اعتماد در رابطه عاشقانه

آیا اعتماد در رابطه زناشویی مهمتر از عشق است

0 122

هنگامی که شما از یک رابطه خوب و سالم فکر می کنید، دو جنبه برای همه آنها وجود دارد: عشق و اعتماد. اگر در رابطه تان هر یک از این دو را از دست بدهید، این رابطه تقریبا به شکست رسیده است.  آیا تنها با یکی از این دو می توانید رابطه ای موفق داشته باشید؟ در یک رابطه خوب و موفق شما مجبور به انتخاب هر یک از اینها نیستید. اما فرض کنید اگر شما مجبور بودید یکی را انتخاب کنید، اعتماد در رابطه مهم تر از عشق است؟ یا عشق می تواند برای داشتن رابطه ای موفق کافی باشد؟

اعتماد

حقیقتا اعتماد مهم تر از عشق است. عشق یک اصطلاح بی نظیر است. این می تواند به معنای وقف یا تمایل باشد و می تواند بلافاصله مانند یک گربه در هوا سقوط کند و به نفرت تبدیل شود. یک منطقه خاکستری که وجود یا عدم وجود آن بستگی به فرد دارد.

اعتماد سازی در رابطه

اگر شما بپرید، آیا آنها شما را می گیرند یا می گذارند سقوط کنید؟

اعتماد یک احساس قدرتمند و عجیب و غریب است که ما برای زنده ماندن در جهان بر آن تکیه می کنیم. بر خلاف عشق که به احساسات ما وابسته است، اعتماد مستقیما به غریزه گره خورده است. شما ممکن است کسی را دوست داشته باشید و به آنها اعتماد نکنید. برعکس، ممکن است کسی را ندیده و به آنها اعتماد کنید.

عشق آتشین، اعتیاد آور و خودخواه است. اعتماد، اطمینان و امنیت را ایجاد می کند. با این حال اعتماد مهم تر از عشق است. آسان است بدانید که چرا مردم بیش از حد در مورد عشق نسبت به اعتماد مراقبت می کنند. عشق هیجان انگیز تر است اعتماد ملایم، حتی کسل کننده است. جوانان گناه نابخشودنی این اولویت ها را دارند. بیرون آمدن از پیله دوران کودکی، ترشح دوپامین و اکسی توسین باعث سوزش می شود. صدای “اما من او را دوست دارم” برنده تمام اعتراضات و شهود است.فقط زمانی که افراد مسن تر می شوند، متوجه می شوند که می توانند یاد بگیرند که کسی را دوست داشته باشند، و دوست داشتن او نباید باعث آزار و اذیت او شود.

یک رابطه بدون اعتماد مثل یک شیشه با ترک است. به لحاظ ساختاری ناقص است و قادر به مقاومت در برابر فشار نیست، تنها زمانی مهم است که شکسته نشود.مردم به طور مکرر با یک فرضیه ساده فریب خورده اند: اعتماد نکنند. آنها متوجه نمی شوند که اعتماد مهم تر از عشق است. در عوض، آنها بر روی نیازهای دیگر مانند سکس، صمیمیت، و … تمرکز می کنند. این یک فرضیه وحشتناک است.

آیا اعتماد در رابطه مهمتر از عشق است؟

برای من، پاسخ روشن است: از هر چیزی مهمتر اعتماد است. دلیل اینکه اعتماد برای من مهم تراحساسات در طول زمان را می شوند و جریان می یابند و ممکن است تغییر کنند، اما اعتماد پایه ای از زندگی است که باعث می شود، تغییرات احساسات در طول زمان به عشق بازگردد. با این حال، از دست دادن اعتماد یک زنگ خطر برای رابطه است، و عشق را به قتل می رساند. بنابراین، اگر من مجبور بودم انتخاب کنم، در هر زمان و هر شرایطی اعتماد را انتخاب می کنم. اما این فقط می تواند در مورد من باشد. در ادامه این مطلب در مورد اعتماد و عشق به طور کارشناسانه پاسخ داده ایم.

