ارتباط بهتر با خانواده شوهر

رازهایی برای ارتباط بهتر با خانواده شوهر

0 ۳۱۹

بعد از ازدواج ارتباط با خانواده شوهر، بخش مهمی از زندگی شما خواهد بود. شما به یک خانواده جدید وارد شده اید و ممکن است ارتباط گرفتن با آنها شما را مضطرب و نگران کند. اگر این ارتباط به درستی شکل نگیرد، می تواند اختلافاتی را در رابطه شما و شوهرتان به وجود آورد. هیچکس تا به حال این ادعا را نداشته که هماهنگ شدن زن با خانواده شوهر کار راحتی است. اما ایجاد هماهنگی خانوادگی امکان پذیر بوده و این بسیار ارزشمند است. در این مقاله ایده هایی برای ارتباط بهتر با خانواده شوهر را ذکر کرده ایم.

چرا ارتباط با خانواده شوهر مهم است؟

براساس مطالعات انجام شده، مردانی که همسرانشان رابطه خوبی با خانواده شان دارد، بیشتر احتمال یک ازدواج طولانی دارند. داشتن رابطه نزدیک با خانواده شوهر، خطر طلاق زن و شوهر را به میزان 20٪ کاهش می دهد. ارتباط با خانواده شوهر می تواند اثرات پایدار بر رابطه تان با همسرتان داشته باشد. با این حال محققان دریافته اند که رابطه فرد با خانواده همسرش کمی پیچیده است و بهتر است طبق ضوابط و قوانین خاصی باشد.

رازهایی برای ارتباط بهتر با خانواده شوهر

ساخت پل کار آسانی نیست – مخصوصا پل هایی که آسیب دیده اند و نیاز به بازسازی دارند. اما کاملا متوجه اید که این روشی بسیار ارزشمند است. سرمایه گذاری در این زمینه، سرمایه گذاری بر روی زندگی مشترکتان است. پس سرسری نگیرید. در ادامه ایده هایی برای شروع وجود دارد.

سعی کنید آنها را بیشتر بشناسید

رفت و آمد با خانواده شوهر را محدود به تعطیلات نکنید. سعی کنید با آنها وقت بگذرانید و با روحیات و اخلاقشان بیشتر آشنا شوید. هر چه در رابطه با روحیه افراد شناخت بیشتری داشته باشید، بیشتر می توانید با آنها رابطه برقرار کنید. شما باید با شناخت روحیه خانواده شوهرتان بهترین راه را برای برقراری ارتباط با آنها پیدا کنید.

ارتباط بهتر با خانواده شوهر
ارتباط بهتر با خانواده شوهر

استقلال مالی داشته باشید

تا زمانی که از نظر مالی استقلال نداشته باشید، نمی تواند از دخالت های خانواده شوهرتان درامان باشید. در صورتی که وابستگی مالی داشته باشید، باید در رابطه با خرج کردن، پس انداز و مسائل مالی پاسخگو باشید. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید اینست که استقلال مالی خود را به دست آوردید. اگر هم مشکلات مالی در زندگی دارید، بهتر است با خانواده همسرتان درمیان نگذارید. مشکلات مالی زوجین هر چه خصوصی تر باشد، به نفع آنها خواهد بود.

در رابطه با آنها مرزها و محدودیت هایی داشته باشید

اجازه دهید که خانواده شوهرتان بدانند که شما می خواهید رابطه ای دوستانه با آنها داشته باشید اما یک سری محدودیت ها برای خود تنظیم کنید. رابطه دوستانه با خانواده همسر به این معنا نیست که شما هر چیزی را که دوست دارید به آنها بگویید و یا هر رفتاری که در جمع دوستان انجام می دهید با آنها نیز داشته باشید.

حد و حدود رابطه با خانواده شوهر را مشخص کنید

  • سعی کنید در روابطتان مرزهایی را مشخص کنید. هیچوقت در رابطه همسرتان با خانواده اش دخالت نکنید. اگر با هم جروبحث و دعوا دارند، هیچ واکنشی نشان ندهید. اگر در این مواقع دخالت کنید، حرمت شما شکسته می شود.
  • نزد خانواده شوهرتان بدگویی همسرتان را نکنید. آنها خودشان از ضعف های فرزندشان آگاهی دارند و نیازی نیست که شما آن را یادآوری کنید. این کار باعث می شود حرف هایتان در ذهن آنها باقی بماند و نسبت به شما بدبین شوند.
  • به خانواده همسر خود توهین نکنید، جتی پشت سر آنها. حتی اگر همسرتان درباره والدین خود شکایت می کند، آرام باشید و فقط گوش دهید. هیچکس دوست ندارد والدینش مورد حمله قرار بگیرد. اگر هم مشکلی با آنها دارید، به طور خصوصی با شوهرتان مشورت کنید. او خانواده اش را به خوبی می شناسد و می تواند در این رابطه به شما پیشنهادهای خوبی دهد.
  • با همسرتان توافق کنید که رازهای خانه تان را نزد خانواده ها بازگو نکنید. شما یک خانواده جدید هستید و باید مستقل عمل کنید.

