با مرد خسیس چگونه رفتار کنیم؟

نشانه های یک مرد خسیس

0 ۱,۲۹۲

اگر همسر شما خسیس است (یا فکر می کنید که او یک مرد خسیس است)، این امر به راحتی می تواند منجر به مشکلات متعدد شود. حتی اگر او واقعا خسیس ترین فرد در جهان نباشد، تنها داشتن این نظر نسبت به او واقعا خطرناک است. با توجه به تحقیقات دانشگاه ایالتی کانزاس، دعوا و کشمکش های مالی، پیش بینی کننده طلاق است. اما می توانید از طلاق جلوگیری کرد . از شما نمی خواهم این مشکل را نادیده بگیرید. دقیقا برعکس. این مسئله را نمی توان نادیده گرفت.

آیا شریک زندگی شما یک مرد خسیس است؟

شما احتمالا متقاعد هستید که شوهرتان خسیس هست اما قول می دهم که او مخالف اینست که خسیس است. در حقیقت، او احتمالا فکر می کند شما بسیار ولخرج و عذاب آور هستید. در این میان حق با چه کسی است؟ تا این لحظه نمی توانم بگویم چه کسی حق دارد. اما این را می دانم که شما باید برای خرج های روزانه تان توضیح دهید و گاهی بحث داشته باشید.

در روابط مرد و زن مخصوصا وقتی که هنوز ازدواج نکرده اید، خرج کردن مرد می تواند یکی از راه های بیان عشق باشد. انتخاب یک مرد برای صرف پولهایش میزان سخاوتمند و احساسات او را بیان می کند. برای اکثر زنان، خرج نکردن پول خودخواهی یک مرد است.

افراد برای به دست آوردن پول سخت کار می کنند و تنها خود آنها تصمیم می گیرند که آن را خرج کنند یا نه. ما معمولا پول هایمان را برای چیزهای باارزش صرف می کنند. اگر او به شما پول ندهد، به نظر می آید که او به شما یا رابطه تان ارزش نمی دهد. این فقط می تاند به این معنی باشد که او به پول بیشتر از شما فکر می کند، مگر اینکه بخواهد آرزوهایی که دارد، تحقق یابند. یکی از بهترین چیزهایی که در رابطه وجود دارد، داشتن کسی است که به شما هدیه دهد و با شما سخاوتمند باشد.

6 نشانه که یک مرد خسیس است:

عوامل متعددی در میزان خرج کردن پول برای شما وجود دارد و نباید به طور خودکار به این نتیجه برسید که او خسیس است. اگر او نمیتواند شما را به یک رستوران فانتزی ببرد، ممکن است او خانه خریده باشد و یا تصمیم به خرید داشته باشد و در حال پرداخت وام باشد. هنجارهای فرهنگ و جامعه نیز بر نحوه نگاه و خرج کردن آنها تاثیر می گذارد. نگرش های هزینه های اروپایی ها و آمریکایی ها از کشورهای مدیترانه و اعراب متفاوت است. اگر او در یک خانواده رشد کرده باشد که والدینش هرگز چیزی را از او دریغ نکرده باشند، او به ندرت خسیس خواهد شد.

نشانه 1: پرداخت پول غذا توسط شما

در فرهنگ ایرانیان وقتی زن و مرد با هم به رستوران می روند، معمولا مردها پول غذا را حساب می کنند. اگر شما برای پرداخت پول تعارف کردید و او این اجازه را به شما داد، و یا هنگام پرداخت صورتحساب دستش را در جیبش کند و دنبال کیف پولش بگردد و پیدا نکند و شما مجبور به پرداخت پول شوید، خب این می تواند نشانه خسیس بودن مرد باشد. یک مرد واقعی به دنبال مراقبت از افرادی است که دوستشان دارد و در واقع انگیزه ای برای انجام این پرداخت هاست.

نشانه 2: مردی که خسیس نیست لباس هایی مرتب و شیک دارد.

او یک پیراهن را بارها و بارها پوشانده است، لباس زیر او یک پارگی قابل توجه دارد، و جوراب او سوراخ است؟ شما ممکن است بخواهید این چیزها را تنها یک اشتباه در انتخاب لباس بدانید. البته حتما نباید لباس های برند بپوشد، اما لباس های شیک و مرتب به تن دارد. اگر او مشکلات مالی نداشته باشد، هیچ بهانه های برای پوشیدن لباس های کهنه و تکراری وجود ندارد.

نشان 3: سندرم ATM

او هر وقت پول لازم دارد از شما پول قرض می گیرد و می گوید که پول نقد همراه ندارد. شما تعجب میکنید که پرا او بدون پول از خاه خارج می شود؟ کاملا روش است نه؟ هنگامی که شما شروع به تعداد دفعاتی که به شما گفته است “آه من باید قبل از رفتن پیش یک دستگاه خودپرداز متوقف شوم” و چندین بار شما گفته اید که “نگران نباش، من این بار را پرداخت می کنم” یا “دیر شده است، اجازه دهید من پرداخت میکنم”.

نشانه 4: در مناسبت ها برای شما هدیه مناسب نمیخرد.

