در ایام عید مسافرت با خانواده بهتره یا تنهایی؟

چرا مسافرت با خانواده برای زوجین توصیه نمی شود؟

0 230

معمولا افراد کمی در جهان وجود دارند که به تعطیلات علاقه ای ندارند و ترجیح می دهند در خانه بمانند. اما تقریبا همه دوست دارند که برای استراحت و گذراندن تعطیلات به سفر بروند و مکان های جدید را ببینند. تعطیلات نوروزی برای ما ایرانیان فرصتی مناسب و عالی برای سفر است. اما قبل از سفر همه باید تصمیم بگیریم که با چه کسی به مسافرت برویم – مسافرت با خانواده بهتر است ، دوستان یا به تنهایی؟

چرا مسافرت با خانواده برای زوجین توصیه نمی شود؟

انتخاب همسفر بسیار مهم است. شما می توانید با خانواده، دوستان و یا به تنهایی سفر کنید. در ادامه معایب سفر کردن با خانواده را شمرده ایم.

 • تعطیلات با خانواده می تواند کار سختی باشد و همیشه هم بحث های زیادی در پی دارد. ممکن است اعضای خانواده برای تعیین مقصد سفر اتفاق نظر نداشته باشند و جایی را برای سفر انتخاب کنند که شما دوست ندارید. همچنین سلایق شما و یا همسرتان در تفریحات و جاهای دیدنی ممکن است با خانواده تان متفاوت باشد.
 • در مسافرت با خانواده ها معمولا نظر پدر و مادر ارجحیت دارد و در برخی موارد باعث دلخوری شما شود. به عنوان مثال ممکن است شما بخواهید صبح ها دیرتر از خواب بیدار شوید ولی مطمئنا پدر و مادرتان از صبح زود بیدار می شوند و از شما هم می خواهند آنها را همراهی کنید.
 • مسافرت با خانواده برای زوجین ممکن است گران تمام شود. در سفر با خانواده خودتان و یا همسرتان معمولا هزینه به گردن زوجین خواهد بود.
 • ممکن است همسرتان با خانواده شما احساس راحتی نداشته باشد و شما هیچوقت این موضوع را متوجه نشده باشید. به عنوان یک شریک زندگی باید راحتی همسرتان را در نظر بگیرید و این احتمال را بدهید که او دوست ندارد به این سفر بیاید.  بنابراین بهتر است به تنهایی سفر کنید و یا همسفر دیگری را انتخاب کنید.
 • در برخی زوجین که تفاوت فرهنگی وجود دارد، مسافرت با خانواده شوهر و یا خانواده زن می تواند بسیار سخت باشد. ممکن است برخی حرکات و یا پوشش برای همسر شما عادی باشد ولی برای خانواده تان زشت و زننده. بنابراین همسرتان در جمعی که نگاه ها به سوی اوست به هیچ عنوان احساس راحتی نخواهد کرد.

سفر به تنهایی برای زن و شوهر

مسافرت تنهایی برای زوجین مزایای زیادی دارد. مخصوصا برای زوج هایی که به تازگی ازدواج کرده اند، توصیه می شود که به تنهایی سفر کنند.

 • در سفر به تنهایی مجبور نیستید آنچه را که دیگران انتخاب می کنند انجام دهید.
 • مسافرت به عنوان یک زن و شوهر خیلی آسان است. سفر زوجین به راحتی سازماندهی می شود و هر دو نفر برای تعیین مقصد و جزییات سفر زودتر به توافق خواهند رسید.
 • در این دنیای پر هرج و مرج و ماشینی که در حال حاضر زندگی می کنیم، زمان صرف شده با شریک زندگی واقعا مهم است تا اطمینان حاصل شود که رابطه بین زوجین هنوز هم پابرجاست. سفر کردن به تنهایی برای زوج های بدون بچه فرصتی بسیار عالی برای تقویت رابطه هاست زیرا در سفر هم صحبتی و آرامش بسیار وجود دارد.
 • زوجینی که بدون خانوده سفر می کنند معمولا از بحث هایی که در طول سفر برای خانواده ها پیش می آید به دور هستند و طبیعتا بیشتر به آنها خوش خواهد گذشت.
مسافرت با خانواده
مسافرت با خانواده

در این میان زوج های زیادی تنهایی سفر کردن را دوست ندارند. به این زوج ها پیشنهاد می شود که با دوستان و یا آشنایانی که هر دو نفر با آنها راحت هستند، سفر کنند.

