راه های احترام گذاشتن به شوهر

چگونه به شوهر خود احترام بگذاریم؟

0 ۵۰۵

احترام یکی از اصول رابطه سالم است. اگر یک زن نیازی به ارج نهادن به همسر خود نبیند، اتفاقات بدی در زندگی زناشویی شان خواهد افتاد. مسلما نمی خواهید در زندگیتان مشترکتان تنش داشته باشید. مطمئن باشید که اگر به همسرتان احترام بگذارید، این قبل اتفاقات رخ نمی دهد.  در این پست به شما راه های احترام گذاشتن به شوهر را که از مهارت های زندگی است، را خواهیم گفت و خواهید آموخت چگونه به همسرتان احترام بگذارید و او را تحسین کنید.

راه های احترام گذاشتن به شوهر

تصور کنید که میهمانی و جشنی برگزار می کنید. شوهرتان با عشق کیک پخته و آن را برای میهمانان آورده است. اما طرح روی کیک خراب شده، شما عصبانی می شوید و صبر نمی کنید تا میهمانان بروند، بلکه در مقابل همه انتقاد کنید. آیا این رفتار بی ادبی نیست؟ اگر ما به یکدیگر احترام نگذاریم، چنین حوادثی قطعا اتفاق می افتد.

چرا باید به همسر خود احترام بگذارید؟

پاسخ ساده است: زن و شوهر باید به یکدیگر احترام بگذارند. این دو در یک ازدواج برابر هستند. مردان در حالی که در یک رابطه به دنبال عشق و اعتماد هستند به احترام و افتخار نیاز دارند. احترام شما به همسرتان او را به انجام وظایف خود به عنوان سرپرست خانواده ترغیب خواهد کرد. او اعتماد به نفس خود را بدست می آورد که می تواند انتظارات شما را برآورده کرده و شما را زیر چتر حمایت خود قرار دهد.

مرد خانه در اتخاذ تصمیمات مهم دریغ نخواهد کرد زیرا می داند اگر کارها به روشی که باید انجام ندهید، او را نکوهش نخواهید کرد. از طرف دیگر، اگر تمایل دارید از همسر خود برای هر حرکتی که انجام می دهید انتقاد کنید، او مسئولیت های خود را رها می کند.

دلایل بیشتر برای احترام به همسر

  • او از نظر عاطفی و مالی از خانواده حمایت می کند.
  • او فردی سختکوش است که دائما در تلاش است خانواده را خوشحال کند.
  • همسر شما الگوی فرزندان شماست.
  • او بدون قید و شرط شما را دوست دارد و در اوقات سخت در کنار شما می ماند.
  • او به شما اعتماد دارد و با هر مشکلی که از نظر حرفه ای یا شخصی داشته باشد به شما می آید.
  • احترام شما خصوصیات او را به عنوان همسر و پدر خود به فرزندانتان تصدیق می کند.
  • احترام شما به او انگیزه می دهد و او تمایل دارد حتی بیشتر شما را دوست داشته باشد.

بنابراین، آیا متقاعد شده اید که احترام می تواند باعث بهبود رابطه شما با او شود؟ پس ممکن است بخواهید بدانید که چگونه می توانید به شریک زندگی خود احترام بگذارید.

در اینجا چند روش ساده وجود دارد که می توانید به همسرتان احترام بگذارید. آنها را تیک بزنید و ببینید آیا قبلاً آنها را انجام داده اید:

راه های احترام گذاشتن به شوهر
راه های احترام گذاشتن به شوهر

1. به نظرات او اهمیت دهید.

در روند تصمیم گیری همسر خود را درگیر کنید که احساس ارزشمندی خواهد کرد. به او نشان دهید که از پیشنهادات و نظرات وی قدردانی می کنید اما او را وادار نکنید که برای شما تصمیم بگیرد. به عنوان مثال، او لازم نیست که هر روز برای ناهار یا شام تصمیم بگیرد، یا لباس و کفش شما را انتخاب کند. بگذارید بحث ها در مباحث مهم تری از قبیل امور مالی خانواده، آموزش کودکان و موارد مشابه باشد.

