اگر در گذشته عاشق کسی بوده ایم، اما در اثر گذشت زمان، اشتیاقمان نسبت به یکدیگر از بین رفته باشد و نسبت به یکدیگر سرد شده باشیم، آیا می توانیم کاری بکنیم تا دوباره به هم علاقه مند شویم؟

چرا زوجین پس از چند سال نسبت به هم سرد می شوند و راه کار درست شدن این رابطه چه میتواند باشد.

0 114

بیست و هشت سال است که با همسرم ازدواج کرده ام و تقریبا نزدیک ده سال است که دیگر نسبت به هم احساسی نداریم و نسبت به هم سرد شده ایم. ما ازطلاق صحبت کرده ایم، اما هیچ یک به واقع نمی خواهیم دوباره با شخصی دیگر از نو شروع کنیم.

آیا این امکان وجود دارد که کاری کنیم دوباره عاشق یکدیگر بشویم، یا این که باید این واقعیت را بپذیریم که ازدواج ما پایان یافته است؟

بله این امکان وجود دارد که بتوانید دوباره عاشق یکدیگر شوید و از این کرختی و سردی که هر دو آن را احساس کرده اید خلاص شوید و عشقی را که هنوز در لایه های زیرین احساساتتان نهفته است، کشف کنید.

اگر شما از آن دسته از زوج هایی هستید (شرط می بندم غیر از این نیست) که هرگز هیچ گونه کار و تلاشی نکرده اند تا صمیمیت موجود در رابطه شان را حفظ کنند، از رو در رویی با مشکلاتشان سر باز زده اند، احساسات ناخوشایند را در خود سرکوب کرده اند و درباره ی احساساتشان با هم صحبت نکرده اند، مطمئن باشید که دچار کرختی و سردی در رابطه تان شده اید.

سال ها وقت صرف کرخت کردن خود کرده اید ودر این کار حرفه ای و متخصص شده اید، حال نگران شده اید و می پرسید که پس عشق کجاست؟

شاید عشق هنوز وجود داشته باشد و در زیر این لایه ها و احساسات یخ زده و کرخت شده به خواب زمستانی فرورفته باشد.شما دو نفر نه تنها نسبت به یکدیگر سرد و کرخت شده اید، بلکه به طور اساسی هر کدام تبدیل به آدمی کرخت و سرد شده اید، همین و بس.

شما تمایل ندارید دوباره با کسی دیگر از نو شروع کنید یا عشق را دوباره به زندگی تان برگردانید. شرط می بندم که شما به نوعی نسبت به همه چیز سرد و بی اعتنا شده اید و این مرحله می تواند نقطه برگشت اصلی در زندگی تان محسوب شود.

شاید در دل می گویید:

از اینکه این قدر دچار کرختی و سردی شده ام، خسته ام…من از همه چیز دل زده ام، اما آماده ام که همه چیز را عوض کنم.

اولین قدم برای شکستن این سد و خلاص شدن از این کرختی وسردی، رو به رو شدن با برخی از مشکلات و مسائلی است که در زیر خاکستر مخفی مانده اند، اما به تنهایی قادر به حل و فصل آن ها نیستید و به کمک احتیاج دارید. پیشنهاد می کنم یک مشاور ازدواج خوب پیدا کنید که از شهرت و مهارت کافی برای حل مشکلات شما برخوردار باشد.

اگر به دلایلی نمی خواهید از این راه استفاده کنید، راه های دیگر را امتحان کنید.

  • کتاب بخوانید
  •  در گرد همایی هایی که بدین منظور برگزار می شوند شرکت کنید.

برای این که ازدواج و رابطه تان در امان باشد باید از این راه ها برای حفظ آن استفاده کنید. اگر از هیچ یک از این روش ها استفاده نکنید نمی توانید مطمئن باشید که ازدواجتان در امان است. می توانید با علم به این که تمام سعی خود را برای بازیابی رابطه تان کرده اید، این کار را بکنید.
حال در این جا نکاتی را مطرح می کنم که به شما امیدواری هایی می دهد:

به نوبه خود با هزاران زوج نظیر شما که اعتقاد داشتند در آستانه ی طلاق قرار دارند، کار کرده ام. کسانی که بعد از توجه و دقتی که باید به رابطه شان می کردند، توانستند کاری کنند که دوباره بتوانند عاشق یکدیگر شوند.

هر هفته انبوهی نامه از زوج هایی به دستم می رسد که هرگز آنان را ندیده ام، اما ماجراهای موفقیت آمیز زیادی برایم تعریف می کنند.

بنابراین، نه تنها پاسخ پرسش شما مثبت است، بلکه حل و فصل کردن مسائل و مشکلات نیز همیشه امکان پذیر است و من برایتان دعا می کنم این امر برایتان ممکن شود و بتوانید مسائل و مشکلاتتان را حل و فصل کنید.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.