اعتماد در رابطه
اعتماد در رابطه

عاشق بی اعتماد می تواند خودخواه باشد

اعتماد سازی در رابطه یکی از مهم ترین اصول رابطه است و اعتماد احترام گذاشتن به ارزش های شریک زندگی شماست. عشق احساسی است که به شدت تحت تاثیر بیوشیمی قرار می گیرد. اگر رابطه تان یک رابطه واقعی و کامل نیست، احتمالا انتخاب های شما خودخواهانه خواهد بود، حتی اگر شریک زندگی خود را دوست داشته باشید.

بله، عشق وقتی اعتماد وجود نداشته باشد، خودخواهانه می شود، زیرا این یک تجربه و احساس عمیق شخصی است. اگر شما به شریک زندگیتان اعتماد نداشته باشید، با اعمال و رفتارتان او را آزار و اذیت خواهید کرد و به ندرت باعث از بین رفتن عشق بین شما خواهد شد. بنا به گفته رودس “اعتماد یک نتیجه طبیعی برای خواست بهترین ها برای شریک زندگی خود است.”

اعتماد پایه ای برای عشق است

همانطور که هر سازنده می داند، خانه ای که در زمین های ضعیف ساخته شده است بسیار سست تر است. در هر رابطه ای احساسات وجود دارد، اما اعتماد جزء ثابت آن است و پایه ای است که رابطه را محکم می کند. هنگامی که اعتماد بین دو نفر وجود دارد، پویایی ایجاد می شود، جایی که همه چیز خوب است، زیرا شما اعتماد به نفس در رابطه وجود دارد. جولی اسپیرا، کارشناس خانواده: “زوج ها می توانند در طول رابطه شکست بخورند و عشقشان به یکدیگر را از دست بدهند. غیرمعمول است که یک زن و شوهر از هم جدا شوند و دوباره با یکدیگر کنار بیایند.”

در حالی که رابطه ای که هم عشق و هم اعتماد دارد، اعتماد در آن اهمیت بیشتری دارد.

شما می توانید احساسات قوی نسبت به کسی داشته باشید، می توانید سکس را تجربه کنید، می توانید از لحاظ احساسی به یکدیگر متصل باشید، اما در این رابطه باید بیشتر از همه چیز اعتماد داشته باشید.

عشق بدون اعتماد می میرد

یکی از دلایلی که اعتماد در رابطه دوستی بسیار ضروری است، این است که وقتی شما اعتماد داشته باشید، فرصتی است تا عشق رشد کند. هنگامی که اعتماد از بین می رود، رابطه رنج آور می شود و شما نمی توانید کسی را بدون قید و شرط دوست داشته باشید.

در حالی که کارشناسان معتقدند اعتماد ممکن است “مهم” تر از عشق باشد، واقعیت این است که شما نمی خواهید رابطه ای داشته باشید که در آن شما یک، اما نه یکی دیگر. این ممکن است برای یک سوال جالب فرض شود، اما IRL آن نباید انتخابی باشد که شما انجام می دهید. اسپیرا می گوید: “دو نفر از این رابطه بسیار نزدیک هستند و شما واقعا نمی توانید کسی را دوست داشته باشید که به آن اعتماد ندارید.” شما می توانید کسی را که دوست داری با آن دوست نداشته باشی، اما به آنها اعتماد ندارید دوست داری روابط عاشقانه باشه.

اگر شما به کسی اعتماد نکنید، او را نمیشناسید.

“اما او خیلی گرم است. به علاوه او واقعا من را دوست دارد و ما بسیار سرگرم کننده با هم. “

عالی است. اما طول نخواهد کشید تا زندگی شما را به یک جهنم تبدیل کند.