2. تصمیمات او را بخاطر بسپارید.

وقتی از توصیه های او استفاده می کنید، آنها را به خاطر بسپارید تا دفعه بعد بدانید که او چه می خواهد. همچنین سلیقه های او را درک کنید و به آن احترام بگذارید.

3. از او تعریف و تمجید کنید.

هنگام گفتگو با دوستان و اعضای خانواده، در مورد ویژگی های خوب همسرتان صحبت کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید به طور ناخوشایندی درباره او لاف بزنید تا سایر افراد گروه را اذیت کند یا همسرتان را شرمنده کند.

تعاریف صمیمانه در تقویت پیوند زناشویی شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود و شوهرتان قدردانی خواهد کرد. همچنین همسرتان را در مقابل فرزندان خود ستایش کنید، زیرا او الگوی نقش پذیری آنهاست و آنها به دنبال راهنمایی او هستند.

4- شغل او را درک کنید.

به وظایف شغلی و حرفه ای شوهرتان علاقه مند شوید. اگر به مهارتها، استعدادها و تواناییهای همسرتان احترام نگذارید، احساس ناامیدی خواهد کرد. منبع انگیزه باشید تا او در روزهای سخت برای کسب آرامش به سمت شما بیاید. انتقاد مداوم و اظهارنظرهای منفی شما در مورد شغل و زندگی حرفه ای وی می تواند عزت نفس وی را مختل کند. اگر می بینید که او آشفته است، گفتگوی دوستانه ای داشته باشید تا در مورد شغلش بیشتر بدانید اما با سوالات او را بمباران نکنید.

5. با ذکاوت باشید.

در مقابل عقاید و نظرات همسرتان باز باشید. پیشنهادات او را کنار نگذارید، زیرا این امر او را از درگیر شدن در زندگی شما منصرف خواهد کرد. با این حال، کورکورانه توصیه های او را دنبال نکنید. قبل از اجرا؛ آنها ارزیابی کنید.

6. او را شفاهی تحسین کنید.

هرگز تحسین خود را مخفی نکنید. ممکن است شما او را تحسین کنید اما فایده ای ندارد اگر اجازه ندهید که او در مورد آن چیزی بداند. شوهر شما قدردانی شما را دوست خواهد داشت.. شوهرتان به دنبال تأیید و قدردانی شما برای ایجاد انگیزه در خود است.

7. اهداف خود را پشتیبانی کنید.

تشویق یا عدم وجود آن می تواند اهداف او را به وجود آورد یا آن را از بین ببرد. حمایت شما تأثیر مثبتی در تعیین او برای رسیدن به اهداف خواهد داشت. همچنین، رشد او به معنای رشد شماست زیرا به نفع شما و فرزندانتان نیز خواهد بود. در صورت عدم حمایت شما  ممکن است شوهرتان فاقد انگیزه باشد تا در زندگی خود موفق شود.

8. اگر اشتباهی می کنید عذرخواهی کنید.

ممکن است بعضی اوقات در تصمیمات یا اعمال خود اشتباه کنید. شما ممکن است سهواً با سخنان خود به همسرتان صدمه بزنید. به جای اینکه از اوضاع غافل شوید، فکر کنید و از همسرتان عذرخواهی کنید. بهترین راه برای پایان دادن به درگیری های زناشویی اینست یکی از شما برای بگوید ببخشید. عذرخواهی شما نشان خواهد داد که تقصیر خود را پذیرفته اید و دیگر آن را تکرار نکنید.

9. به او گوش دهید.

وقتی شوهرتان می خواهد با شما حرف بزند، تمام توجه خود را به او اختصاص دهید. اگر مشغول تماشای تلویزیون، انجام کارهای منزل یا مراقبت از کودکان هستید، مدتی استراحت کنید تا تعامل شخصی صلح آمیزی با او داشته باشید. حرف او را قطع نکنید. به او اجازه دهید نتیجه گیری کند و به او توصیه کنید.

