چگونه دوباره عاشق همسرم شوم ؟

چرا زوجین پس از چند سال نسبت به هم سرد می شوند و راه کار درست شدن این رابطه چه میتواند باشد.

0 ۲۱۴

کاملا طبیعی است که زمانی احساس کنید عشقتان نسبت به شریک زندگیتان کمتر شده است. با این حال، ماندن در رابطه ای که احساس ناامیدکننده ای نسبت به آن دارید، دردناک است.  اما به شما این نوید را می دهم که می توانید دوباره عشق از دست رفته تان را به دست بیاورید. در مقاله چگونه دوباره عاشق همسرم شوم ، راه هایی که می توانید عشقتان را بازسازی کنید، ذکر شده است.

چگونه دوباره عاشق همسرم شوم ؟

شما می توانید لیستی از مشکلاتی که با همسرتان دارید، ایجاد کنید ولی هنوز به سختی می توانید بفهمید که چرا حس دوست داشتنتان را از دست داده اید. ممکن است هنوز هم او را دوست داشته باشید و یا بتوانید با او زندگی کنید ولی نداشتن شوق و اشتیاق و عشق سخت است. در ادامه راه های عاشقی دوباره ذکر شده است.

1. برای ورود به حالت بحرانی مقاومت کنید

باید در مورد اشتباهات شریک زندگی خود، بزرگنمایی را کنار بگذارید. فهرستی از نقاط ضعف خود و همسرتان را تهیه کنید و این را قبول کنید که شریک زندگی تان احتمالا همیشه این ویژگی ها را داشته است. او یک انسان است و نقص های واقعی دارد. نگذارید عادت های بد همسرتان به یک بحران برای شما تبدیل شود. بحرانی درونی یک دشمن داخلی است که هدف آن از بین بردن عشق میان شما و همسرتان است. اگر می خواهید در عشق باقی بمانید، از توجه به این صدای داخلی انتقادی دست بردارید و نسبت به همسرتان رفتار محترمانه داشته باشید.

2. با شریک زندگی خود مهربان باشید

ساده به نظر می رسد، مهربانی کلید عشق است. در هر گونه تعامل با شریک زندگی خود، چه شخصی و چه عملی، سعی کنید مهربان باشید. این باعث می شود که شما در درون خود احساس خوبی داشته باشید و برای همسرتان فضایی ایجاد کنید تا به شما نزدیک تر شود. این به شما اجازه می دهد که نسبت به شریک خود شادتر باشید و باعث افزایش احساسات، علاقه و جذابیت شما می شود.

3. با هم صحبت کنید.

در مورد مشکلات خود صحبت کنید. یکی از بهترین راهای رفع سوتفاهمات گفتگوست. تا وقتی که می توانید مشکلات را با صحبت حل کنید، از راه های دیگر اجتناب کنید. از همسرتان بپرسید که راجع به این موضوع چه فکر و احساسی دارد. چیزهای جدید نسبت به یکدیگر را کشف کنید و احساسات خود را بیان کنید.

4. صمیمیت را از دست ندهید.

در زندگی زناشویی سعی کنید وابستگی و همبستگی را از دست ندهید. مطالعات نشان داده اند که نزدیکی جسمی باعث می شود احساس وابستگی بیشتر و صمیمیت در ازدواج شود. دست در دست هم دادن و یا آغوش گرفتن بیش از یک لحظه می تواند یک احساس دوست داشتنی در شما ایجاد کند. بنابراین یکی از راه های ایجاد صمیمیت اینست که از نزدیکی جسمی فاصله نگیرید. تمایلات جنسی و به اشتراک گذاشتن صمیمیت یک راه قدرتمند برای احساس نزدیکی به همسرتان می باشد.

5. خشم خود را از همسرتان نشان دهید

همانطور که ذکر شد همسرتان انسان کاملی نیست و این طبیعی است که خطاهایی داشته باشد. اگر از همسرتان ناراحت و یا خشمگین شدید، بهترین راهکار اینست که خشم خود را نشان دهید و با همسرتان در این مورد صحبت کنید. پنهان کردن خشم باعث می شود که دلخوری ها روی هم تلنبار شده و به مرور زمان باعث از بین رفتن عشق و علاقه تان نسبت به شریک زندگیتان خواهد شد.

6. برای عاشق شدن دوباره با هم متحد شوید.

وقتی احساس می کنید که دیگر عاشق همسرتان نیستید، نه تنها برای خودتان سخت است بلکه همسرتان نیز اذبت خواهد شد. بسیاری از مردم می خواهند شخصیتی باشد که شریک زندگی اش دوست دارد و عدم علاقه همسرشان به او می تواند برایشان سخت و دردناک باشد. بزرگترین چالش ما یافتن عشق نیست بلکه دفاع از آن و رشد و توسعه آن است. وقتی احساس کردید از شدت علاقه تان کم شده است با همسزتان متحد شوید تا دوباره عشق را بازسازی کنید.

