رازهای ازدواج شاد را بدانید

چگونه می توان ازدواج شاد و موفق را تجربه کرد

0 ۷۰۱

تقریبا هر ازدواج با یک جشن بزرگ آغاز می شود. همراه با خانواده و دوستان هر دو زوج که با امید و آرزوهای خوب آنها را راهی خانه شان می کنند. دوره ماه عسل هم خیلی زود به پایان می رسد و زن و شوهر کم کم به زندگی عادی برمی گردند. داشتن زندگی شاد از آرزوی زوجین در شروع زندگی است. اما طی کردن جاده زندگی شاد آسان نیست. همانطور که آمار طلاق نشان می دهد رسیدن به ازدواج موفق راحت نیست. هیچ یک از زوجین در ابتدای زندگی مطمئنا در فکر طلاق نیست. اما این به این معنی نیست که رسیدن به هدف خوشبختی و رازهای ازدواج شاد غیرممکن است.

رازهای ازدواج شاد که لازم است بدانید

شادی در زندگی یکی از آرزوهای زوجین می باشد. رسیدن به زندگی شاد با رعایت نکاتی کلیدی و مهم به دست خواهد آمد. همین که می خواهید رازهای ازدواج شاد را بدانید، یعنی اولین گام را برداشته اید و می خواهید زندگی شاد و موفق داشته باشید.

رازهای ازدواج شاد
رازهای ازدواج شاد
برای چیزهای هر چند کوچک تشکر کنید

این را به یاد بسپارید که هر چه قدر هم به همسرتان احساس نزدیکی و صمیمیت کنید، باید هر از چند گاهی از او تشکر کنید. اگر همسرتان خانه دار است، گاهی برای او گل بخرید و از اینکه خانه را اداره می کند از او تشکر کنید. کارهای خانه و تربیت فرزندان به راستی که پر زحمت می باشد. اگر همسرتان بداند که شما قدردان زحمات او هستید، فشار زندگی او را خسته نخواهد کرد. و یا وقتی که همسرتان به خانه می آید از اینکه برای زندگیتان تلاش می کند از او سپاسگزاری کنید.

صادقانه عمل کنید، حتی زمانی که شرمنده باشید

این نکته را بدانید که مخفی کاری و دروغگویی پرتگاهی خطرناک در زندگی مشترک هستند. همیشه سعی کنید که صداقت را در همه حال حفظ کنید. وقتی یکبار همسرتان متوجه عدم صداقت شما شود، از آن روز به بعد اعتماد به شما کاری سخت خواهد بود و این باعث دور شدن شما از هم خواهد شد.

به ظاهر خود اهمیت بدهید

وقتی برای اولین بار شریک زندگیتان را ملاقات کردید، آیا تصور می کردید که او بوی عرق بدهد و یا دندان هایش را مسواک نزده باشد؟ پس چرا بعضی از زوج ها بعد از ازدواج از آراستگی و مرتب بودن فاصله می گیرند؟ یکی از چیزهای کوچکی که بسیار اهمیت دارد اینست که شما در همه حال آراستگی خود را حفظ کنید و از نظر همسرتان شخصی مرتب باشید. عدم رعایت نظافت و یا شلختگی باعث می شود که همسرتان رنجیده خاطر شود.

زندگی زناشویی برایتان مهمترین رابطه باید باشد

شما در زمان مجردی دوست های زیادی داشته اید که ممکن است با هم به تفریح و سفر رفته باشید. اما باید بدانید که وقتی ازدواج کرده اید باید همسفرتان همسرتان باشد. تعطیلات آخر هفته را باید در کنار خانواده تان بگذرانید. پس از ازدواج رابطه اصلی شما، رابطه تان با همسرتان می باشد که بر سایر روابط زندگی تان ارجحیت دارد. البته نمی گوییم که باید با دوستانتان قطع رابطه کنید. ولی دیگر روابط دیگر باید به گوه ای برنامه ریزی شوند که خللی به رابطه اصلی شما وارد نشود.

مواظب حرف هایت باش

یکی از مواردی که همیشه باید مورد توجه قرار گیرد و نباید غافل شد، حرف هایی است که میزنی. آیا شما فکر می کنید که همسایه تان فرد جذابی است؟ هیچگاه نباید نزد همسرتان به این نظرتان اشاره کنید. جذابیت شخص دیگری برای شما ممکن است زنگ خطری برای همسرتان باشد هر چند که شما واقعا منظوری نداشته باشید. پس همسرتان را به مبارزه دعوت خواهید کرد. بنابراین مواظب کلماتی که استفاده می کنید، باشید.

سعی کنید همیشه مقداری پس انداز داشته باشید

در زندگی، چیزهای بزرگ و کوچک زیادی وجود دارد که نیازمند صرف پول و هزینه است. برای چیزهای قابل پیش بینی همیشه افراد پول دارند ولی وقتی چیزهای کوچک مانند خراب شدن وسایل خانه و یا خراب شدن ماشین اتفاق می افتد، ممکن است که زوجین پولی برای تعمیر آن نداشته باشند و این باعث ناراحتی های کوچک و البته قابل تحمل می شود. اما برای داشتن ازدواجی شاد بهتر است به این روزها فکر کنید و همیشه مقداری پس انداز برای خرج های ناگهانی داشته باشید.

همسرتان را همانگونه که هست قبول کنید

گاهی اوقات بهترین راه حل مشکل این است که فقط به آن فکر نکنید. وقتی با همسرتان ازدواج کردید او را همانگونه که بود قبول کردید. این تفکر که او را عوض خواهید کرد، کاملا اشتباه است. اگر همسرتان حس کند که شما می خواهید او را تغییر دهید، آرامش خود را از دست خواهد داد. برای داشتن ازدواجی ساد و موفق باید با همسرتان کنار بیایید نه اینکه برای تغییر او بجنگید. شاید موقتی موفق شوید ولی مطمئن باشید بعد از مدتی او باز همان خواهد شد که بوده است.

مهربان باشید

بداخلاقی و تندخویی از چیزهایی است که هیچ رابطه ای با ازدواج شاد ندارند. وقتی شما همراه فردی عصبی و تندخو باشید، همسرتان از شما فاصله می گیرد و سعی می کند که زمان های کمتری را در کنار شما باشد. از رازهای ازدواج موفق مهربانی و اخلاق نیکوست. وقتی در کنار همسرتان نیستید، به این فکر کنید که چه کاری انجام دهید که همسرتان را خوشحال کنید. در یک ازدواج شاد افراد در تلاش برای شاد کردن یکدیگر هستند.

چه در داخل و چه خارج از اتاق خواب همیشه صمیمت خود را حفظ کنید

صمیمیت فقط جنسی نیست. از آن دسته از زوج ها نباشد که تنها در اتاق خواب با هم راحت هستند. با هم به یک پارک و یا پیاده روی بروید و صحبت کنید. البته این مواقع از غر زدن اجتناب کنید. شما یک همراه همیشگی برای همدیگر هستید و یک عمر قرا ایت در کنار یکدیگر زندگی کنید. بنابراین دوست دارید چه نوع زندگی داشته باشید. آیا دوست ندارید با شریک زندگیتان یک دوست صمیمی باشید تا یک همخانه؟

اگر مقاله رازهای ازدواج شاد را مطالعه کردید، این احتمال وجود دارد که شما آمادگی ازدواجی شاد و موفق را دارید. مرکز مشاوره نیک همراه با مشاوره ازدواج ، مشاوره های حضوری و تلفنی شما را در داشتن زندگی شاد همراهی خواهید کرد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.