اگر به دلیل سرد شدن رابطه تان سر در گم هستید، این سؤالات را از خود بپرسید

0 161

اگر به دلیل سرد شدن رابطه تان سر در گم هستید، این سؤالات را از خود بپرسید تا معلوم شود واقعا این رابطه ارزش ادامه دادن را دارد یا نه:

چه احساسی در مورد فرد مورد نظر و دابسه تان دارید؟

خود شما بهترین فردی است که می تواند به این پرسش جواب دهد. البته این ندای درونی را با ندای ترس اشتباهی نگیرید (مثل اینکه بگویید: تو با فرد بهتری قرار نیست آشنا شوی! مشکل از خودت است!)

بهتر است برای اینکه بتوانید درست تصمیم بگیرید برای پاسخ دادن به این سوالات زمان بگذارید: «من چه می خواهم؟»، «آیا واقعا می خواهم با این فرد زندگی مشترک داشته باشم؟»، «آیا به او اعتماد دارم؟»، «آیا حقیقتا با او به من خوش می گذرد و در کنارش آرامش خواهم داشت؟»

به رفتارهای آن فرد توجه کنید، فقط به رفتارهایش. آیا مناسب هستند؟

برای اینکه متوجه صحت گفته های اوشوید فقط برای یک لحظه به زمان هایی که با هم گذرانده اید مثل یک فیلم بدون کلام نگاه کنید آیا آنچه را که به کلام می گوید، انجام هم می دهد؟آیا به این فرد اعتماد و اعتباری هست؟ اگر قرار است اعتمادی باشد، باید حرف ها و رفتارهای آن شخص هم این مساله را تأیید کند.
این اعتماد باید در چند حوزه باشد:

  1. مسائل اخلاقی و پایبندی او به خانواده
  2. مسائل اجتماعی و اقتصادی و توانایی اش در مدیریت زندگی مشترک
  3. مسائل عاطفی و حمایتگری روحی او در زندگی مشترک از شما و فرزندانتان

اولین مشاجره‌تان را چگونه حل کردید؟

آیا توانستید مشکلتان را به نحوی که احترام دو طرف حفظ شود حل کنید؟ یا هر حرفی را که نباید گفته می شد در همین دعوا گفتید و با قهر همه چیز را خاتمه دادید؟ آیا می توانید در مشاجراتتان به نقطه مشترکی برسید و منظور هم را بفهمید؟ آیا توانایی پیدا کردن راه کارهایی برای حل مشکلاتتان را دارید؟

آیا هر دو یک چیز مشترک را از زندگی می‌خواهید؟

مهم نیست شدت علاقه تان به هم چقدر ممکن است زیاد باشد. اگر یکی از شما زندگی تجملی را دوست دارد و دیگری یک زندگی خاکی را، مطمئن باشید مشکلات زیادی بر سر راه رابطه تان قرار خواهد گرفت.

آیا در خودتان می بینید که برای یک ماه، یک سال یا ده سال آینده با این فرد باشید؟

شاید تا یک ماه بعد از تمام کردن رابطه چندان سرحال و راضی نباشید. ولی بعد از یک سال احساس رضایت کنید از این که آن رابطه را تمام کردید. یا برعکس، شاید به نظرتان برسد که در طول زمان روابط تان نزدیک تر شود، حتی اگر نمی دانید در حال حاضر تا چه حد به این رابطه پایبند هستید. با قرار دادن خودتان در این سناریوی ذهنی می توانید دریابید که چگونه باید ادامه داد.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.