چگونه دوباره عاشق همسرم شوم
چگونه دوباره عاشق همسرم شوم
اگر در گذشته عاشق کسی بوده ایم، اما در اثر گذشت زمان، اشتیاقمان نسبت به یکدیگر از بین رفته باشد و نسبت به یکدیگر سرد شده باشیم، آیا می توانیم کاری بکنیم تا دوباره به هم علاقه مند شویم؟
  • بیست و هشت سال است که با همسرم ازدواج کرده ام و تقریبا نزدیک ده سال است که دیگر نسبت به هم احساسی نداریم و نسبت به هم سرد شده ایم. ما ازطلاق صحبت کرده ایم، اما هیچ یک به واقع نمی خواهیم دوباره با شخصی دیگر از نو شروع کنیم. آیا این امکان وجود دارد که کاری کنیم دوباره عاشق یکدیگر بشویم، یا این که باید این واقعیت را بپذیریم که ازدواج ما پایان یافته است؟

بله این امکان وجود دارد که بتوانید دوباره عاشق یکدیگر شوید و از این کرختی و سردی که هر دو آن را احساس کرده اید خلاص شوید و عشقی را که هنوز در لایه های زیرین احساساتتان نهفته است، کشف کنید.

اگر شما از آن دسته از زوج هایی هستید (شرط می بندم غیر از این نیست) که هرگز هیچ گونه کار و تلاشی نکرده اند تا صمیمیت موجود در رابطه شان را حفظ کنند، از رو در رویی با مشکلاتشان سر باز زده اند، احساسات ناخوشایند را در خود سرکوب کرده اند و درباره ی احساساتشان با هم صحبت نکرده اند، مطمئن باشید که دچار کرختی و سردی در رابطه تان شده اید.

سال ها وقت صرف کرخت کردن خود کرده اید ودر این کار حرفه ای و متخصص شده اید، حال نگران شده اید و می پرسید که پس عشق کجاست؟

شاید عشق هنوز وجود داشته باشد و در زیر این لایه ها و احساسات یخ زده و کرخت شده به خواب زمستانی فرورفته باشد.شما دو نفر نه تنها نسبت به یکدیگر سرد و کرخت شده اید، بلکه به طور اساسی هر کدام تبدیل به آدمی کرخت و سرد شده اید، همین و بس.

شما تمایل ندارید دوباره با کسی دیگر از نو شروع کنید یا عشق را دوباره به زندگی تان برگردانید. شرط می بندم که شما به نوعی نسبت به همه چیز سرد و بی اعتنا شده اید و این مرحله می تواند نقطه برگشت اصلی در زندگی تان محسوب شود.

شاید در دل می گویید:

از اینکه این قدر دچار کرختی و سردی شده ام، خسته ام…من از همه چیز دل زده ام، اما آماده ام که همه چیز را عوض کنم.

اولین قدم برای شکستن این سد و خلاص شدن از این کرختی وسردی، رو به رو شدن با برخی از مشکلات و مسائلی است که در زیر خاکستر مخفی مانده اند، اما به تنهایی قادر به حل و فصل آن ها نیستید و به کمک احتیاج دارید. پیشنهاد می کنم یک مشاور ازدواج خوب پیدا کنید که از شهرت و مهارت کافی برای حل مشکلات شما برخوردار باشد.

اگر به دلایلی نمی خواهید از این راه استفاده کنید، راه های دیگر را امتحان کنید.
  • کتاب بخوانید
  •  در گرد همایی هایی که بدین منظور برگزار می شوند شرکت کنید.

برای این که ازدواج و رابطه تان در امان باشد باید از این راه ها برای حفظ آن استفاده کنید. اگر از هیچ یک از این روش ها استفاده نکنید نمی توانید مطمئن باشید که ازدواجتان در امان است. می توانید با علم به این که تمام سعی خود را برای بازیابی رابطه تان کرده اید، این کار را بکنید.
حال در این جا نکاتی را مطرح می کنم که به شما امیدواری هایی می دهد:

به نوبه خود با هزاران زوج نظیر شما که اعتقاد داشتند در آستانه ی طلاق قرار دارند، کار کرده ام. کسانی که بعد از توجه و دقتی که باید به رابطه شان می کردند، توانستند کاری کنند که دوباره بتوانند عاشق یکدیگر شوند.

هر هفته انبوهی نامه از زوج هایی به دستم می رسد که هرگز آنان را ندیده ام، اما ماجراهای موفقیت آمیز زیادی برایم تعریف می کنند.

بنابراین، نه تنها پاسخ پرسش شما مثبت است، بلکه حل و فصل کردن مسائل و مشکلات نیز همیشه امکان پذیر است و من برایتان دعا می کنم این امر برایتان ممکن شود و بتوانید مسائل و مشکلاتتان را حل و فصل کنید.

گروه مشاوره خانواده و ازدواج نیک همراه با مشاوره های حضوری و تلفنی گام موثری در حل اختلافات زناشویی و همچنین موفقیت در ازدواج دارد.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.