 • سفر با دوستان معمولا ارزان نیست، اما در سفر پول همیشه نقش مهمی را ایفا می کند. افراد دارای بودجه های متفاوت هستند و نیاز به مصالحه زیادی وجود دارد، از جایی که می خواهید اقامت کنید، غذایی که می خورید و… . در همه موارد باید با دوستان هماهنگ بود.
 • با این حال، سفر با دوستان می تواند بسیار سرگرم کننده و باور نکردنی باشد. با اینکه ما با دوستانمان وقت زیادی صرف می کنیم، اما سفر با آنها متفاوت است و راهی برای تقویت دوستی است.

مسافرت با خانواده شوهر هرگز

شوهر شما می خواهد تعطیلات خود را با والدین خود صرف کند. شما نمی خواهید با آنها باشید، زیرا احساس ناخوشایند به شما می دهند. این می تواند مشکل بزرگی باشد، زیرا همسر شما به خانواده اش بسیار نزدیک است و از بودن با آنها لذت می برد و این شما هستید که نمی توانید آنها را تحمل کنید. بنابراین رفتارتان نباید به گونه ای باشد که همسرتان از شما دلخور شود.

بیایید به مسئله طوری دیگر نگاه کنیم. تصور کنید که این موضوع برعکس شده است. شما می خواهید با خانواده تان به سفر بروید و همسرتان از این موضوع ناراحت است و به شما می گوید که احساس خوبی نسبت به خانواده شما ندارد و دوست ندارد تعطیلاتش را با آنها بگذراند، آیا شما از این حرف همسرتان رنجیده خاطر نمی شوید؟

وقتی ازدواج کردید، تنها همسرتان وارد زندگیتان نشد. همسر شما بخشی از یک خانواده است و در حقیقت شما هم همسرتان را انتخاب کرده اید و هم خانواده او را. اینکه تصور کنید همسرتان از خانواده اش کاملا جداست و یا بعد از ازدواج او را از خانواده اش جدا خواهید کرد، سخت در اشتباهید.

مسافرت عید با خانواده
مسافرت عید با خانواده

راه حل چیست؟

همانطور که گفتیم بی پرده و مستقیم گفتن از اینکه با خانواده همسرتان راحت نیستید و نمی خواهید با آنها سفر کنید و یا اینکه می خواهید با خانواده خودتان باشید، می تواند مشکلات و دلخوری هایی را بین شما و همسرتان ایجاد کند.

با همسرتان در فرصت مناسب و در آرامش صحبت کنید. اگر می خواهید تنهایی سفر کنید به او بگویید که خیلی دوست دارید تعطیلات امسال را به تنهایی سفر کنید و از مزایای این سفر به او بگویید. حرف زدنتان طوری نباشد که او متوجه شود که تنها مشکل شما خانواده اوست، چون ممکن است علیه شما جبهه بگیرد. مطمئنا همسرتان نیز سفری عاشقانه و در آرامش را ترجیح می دهد. ازدواج موفق بستگی به این دارد که هر یک از طرفین از دیگری حمایت کند و به نظرات وی احترام بگذارد.

اگر مشکلتان اینست که می خواهید با خانواده خودتان وقت بگذارید، راه حل این هم گفتگوست و البته مصالحه. شما باید زمان تعطیلاتتان را برنامه ریزی کنید. همانطور که شما می خواهید با خانواده تان باشید، همسرتان نیز می خواهد با خانواده خودش باشد. بنابراین با آرامش به او بگویید که عزیزم در این تعطیلات می خواهم زمانی را با پدر و مادرم بگذرانم. ما می توانیم با خانواده تو به سفر برویم و بعد از چند روز از آنها جدا شویم و به نزد خانواده من بیاییم. تنها راه حل حفظ آرامش و گفتگوست .

سخنی با خانواده ها

فرزندانتان هر چه هم شما را دوست داشته باشند، زندگی جدیدی را شروع کرده اند و باید برای سفرهایشان و برنامه ریزی های زندگیشان خودشان تصمیم بگیرند. بنابراین اینکه آنها را مجبور کنید با شما به سفر بیایند، ممکن است رابطه شان را خدشه دار کند. حتی سفر کردن با خانواده خواهر و یا برادرتان که به تازگی ازدواج کرده اند نیز توصیه نمی شود. زوجین در سالهای اول زندگیشان دوست دارند که تنهایی سفر کنند و شما باید همسفر دیگری را برای خودتان انتخاب کنید.

در نهایت اگر احساس کردید که همسرتان به نظر شما اهمیت نمی دهد و در این موارد با شما بحث و مجادله می کند. با ادامه دادن جر و بحث هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد. شما حتما مشاوره ازدواج را برای حل مشکلتان در نظر بگیرید. گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری و تلفنی کمک بسیاری به حل اختلافات زن و شوهر دارد.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.