آیا این طبیعی است که با گذشت چند سال از ازدواج، شور و حرارت جنسی سرد و ناپدید شود؟

سوالی در رابطه با کم شدن شور و حرارت جنسی پس از گذشت چند سال از زندگی زناشویی

0 208

من و شوهرم هجده سال است ازدواج کرده ایم. بیشتر شبیه دو دوست خوب هستیم تا عاشق و معشوق. به ندرت رابطه ی جنسی داریم. گویی ازدواجمان تبدیل به دوستی ساده شده است. گاهی دلم برای ارتباط احساسی و عاشقانه ای که در گذشته داشتم، تنگ می شود و حسرت آن را می خورم. بسیاری ازدوستانم به من می گویند تمام زوج ها پس از مدتی طولانی همین احساس را دارند. آیا من پرتوقع و نق نقو هستم؟

این باور رایج و شایع اما ناشی از نا آگاهی درباره ی ارتباط عاشقانه و جاذبه جنسی میان زن وشوهر را که مدعی است این رابطه پس از گذشت مدتی از ازدواجشان کم رنگ خواهد شد کنار بگذارید. این درست به مانند آن است که بگوییم با بالا رفتن سن حمله قلبی حادثه ای اجتناب ناپذیرخواهد بود.

آیا حمله های قلبی رایج هستند؟ البته که رایج هستند، اما می دانیم که قابل پیشگیری نیز هستند. چنانچه از بدنتان به خوبی مراقبت کنید می توانید سالها بدون آنکه سکته کنید، زندگی کنید. همچنین کم شدن جاذبه جنسی میان زن وشوهر، گرچه رایج و شایع است، هرگز به این معنی نیست که طبیعی است.

به این بستگی دارد که چگونه از رابطه و ازدواج خود مراقبت کنید.

جاذبه جنسی در روابط و ازدواج یک شبه سرد نمی شود. از دست رفتن شور و حرارت جنسی نتیجه سالها کتمان، انکار نادیده انگاشتن و قرار ندادن ازدواج به عنوان اولویت اول زندگی، مطالبه نکردن خواسته ها و نیازها، حل و فصل نکردن مسائل و مشکلات و درگیری ها، التیام ندادن خشم ها و انزجارها و نیاموختن روش ارتباطی صحیح برای موفق شدن در عشق و ازدواج است.

این الگوها و عادت های رفتاری ناسالم باعث می شوند عاشق و معشوق پس از گذشت چند سال به دو هم اتاقی تبدیل شوند. از صمیم قلب باور دارم که ازدواج شما شایستگی آن را دارد که روز به روز در عشق و شور و حرارت و ارتباط دو جانبه رشد کند و تعالی یابد.

عشق و شور و حرارت و ارتباط دو جانبه می تواند ابدی باشد
عشق و شور و حرارت و ارتباط دو جانبه می تواند ابدی باشد.

سوالی که مطرح کرده بودید این است:

” آیا واقع بینانه است که با گذشت هجده سال از زندگی همچنان بشود شور و حرارت خود را حفظ کرد؟”

البته که بله. چنانچه هم زن وهم شوهر تصمیم بگیرند برای بهبود رابطه ی خود کاری کنند و عشق و حرارت از دست رفته را به زندگی خود باز گردانند و با آموختن مهارت های جدید به طرزی فعالانه در تحقق این امر مهم شرکت جویند، خواهند توانست جاذبه ی میان خود را همچنان نگه دارند.

بنشینید و دستان شوهرتان را بگیرید

  •  به او بگویید که چقدر دلتان برای نزدیکی روحی-احساسی و نیز جسمانی گذشته تنگ شده است. (باور کنید او نیز همین احساس شما را دارد! )
  • سپس بی آنکه او را سرزنش کنید به او بگویید که می خواهید به همراه شما در جهت تغییر رابطه کار و تلاش کند تا رابطه تان را از یک دوستی خواهر و برادری ساده به رابطه ای هیجان انگیز تبدیل کنید.
  • به او بگویید او نیز درست مانند شما شایسته ی برخورداری از عشق و محبت بیشتر است.
  • هنگامی که هر دوی شما خود را متعهد سازید عشق ورزی و محبت را بیاموزید و مهارت های ارتباطی آن را دریابید و به کار ببرید، خواهید دید که به سطوح جدیدتر و بالاتر ارتباط، نزدیکی و صمیمیت و شور جنسی نیز دست خواهید یافت.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.