عشق بی قید و شرط چیست؟

چگونه عشق بدون قید و شرط داشته باشیم؟

0 ۵۰۸

عشق باید احساس خوبی ایجاد کند اما محدود کننده نباشد. اگر دیوار ساخته اید، حصار آهنی بر آن قرار داده اید و انتظار دارید که شریک زندگی تان از آن پیروی کند، پس این عشق نیست. یک رابطه سالم و طولانی مدت با عشق بی قید و شرط شکوفا می شود. اما عشق بی قید و شرط چیست، آیا می توان بدون قید و شرط کسی را دوست داشت و این چگونه امکان پذیر است؟ نیک همراه در این پست در مورد به همه سؤالات در مورد عشق بی قید و شرط که از مهارت های زندگی است، پاسخ می دهد.

عشق بی قید و شرط چیست؟

عشق بدون قید و شرط به معنای دوست داشتن یک شخص است بدون اینکه در ازای آن انتظاری داشته باشید. به عبارت دیگر، اگر شریک زندگی خود را آنگونه که هستند دوست دارید، پس او را بدون قید و شرط دوست دارید.

در عشق بدون قید و شرط، به دنبال انگیزه عشق نیستید. شما بدون توجه به آنچه که هست شخصی را دوست دارید. حتی در مواقع دشوار، علاقه شما به او تغییر نمی کند.

نمونه هایی از عشق بدون قید و شرط

مثال های زیر به شما کمک می کنند مفهوم عشق بی قید و شرط را بهتر بشناسید:

  1. شریک زندگی شما شغل خود را از دست داده است و قادر به پشتیبانی مالی از شما نیست. مراقبت از مسئولیت های مالی خانواده کاملاً بر عهده شماست، حداقل تا زمانی که او دوباره درآمد خود را شروع کند. شما شریک زندگی خود را به خاطر این مورد سرزنش نمی کنید بلکه از نظر اخلاقی از او حمایت می کنید.
  2. شریک زندگی شما در محل کار با وضعیتی سخت روبرو است و قادر به انجام وظایف معمول خانوادگی خود نیست. این نظر شما را در مورد او تغییر نمی دهد و از عدم انجام وظایفش شکایت نمی کنید. درعوض، به او فضا می دهید تا آرامش پیدا کند.
  3. با شریک زندگی خود دعوا داشتید و او از شما عصبی بود اما بعدا عذرخواهی کرد. شما بدون بحث و گفتگوهای بیشتر و یا مقصر دانستن او، عذرخواهی اش را می پذیرید. این نشان دهنده عشق بی قید و شرط به یکدیگر است.
  4. شریک زندگی شما می خواهد شغل خود را دوباره آغاز کند. این بدان معناست که در خانه برخی مسئولیت های اضافی به وجود می آید. به جای غرولند کردن او را تشویق می کنید که به کار خود بپیوندد.

آیا عشق بدون قید و شرط ممکن است؟

بله، عشق بدون قید و شرط امکان پذیر است. اما برای اینکه شریک زندگی تان بی قید و شرط شما را دوست داشته باشد، باید خود را دوست داشته باشید و تمام عیب های خود را بپذیرید.

اگر می توانید نقصان خود را بپذیرید، می توانید انتظار داشته باشید که عشق شریک زندگی شما بی قید و شرط است.

از طرف دیگر، اگر از کمبودهای خود آگاه نیستید و انتظار دارید که همسرتان بی قید و شرط شما را دوست داشته باشد، آنگاه عشق خودخواهانه است. به عنوان مثال، اگر نسبت به شریک زندگی تان سوءاستفاده کرده اید یا به امور خود دچار هستید، نمی توانید انتظار داشته باشید که شریک زندگی تان بدون قید و شرط شما را بپذیرد و دوست داشته باشد.

همچنین، عشق بدون قید و شرط دادن و گرفتن است. اگر می خواهید شریک زندگی تان بدون قید و شرط عاشق شما باشد، پس باید بدون قید و شرط او را دوست داشته باشید.

عشق بی قید و شرط
عشق بی قید و شرط

علائم عشق بدون قید و شرط:

چگونه می توانید بگویید که آیا شریک زندگی تان شما را بدون قید و شرط دوست دارد؟ در اینجا شش نشانه عشق بی قید و شرط آورده شده است.

مخزن اسرار شماست:

اگر در این جهان یک نفر وجود داشته باشد که بتوانید به او اعتماد کنید، این شریک زندگی شماست. مخفی ترین رازها یا چیزهایی که از آنها خجالت می کشید را خیلی راحت به شریک زندگی خود می گویید، زیرا مطمئن هستید که عشق او به شما حتی بعد از دانستن این رازها تغییر نخواهد کرد. اعتماد در رابطه از شروط اصلی عشق بدون قید و شرط است.

در هنگام بحث و مجادله به دنبال سازش هستید:

ما نمی توانیم از دعوا در یک رابطه جلوگیری کنیم. اما وقتی عشق بی قید و شرط وجود داشته باشد، بحث و جدال انجام می شود و زوجین حاضر به بحث و گفتگو، سازش و رسیدن به توافق هستند. هر دوی شما می فهمید که این شرایط موقتی است، در حالی که عشقتان به یکدیگر دائمی است.

برنامه های طولانی مدت با شما دارد:

وقتی شریک زندگی تان عشق بی قید و شرط به شما دارد، آینده خود را با شما برنامه ریزی می کنند. هر وقت در مورد برنامه های بازنشستگی خود صحبت می کنند، شما در آن ها هستید.