10. از شوهر خود در مقابل دیگران انتقاد نکنید.

این بدترین کاری است که می توانید برای بی احترامی به همسرتان انجام دهید. مهم نیست که شوهرتان چه کاری کرده است، شما حق ندارید در ملاء عام به او توهین کنید. با او خصوصی صحبت کنید تا توضیح دهید که اشتباه کرده است. اما، فریاد زدن در مقابل بچه های خود، خانواده یا دوستان روش خوبی برای مقابله با اوضاع نیست.

11. انتظار نداشته باشید که او کامل باشد.

هیچیک از ما کامل نیستیم. شما کامل نیستید، و همسرتان نیز چنین است. اگر انتظار داشته باشید که او همه کارها را بطور کامل انجام دهد، غیر منطقی خواهید بود. نقاط ضعف او را بفهمید و بپذیرید. اگر فراموش کرده چراغ های حمام را فراموش کند، او را آزار ندهید. می دانید که عادت او این است که اینکار را فراموش کند، به آرامی به او بگویید، ممکن است دفعه دیگر آنها را خاموش کند.

12. قبل از صحبت کردن فکر کنید.

کلمات خود را وزن کنید. بله، این حتی وقتی در حال گفتگو با شوهر خود هستید، خوب است. کلمات خود را با دقت انتخاب کنید و بررسی کنید که آیا کلماتی که استفاده می کنید خشن و مضر است.

13. در مورد او با فرزندان خود خوب صحبت کنید.

اگر به همسرتان احترام بگذارید فرزندانتان هم به پدرشان احترام خواهند گذاشت. به آنها چیزهای خوبی درباره پدرشان بگویید، به آنها بگویید که چگونه او روز و شب تلاش می کند تا آنها را خوشحال کند. اگر فرزندانتان از پدرشان ناراحت هستند، آنها به دنبال راهنمایی شما هستند. از شوهر خود پشتیبانی کنید.

ممکن است گاهی شوهرتان شما را اذیت کند، اما باید آرام باشید و مثبت باشید. سعی کنید موقعیت ها را به تدریج اداره کنید و راه حل های موثری برای حل و فصل مناقشه پیدا کنید.

چگونه همسر خود را تحسین کنید:

عمل بلندتر از کلمات صحبت می کند، و اگر بتوانید تحسین و احترام خود را از طریق اعمال خود ابراز کنید، شوهرتان بی قید و شرط شما را دوست خواهد داشت. در اینجا چند روش ساده وجود دارد که می توانید تحسین خود را از وی نشان دهید:

1. مثبت باشید:

به چیزهایی با ذهنیت مثبت نگاه کنید. از سخت کوشی و تلاش همسرتان برای خوشبختی خانواده قدردانی کنید. زندگی همیشه صاف نیست. مثبت بودن شما به خانواده کمک می کند تا در روزهای دشوار کنار یکدیگر باشند.

2. به نظر او احترام بگذارید:

تصور کنید، شما نظر او را می پرسید اما وقتی او نظر می دهد، نظرات و ترجیحات او را نقد می کنید. این کار او را خاموش می کند و دفعه دیگر که از او نظر می خواهید، او ذهن خود را نخواهد گفت. به توصیه او کار کنید و به او بگویید که واقعاً برای شما مهم است. او احساس اهمیت خواهد کرد.

3. ایده های او را قدردانی کنید:

به او اجازه دهید تا در مورد عقاید خود صحبت کند. به افکار او نخندید. او را بخاطر روشی که در مورد خوب بودن خانواده یا رشد فرزندانتان فکر کرده است، تحسین کنید. به او بگویید که احساسات او را نسبت به خانواده درک می کنید.

4. نگران نباشید:

شوهر شما مردی بالغ است، بنابراین سعی نکنید مانند کودک با او رفتار کنید. فضای شخصی به او بدهید تا او از آزادی خود لذت ببرد و بتواند تصمیمات خود را به طور مستقل اتخاذ کند.