هر گاه مردم با مسائلی همچون خیانت ، حسادت و همه این مزخرفات درگیر باشند، ریشه همه آنها عدم اعتماد داشتن است

از آنجا که آنها وقتی کسی تهدید می کند و احساس مبارزه می کند، یعنی به نیت و قضاوت فرد دیگری اعتماد ندارند. از آنجا که اعتماد در رابطه زناشویی امنیت را ایجاد می کند، زمانی که اعتماد وجود نداشته باشد، رابطه سخت می شود.

اگر رابطه شما با دعوا پر شده است، وقت آن است که به سمت درون نگاه کنید، زیرا چیزی که شما یا او انجام می دهید بر این اعتماد تاثیر می گذارد.

توجه : اگر یک دختر به شما اعتماد نداشته باشد، از خودتان بپرسید چرا. چه کاری انجام داده ای؟

اکثر افراد متوجه نمی شوند که استاندارد اعتماد زنانه بسیار پیچیده تر و عاطفی تر از مردان است. زنان، با طراحی تکامل، همچنین در برخورد با اختلافات و ناهماهنگی در رفتار، بسیار متکبر هستند. آنها دائما در حال بررسی هستند تا اطمینان حاصل شود که شما هنوز متعهد هستید، اغلب متوجه تغییرات در نحوه عمل شما هستند که حتی شما آگاهانه آن را درک نمی کنید.
البته، اگر شما کار وحشتناکی مانند خیانت انجام دهید، واضح است که چرا به شما اعتماد ندارد. اما معمولا دلیل عدم اطمینان می تواند ظریف تر باشد.

برای مثال:

  • آیا شما آنچه را که می گویید انجام می دهید؟
  • آیا شما خود و دیگران را قبل از او قرار می دهید؟
  • آیا رفتار شما شرم آور است و یا به او بی احترامی می کنید؟
  • آیا دروغ می گویید یا چیزی را از او مخفی نگه می دارید؟
    و بزرگ تر از همه اینکه:
  • آیا شما واقعا او را دوست دارید، همانطور که می گویید؟
اعتماد به سختی به دست آمده و به راحتی از دست رفته است.

گاهی اوقات اگر شما اعتماد را از دست دهید، نمی توانید دوباره آن را به دست بیاورید. اگر او نمی تواند به شما اعتماد کند، زمان خود را در تلاش برای تغییر ذهن او هدر ندهید. راه خود را ادامه دهید اگر اطمینان دارید که شخص قابل اعتمادی هستید، زمان شما را اثبات خواهد کرد. اما اگر زمان این اعتماد را اصلاح نکند، شما نمیتوانید آن را بازگردانید و رابطه هرگز موفق نخواهد بود.

گاهی اوقات بی اعتمادی توجیه می شود، گاهی اوقات اینطور نیست. بعضی از افراد به ویژه دختران از نظر طبيعت حساس و پارانوئید هستند و همیشه شما را رصد می کنند. اما اگر یک دختر به طور کلی به شما اعتماد نداشته باشد، هر لحظه هر گام شما را حدس میزند و با شما مبارزه می کند. اعتماد، همه چیز در روابط شماست. همیشه برای ایجاد و نگهداری آن تلاش کنید.

اگر شما باید هر چیزی را در یک رابطه اولویت بندی کنید، اعتماد را اولویت اول قرار دهید. اگر اعتماد وجود داشته باشد، عشق شکوفا خواهد شد. اعتماد به شما احساس امنیت خواهد داد و این باعث می شود در رابطه احساس راحتی داشته باشید. هیچوقت این جمله را فراموش نکنید که اعتماد در رابطه عاشقانه مهمتر از عشق است.

در صورتی که احساس می کنید رابطه بین شما و همسرتان از مسیر اعتماد به دور شده است، توصیه می کنیم با مشاور خانواده و متخصصین زوج درمانی مشورت کنید تا با راهکارهای اصولی شما را در ایجاد اعتماد در رابطه کمک کنند.

گروه مشاوره ازدواج و خانواده نیک همراه با مشاوره های حضوری، مشاوره های تلفنی و مشاوره های آنلاین گام موثری در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات زن و شوهر داشته است.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.