباید تمرکز اصلی شما روی پول باشد و زندگیتان را تحت تاثیر قرار دهد.

کمبود پول به شما کمک می کند که بهتر در مورد زندگی خود تصمیم گیری کنید. اگر وضع مالیتان خیلی بد باشد، اولویت های زندگیتان را تغییر دهید و سعی کنید از چیزهای ساده لذت ببرید. راه حل مشکل مالی اینست که نوع زندگی خود را تغییر داده و سعی کنید منبع مالی خوبی برای خود پیدا کنید.

چاق هستی و یا احساس بیماری میکنی

سلامت یک مشکل واقعی است. همه ما در برخی موارد در زندگی مان چالش های بهداشتی را تجربه خواهیم کرد. گاهی احساس خستگی، بیماری و سردرد داریم. بسیاری از مشکلاتی که ما تجربه می کنیم هیچ ربطی به سلامت ندارند، فقط علت آن اینست که تنبل شده ایم. برای اینکه مطمئن شوید بیماری ندارید، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون بدهید. پس از اطمینان رژیم غذایی خود را تغییر داده و میوه و گیاهان بیشتری را در برنامه غذایی تان جای دهید. آب بیشتری بخورید. 3 بار در هفته حداقل 30 دقیقه ورزش کنید.

اگر هم چاق هستی، در ابتدا این را بگویم که تنها نیستی و افراد چاق زیادی وجود دارند که احساس نارضایتی دارند. اگر نیاز دارید یا می خواهید وزن کم کنید، واقعا نیازی به رژیم های سخت یا ورزش طاقت فرسا ندارید. کلید آن یافتن رژیم غذایی مناسب و ورزش های معمول همچون پیاده روی است. غذاهای سالم بخورید و فعالیت های بدنی خود را افزایش دهید. این روند به مرور باعث می شود که وزن خود را کاهش دهید.

رابطه عاشقانه ات به پایان رسیده است

کمتر از 1 درصد از افرادی که شکست عشقی می خورند، به زندگی معمول خود ادامه می دهند. 99 درصد پس از این تجربه با مصیبت ها و مشکلات روحی مواجه می شوند. در رابطه ای که از دست رفته ممکن است خیانت دیده باشید و یا نوع رابطه تان سمی باشد و همین باعث عذاب بیشترتان باشد.

برای رفع این مشکل نیاز دارید که عشق واقعی را تجربه کنید. قبل از آن باید رشد و حرکت کنید. همچنین نیاز دارید خودتان را پیدا کنید. پس از هضم این مشکل، قلبتان برای عشق دوباره آماده خواهد شد. توصیه می کنم پس از تجربه شکست، فورا وارد رابطه جدید نشوید.

می ترسی

بسیاری از ما ترس های مشترکی داریم. ترس از عنکبوت، پرواز، سخنرانی عمومی، مرگ، تغییر شغل، ارتفاع و … .ترس یک مفهوم ذهنی است. هیچ چیز ترسناک وجود ندارد. ذهن ما این انتخاب را برای ما انجام داده است. بنابراین ترس می تواند برطرف شود و به همین دلیل ما داستان های مبارزه با ترس را دوست داریم.

اجازه ندهید که فکرتان شما را فریب بدهند که می ترسید. راه های زیادی برای غلبه بر ترس وجود دارد که می توانید با انجام دادن آن ترس هایتان را از بین ببرید.

روزهایت تکراری است

از خواب بیدار می شوی، صبحانه می خوری، سرکار می روی و برمی گردی و …  . خیلی از افراد احساس می کنند زندگیشان یک رویه ثابت و همیشگی دارد و روزها بدون هیچ تنوعی پشت سر هم می گذرند.

باید در زندگیتان شادی ایجاد کنید. علاوه بر کارهای تکراری که انجام می دهید، کارهای جدید و متنوعی را در برنامه تان جای دهید. اهداف جدیدی را در برنامه زندگیتان اضافه کنید. سفر کردن و یادگیری مهارت های جدید از جمله کارهای جذابی است که می توانید انجام دهید.