5- سپاسگزار باشید:

از او بخاطر کسی که هست تشکر کنید و به او بگویید که چقدر از او قدردانی می کنید. بزرگ یا کوچک باشد، یک “تشکر” روابط شما را طولانی می کند.

6. به او لبخند بزنید:

لبخندها شادی را در زندگی گسترش می دهند و می تواند رابطه شما را قوی تر کند. هنگام بازگشت به خانه، با لبخند در را باز کنید، با لبخند به سؤالات وی پاسخ دهید و با یک لبخند بزرگ با موقعیت ها کنار بیایید.

7. عشق خود را از نظر جسمی نشان دهید:

اگر او به یک موفقیت رسیده است، او را در آغوش بگیرید. اگر او به فرزند شما کمک کرده است که در مسابقه مدرسه برنده شود، او را بخاطر حمایتش ببوسید و از او تشکر کنید. با لمس کردن به او اهمیت دهید.

8. مراقب لحن خود باشید:

در حین برقراری ارتباط با شوهر، مراقب لحن و بیان خود باشید، به خصوص هنگامی که مشاجره می کنید. با این حال بی ادب نباشید. مهمتر از همه، فریاد نزنید زیرا با فریاد کشیدن اوضاع را تشدید می کنید. از همه بدتر این است که شما به فرزندان خود نمونه اشتباهی می دهید.

9. در مورد والدین بحث کنید:

نقش همسرتان را در فرزندپروری و تحصیل فرزندان خود بدانید. عقاید او را در نظر بگیرید زیرا روش او می تواند متفاوت از شما باشد و شما می توانید با بحث در مورد آن با او؛ بینش های جدیدی به دست آورید.

ممکن است شما برای احترام گذاشتن به شوهرتان، هر کاری انجام می دهید اما بعضی اوقات کارها خوب پیش نرود. آیا دلیل این است که شما به نوعی زنگ بی احترامی را به صدا در می آورید؟

نشانه هایی که به همسرتان بی احترامی می کنید:

احترام پایه و اساس یک ازدواج موفق است. وقتی شوهرتان دائما احساس می کند که به او بی احترامی می کند، اغلب می تواند منجر به نارضایتی شود. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که به همسرتان بی احترامی می کنید:

1. به شوهر خود گوش نمی دهید:

گوش دادن و اهمیت دادن به نظرات شوهرتان از دیگر راه های احترام گذاشتن به شوهر است. شرکاء باید بدون هیچ تردیدی افکار خود را با یکدیگر در میان بگذارند. اگر از توجه به شوهر خودداری کنید و به طور مداوم او را قطع کنید ، این نشانه بی احترامی است.

2. به والدینش انتقاد می کنید:

اگرچه ممکن است در تنظیم قوانین خود با فرزندان خود مشکل داشته باشید، باید بدانید که آنها والدین شوهر شما هستند. شما باید به آنها احترام بگذارید همانطور که انتظار دارید همسرتان به والدین خود احترام بگذارد. احساسات متقابل هستند.

3. شما به نظر می رسد مضر است:

شوهر شما هدیه غافلگیرانه ای برای شما به ارمغان می آورد اما وقتی آن را می بینید، ناامید می شوید. به او می گویید که او هرگز سلیقه شما را نمی داند و هرگز به خود زحمت نداد که بداند چه می خواهید. این امر اشتیاق او را از بین می برد و او از خرید هرگونه هدیه برای شما در آینده دریغ خواهد کرد.

لحن خشن، زبان بی ادبانه یا سخنان مضر، همه نشانه هایی است که شما به همسرتان بی احترامی می کنید. به سخنان خود توجه کنید که مبادا پیوند شما را تلخ کند.

احترام به یکدیگر پایه و اساس هر رابطه ای است. و ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست. وقتی به همسرتان احترام بگذارید، او نیز تلافی می کند. برای یک ازدواج شاد و رابطه موفق راه های احترام گذاشتن به شوهر را به خاطر بسپارید.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره ازدواج به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری نقش بسیار موثری در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات زناشویی بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.