حرف های والدین همسرتان را تایید کنید

در هنگام بحث با خانواده شوهر همیشه حد فاصل خود را رعایت کنید. حرف هایشان را گوش دهید و خونسردی خود را حفظ کنید. اگر با حرف هایشان مخالف هستید، تنها شنونده باشید. گوش دادن به منظور عملی کردن اوامر آنها نیست. تنها کافی است که حرف های آنها را گوش دهید و بعدا به دنبال کاری بروید که فکر می کنید، صحیح است. انسان ها وقتی احساس کنند که حرف هایشان بدون شنیده شدن رد می شود، لجباز شده و برای شنیده شدن فریاد خواهند زد.

نگهداری فرزندتان را به خانواده همسر نسپارید

هیچوقت نگهداری فرزندتان را به خانواده شوهرتان نسپارید، حتی اگر توانایی این کار را داشته باشند. این کار باعث می شود که بچه ها عملا دو پدر و مادر داشته باشند و آنها در تربیت فرزندتان دخالت کنند.

بطور مستقیم صحبت کنید

در رابطه با خانواده شوهرتان، شخص ثالث را حذف کنید و خودتان به طور مستقیم صحبت کنید. اگر مشکلی با خواهرشوهرتان دارید، از همسرتان نخواهید به جای شما با او صحبت کند. خودتان مستقمیا مشکلتان را با او درمیان بگذارید. اگر از کسی ناراحتی دارید، خیلی زود با او حرف بزنید، گاهی ناراحتی ها تنها یک سوءتفاهم است و خیلی زود رفع می شوند.

خودتان باشید

هیچوقت سعی نکنید، شخصی باشید که خانواده همسرتان می خواهند. شاید آنها دوست داشته اند که عروسشان یک کدبانو باشد؛ حال آنکه شما در بیرون از منزل مشغول به کار هستید. این علاقه آنها دلیل نمی شود شما در روزهای تعطیل سعی کنید نان خانگی بپزید و یا ترشی خانگی درست کنید.

همچنین قول هایی ندهید که نتوانید عملی کنید. این کار اگر چه برای حفظ آرامش و صلح انجام می گیرد ولی باعث به وجود آمدن مشکلات بعدی خواهد شد.

آرامش خود را حفظ کنید

در روابط باید معقول رفتار کنید و یاد بگیرید آرامش خود را حفظ کنید. در بعضی موقعیت ها نباید عجولانه تصمیم گرفت و بهترین کار، کاری نکردن است.

افراد زیادی در رابطه با مادرشوهر و خواهر شوهر مشکل دارند. خیلی از عروس ها توسط مادرشوهرشان تحقیر می شوند. بهتر است بدانید که این رفتارها تنها به دلیل علاقه مادرشوهرتان به همسر و فرزند شماست و او تنها نگران است که کارها به خوبی پیش نرود. اگر مدام در رابطه با غذا سوال می پرسد، تنها می خواهد خیالش در این مورد راحت شود. خونسرد باشید. حتی اگر از شدت خشم برافروخته اید، کنترل خود را از دست ندهید و با آرامش صحبت کنید. اگر هم نمی توانید اینگونه باشید، حداقل ساکت باشید و فقط لبخند بزنید.

احترام بگذارید

احترام به خانواده همسر راز ازدواج موفق است. هرچه بیشتر احترام والدین همسرتان را نگه دارید، زندگی مشترک بهتری خواهید داشت. خودتان را جای آنها بگذارید، آنها هم نسل شما نیستند و مطمئنا دید متفاوتی از دنیا دارند. همچنین آنها خودشان را نسبت به زندگی شما مسئول می دانند. اگر این دیدگاه را داشته باشید، خیلی از حرف های سرد و ناراحت کننده شان را به دل نخواهید گرفت.

اگر خانم ها در ابتدای زندگی مشترک نکات ارتباط بهتر با خانواده شوهر را مدنظر داشته باشند، از بروز خیلی از اختلافات خانوادگی جلوگیری شده و بالطبع از زندگی خود لذت بیشتری خواهند برد. گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره پیش از ازدواج بصورت حضوری، تلفنی و آنلاین نقش موثری در ازدواج شاد بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.