به اینترنت و فضای مجازی اعتیاد داری

با فناوری، زندگی مردم بسیار راحت و پرسرعت شده است. اما میزان استفاده از اینترنت باید به گونه ای باشد که در نبودن آن مشکلی برای شما پیش نیاید. شبکه های اجتماعی مکان خوبی برای گذراندن اوقات فراغت است. خیلی افراد با یک گوشی هوشمند معمولا شبها را در شبکه های اجتماعی می گذرانند و صبح قبل از شروع فعالیت نیز فضای مجازی را چک می کنند. رفته رفته این کار روتین و همیشگی شده و فرد دچار اعتیاد می شود .

اعتیاد به اینترنت می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند. بنابراین باید استفاده از آن را به حداقل برسانید. یکی از مشکلات عمده اعتیاد به فناوری، کمبود آگاهی است. همانند سینما، تلویزیون، و در حال حاضر گوشی هوشمند، تکنولوژی ذهن شما را به مکان دیگری می برد، بدون در نظر گرفتن جایی که هستید. اگر به محیط اطراف خود دقت کنید، ممکن است متوجه شوید که چیزهای جالب دیگری در زندگی شما وجود دارد که شما بی اعتنا به آنها هستید.

بنابراین چیزهای جالب زندگی خود را شناسایی کنید و سعی کنید زمان هایی که می خواهید به فضای مجازی بروید، با آنها سرگرم شوید. کتاب خواندن هم برای علاقه مندان به مطالعه پیشنهاد خوبی است.

مشکلات زندگی
مشکلات زندگی

خوب نمی خوابی

خواب خیلی مهم است. در واقع از غذا هم مهم تر است. خوابیدن ممکن است به کاهش وزن کمک کند. اگر در خوابیدن مشکل دارید، راه های زیادی وجود دارد که می توانی برای خواب خوب انجام دهید. قبل از رفتن به رختخواب به موبایل نگاه نکنید. خواب و تکنولوژی از هم جدا هستند. خوردن کافئین و دیگر محرک ها را در شب محدود کنید. شام غذای سبک بخورید. اگر در طول روز کار کنید و خسته شوید بهتر می توانیدد بخوابید.

احساس می کنی زندگی بی معنی است

احساس می کنی هیچ چیز معنی ندارد و چیزی خوشحالت نمی کند. سریع ترین راه برای نابود کردن زندگی شما این است که باور کنید که زندگی پوچ است. فقدان معنا منجر به افسردگی، بی احتیاطی، مصرف مواد مخدر و حتی جرم در سطح شدید می شود.

یک راه حل کوتاه مدت برای این مشکل این است که دستگیر افرادی باشید که نیاز به کمک دارند. کارهایی انجام دهید که همیشه دوست داشته اید و شما را خوشحال می کند. اگر باز هم احساس خوبی پیدا نکردید، حتما به یک روانشناس مراجعه کنید.

عادات بدی داری

عادت های بد اخلاقی واقعا زشت هستند، ناخن می جوید و یا سیگار می کشید؟ فکر کردن در مورد عادت های بد خود و نفرت انگیزی آن می تواند به شما در ترک آن کمک کند، اما باید صبور باشید و آن را کند کنید. سوالاتی وجود دارد که می توانید از خودتان بپرسید، و ممکن است بتوانید عادات خوبی به جای آن ایجاد کنید. در ابتدا باید خودتان را قانع کنید که این عادت واقعا بد است و باید آن را ترک کنید.

روانشناسی مشکلات زندگی

انسان بدون مشکل وجود ندارد. تنها کافی است یاد بگیرید چگونه از پس مشکلات زندگی بربیایید. مشکل خود را شناسایی کرده، گام به گام برای تغییر و حل آن قدم بردارید و برای آسایش و آرامش بیشتر تلاش کنید. در این موارد می توانید از یک مشاوره خانواده و یا روانشناس نیز کمک بگیرید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی به افراد برای غلبه به مشکلات زندگی کمک بسیاری خواهد کرد.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.