همیشه یکسان خواهد بود:

اگر یک دهه ازدواج کرده اید و همسرتان هنوز هم باعث می شود احساس دوست داشتن کنید، چنین عشقی بدون قید و شرط است. این بستگی به نحوه نگاه کردن، نحوه رفتار کردن یا میزان درآمد شما ندارد. او شما را دوست دارد چون که شما هستید و هیچ چیز نمی تواند آن را تغییر دهد، حتی زمان.

صریح و صادق است:

اگر شریک زندگی تان بدون قید و شرط شما را دوست داشته باشد، از ایرادات شما انتقاد نمی کنند بلکه بازخورد سازنده ای به شما می دهد و به شما در اصلاح آن کمک می کنند. و این شما را خوشحال می کند که می دانید شریک زندگی تان همه تلاش را انجام داده است.

تشویق کننده شماست:

برای تحت تاثیر قرار دادن او نیاز به کارهای عجیب و غریب ندارید. حتی موارد کوچک مانند تهیه غذای مخصوص باعث می شود که شریک زندگی تان به شما افتخار کند. او نه تنها تلاشهای شما را می بیند بلکه شما را نیز برای آنها دوست دارد.

عشق بدون قید و شرط یا عشق شرطی

عشق شرطی

عشق مشروط همچون یک تجارت است. تا زمانی که برای شما سودمند باشد با او هستید.

مدام در پی ایرادات او هستید، او را به عنوان یک فرد عجیب و غریب متهم کنید و اصرار دارید که طبق شرایط شما عمل کند.

در عشق مشروط، به دنبال شریکی هستید که بتواند زندگی شما را آسان و راحت انجام دهد بدون اینکه هیچ تلاشی برای به دست آوردن آن داشته باشید.

وقتی شریک زندگی شما از انتظارات شما منحرف می شود، عشق تان به نفرت تبدیل می شود.

افکاری مانند “شریک زندگی من به من تعارف نمی کند، بنابراین من هم به او تعارف نمی کنم” ذهن شما را با احساسات منفی غیرضروری پر می کند.

عشق بدون قید و شرط 

به دنبال چیزی نیستید. با تمام وجود عاشق شریک زندگی خود هستید.

در عشق بی قید و شرط، سعی نمی کنید شریک زندگی خود را تغییر دهید تا متناسب با تخیل خود باشد.

عشق شما به شریک زندگی تان ذهنی نیست. شما انتظار ندارید که همسرتان زندگی شما را آسان کند. درعوض ، سعی می کنید آنها را لحاظ کنید و به عنوان تیم کار کنید.

شما به عقاید و نظرات شریک زندگی خود احترام می گذارید و همچنان به آنها عشق می ورزید.

وقتی عشق را بدون قید و شرط شروع می کنید ، دیگر نگران چیزهای ریز در روابط نیستید.

چگونه دوست داشتن بدون قید و شرط داشته باشیم؟

در اینجا چند روش برای نشان دادن عشق بدون قید و شرط به شریک زندگی خود آورده شده است.

عشق بدون محدودیت:

اولین کاری که باید برای دوست داشتن شریک زندگی خود بی قید و شرط انجام دهید این است که مرزهای خود را رها کنید. با شریک زندگی خود همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

علاوه بر اینکه هدیه دریافت می کنید، هدیه دهید:

اگر شریک زندگیتان بدون قید و شرط شما را دوست داشته باشد کافی نیست. برای زنده نگه داشتن جرقه باید کار خود را نیز انجام دهید. عشق بی قید و شرط ، وقتی تلافی می شود ، به روابطی عمیق منجر می شود که مبتنی بر عشق واقعی است. دریافت عشق بدون قید و شرط شگفت انگیزترین احساس تا به حال خواهد بود ، اما به یاد داشته باشید که همسرتان نیز در عوض به عشق احتیاج دارد.

اولین حرکت را انجام دهید:

منتظر نشوید که شریک زندگی تان عشق بی قید و شرط نشان دهد. شما اولین قدم را برای دوست داشتن بدون قید و شرط برداشته اید و این باعث می شود شریک زندگی تان تلافی کند.

قضاوت نکنید:

قضاوت و عشق نمی توانند با هم وجود داشته باشند. وقتی شخصی را قضاوت می کنید، انتظار دارید که آنها طبق قوانین خود رفتار کنند، این خلاف عشق بی قید و شرط است. اگر واقعاً می خواهید بدون قید و شرط عاشق شریک زندگی خود باشید، پس از قضاوت در موردش دست بکشید.

عشق خود را ابراز کنید:

ارتباطات کلید عشق بدون قید و شرط است. به طور مرتب از شریک زندگی خود قدردانی کنید. نیازی به خرید هدیه های گرانقیمت نیست بلکه ممکن است با برخی اعمال ساده مانند قدردانی در هنگام انجام وظایف خانه باشد. حتی در مواقعی که عشق ورزی دشوار باشد، لبخندی گرم به او ببخشید. چنین اقداماتی باعث ماندگاری در قلب شریک زندگی تان خواهد شد.

عشق بدون قید و شرط باید از درون باشد. شما نمی توانید وانمود کنید که آن را دارید. با یک ذهن باز شروع کنید و خواست خود را برای انتقاد از شریک زندگی خود در مورد نقص های کوچک کنترل کنید. این اولین قدم برای دوست داشتن بدون قید و شرط همسرتان خواهد بود.

آیا با شریک زندگی خود رابطه عاشقانه بی قید و شرط دارید؟ داستان خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

گروه مشاوره ازدواج نیک همراه با مشاوره های آنلاین، حضوری و تلفنی نفش بسیار موثری در بهبود روابط زوجین و استحکام بنیان خانواده بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button