 

تولد، روز ولنتاین، سالگرد، عید نوروز و موارد دیگر فرصتی عالی برای بیان عشق، علاقه، محبت یا هر چیز دیگری است. برای روز تولدتان، مردتان باید عشق و علاقه اش به شما را نشان دهد. این فرصتی برای مردهاست. اما اگر او به شما یک لباس بنجول یا گردنبند ارزان قیمت و یا یک خرس عروسکی هدیه دهد، ممکن است توی ذوقتان بخورد. البته این درست است که ارزش مادی هدایا مهم نیسن اما اگر هدیه ای که می گیرید، در شان شما و آن مناسبت نداشته باشد، با اینکه مردتان توانایی خرید بیشتر از آن را دارد، مطمئنا شما را دلخور خواهد کرد. اگر او هرگز هدیه خریداری نمی کند و یا هدایای بی ارزش برای شما می خرد، به این معنی است که به سرمایه گذاری در رابطه خود اهمیت نمی دهد.

نشانه 5: او هر ریال را حساب می کند

صرفه جویی برای روز مبادا عالی است، اما ایده مضر بودن برای خرید مک دونالد مضحک است. اگر او هر روز یک ساندویچ و سیب با خود سرکار می برد تا برای خرید ناهار پول خرج نکند، همیشه از مترو و اتوبوس برای صرفه جویی استفاده کند، به کنسرت و یا سینما شما را دعوت نمی کند و یا روزهایی را انتخاب می کند که بلیط سینما نیم بهاست، یا از زمان برگشت پولی که از او قرض گرفته اید، سوال می کند، باید نگران باشید. اگر احساس می کنید که او برای هر ریال پولش برنامه ریزی دارد، مطمئنا این شخص مرد خسیسی است.

نشانه 6: او به جاهای گران قیمت نمی رود.

اکثر مردم پول زیادی برای صرف غذاهای گران و یا تعطیلات لوکس ندارند و این درست است. گاهی اوقات ساده ترین تجربه ها می توانند بهترین خاطرات را ایجاد کنند. اگر او به جای صرف غذا در یک رستوران ستاره دار، تلاش می کند تا شما را برای یک پیک نیک فوق العاده ببرد و تمام تلاشش را برای خوشوقتی شما می کند، این شخص مناسبی برای شماست.

به هیچ وجه نمی گوییم اگر شما روزانه دستمزد خوب دریافت می کنید، هر روز باید به مغازه های گرانقیمت بروید، اما باید حال و احوالتان با شرایطتان یکسان باشد.

افراد خسیس شما را برای خرج نکردن آماده می کنند. چطور؟ او راهی را پیدا خواهد کرد که این چیزها خیلی گران هستند. “این رستوران؟ این راه بیش از حد گران است. من هرگز در یک میلیون سال آینده به اینجانخواهم رفت!” یا ممکن است به یک صورت دیگر در شما تاثیر بگذارد. به اینصورت: “من مجبور بودم پولی که از خواهرم قرض کرده ام را پس بدهم، اوضاع این ماه من خیلی خراب است”. این یکی ساده ترین نوع متقاعد کردن شماست.

مرد خسیس
مرد خسیس

نه، او تغییر نخواهد کرد

اگر فکر می کنید که نمی توانید یک شوهر خسیس را تحمل کنید، در انتخابتان تجدید نظر کنید. اگر تصمیم دارید ازدواج کنید، این مرد برای شما مناسب نیست. هیچ شخصی تغییر نخواهد کرد. خسیس بودن چیزی نیست که با گذشت زمان و یا بعد از ازدواج از بین برود. حتی اگر صدها سال بگذرد و این شخص میلیون ها دلار پول داشته باشد، او اصلاح نخواهد شد. پول از مواردی است که باعث درگیری های زیادی بین زوجین است.

تعادل را پیدا کنید

واقعیت این است که یک نفر می خواهد پول خرج کند و فرد دیگر این پول ها را پس انداز کند. این چیزی است که حقیقتا در حال انجام است و این را هر دو شما می دانید.

تنها راه شکستن این بحث ها این است که برای اولین بار حمله به یکدیگر را متوقف کنید و سپس در مورد زندگی مالی که واقعا می خواهید، صحبت کنید. به جای متهم کردم یکدیگر، ناامیدی و احساسات خود را به روش صحیح به اشتراک بگذارید. سپس، درباره آنچه در مورد پول برای هر یک از شما مهم است صحبت کنید. اهداف فردی شما چیست؟ اهداف شما به عنوان یک زن و شوهر چیست؟ امیدوارم قبل از اینکه ازدواج کنید این بحث را داشته باشید اما اگر نه، دیر نشده است. دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. برای بهتر نتیجه گرفتن می توانید با مشاوره ازدواج مشورت کنید.

به هیچ وجه شما نباید از منابع مالی خود استفاده کنید، او یک متعهد نسبت به شماست و باید از او انتظار داشته باشید که شما را ساپورت مالی کند. البته اگر به او بگویید “پول تو حق من هست” این را بپذیرید و همیشه چیزهای خوب و گرانقیمت بخرید، به نظر او هم عادلانه نخواهد بود. شما باید تعادل بین آنچه را که تو می خواهی و آنچه را که در این رابطه قرار می گیرد، برقرار کنید.

هر چند وقت یکبار او را به یک رستوران دعوت کنید و یا برای او چیزهای خوب و درخور بخرید. این مهم است که طوری رفتار کنید که از نیز احساس این را داشته باشد که برای شما ارزش دارد. در اینصورت او نیز برای کارهایی که برای شما انجام می دهد احساس رضایت خواهد کرد.

رابطه بین یک مرد و یک زن بر اساس درک متقابل، احترام و مراقبت واقعی استوار است و بزرگترین ثروت جهان نمیتواند جایگزینی برای مهربانی، عشق و فضیلت انسان باشد.

گروه مشاوره ازدواج و خانواده نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و مشاوره های تلفنی در حل اختلافات بین زوجین کمک موثری است.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.