نکات مهم برای بازگشت پس از جدایی

آیا می توان بعد از جدایی آشتی کرد؟

0 ۱۱۷

در حالی که بسیاری از جدایی ها به سمت طلاق می روند، اما معدود روابطی هم وجود دارند که ممکن است شروع تازه و احیای ازدواج را به دنبال داشته باشند. پس از جدایی، برخی از زوج ها ممکن است متوجه شوند که هنوز هم احساسات عاشقانه ای نسبت به یکدیگر دارند و غالباً درمورد اینکه آیا آشتی کنند یا نه، دچار مشکل هستند. اگر این مشکلی است که شما هم با آن مواجه شده اید و نمی دانید که قادر به احیای رابطته تان هستید یا خیر، این پست نیک همراه برای شماست. در مقاله نکات مهم بازگشت پس از جدایی ، در مورد شانس بازگشت یک زن و شوهر بعد از جدایی و نکاتی صحبت می کنیم که ممکن است در طول زمان به آنها کمک کند.

نکات مهم برای بازگشت پس از جدایی

برخی از زوج ها شانسی دوباره برای احیای رابطه خود دارند. اگر هنوز یکدیگر را دوست دارید، منطقی است که با همسر خود آشتی کنید. وقتی از هم جدا شدید، ممکن است ارزش همسرتان را بدانید و حتی آنچه در گذشته اتفاق افتاده است را ببخشید. این می تواند زمانی باشد که بخواهید از شانس دوباره استفاده کنید.

اما قبل از پیشروی بهتر است مطمئن باشید که می خواهید با شریک زندگی خود مجدداً همراه شوید.

آیا می توان بعد از جدایی آشتی کرد؟ عواملی که باید در نظر بگیرند

تصمیم به جدایی یا آشتی نباید یک شبه و با عجله انجام شود. شما باید فکر کنید و بررسی کنید که مطمئناً می خواهید با همسر خود دوباره همراه شوید یا خیر. در اینجا چند سؤال ذکر کرده ایم که ممکن است قبل از پیشروی از خود بپرسید.

1. علت جدایی چیست؟

اگر دلیل جدایی دروغ، دعوا های بی پایان و درگیری ها باشد، ممکن است دور هم جمع شدن خیلی پیچیده به نظر برسد. از طرف دیگر، اگر شما و همسرتان برای تفسیر دوباره احساساتتان نسبت به یکدیگر یا فهمیدن آنچه از رابطه می خواهید، به فضا و زمان بیشتری نیاز دارید، پس می توانید به فکر آشتی باشید.

2. آیا مطمئنید که می توانید ببخشید؟

جدایی شما ممکن است استدلالهای داغ از هر دو طرف داشته باشد و برخی کلمات یا اعمال هنوز هم در ذهن شما ماندگار باشد. اگر شریک زندگی تان کاری مرتکب شده یا چیزی گفته است، از خود بپرسید که آیا واقعاً می توانید او را ببخشید و دوباره دوستش داشته باشید. آیا شما آماده فراموش کردن آنچه اتفاق افتاده، هستید؟

3. آیا توانایی رفع مشکلات را دارید؟

دلیل جدایی می تواند اختلاف نظر باشد. و ممکن است دوباره رخ بدهد. این بار چگونه می توانید آنها را مدیریت کنید؟ آیا فقط تسلیم می شوید و رها می کنید یا تلاش های بیشتری دارید و سعی می کنید نظرات شریک زندگی خود را بهتر بشناسید و ببینید که چگونه می توانید آنها را عملی کنید؟ اگر فکر می کنید می توانید هر زمان ممکن این اختلافات را حل کنید، به نظر می رسد آشتی دادن ایده خوبی است.

4- آیا از حضور او حس خوبی دارید؟

یک شریک حامی باعث می شود شما اعتماد به نفس داشته باشید و شما را خوشحال کند. اگر همسرتان همیشه به نظرات شما احترام گذاشته و حضورش باعث می شود احساس آرامش کنید، ممکن است دوباره بتوانید با هم متحد شوید.

اگر می خواهید رابطه خود را دوباره احیا کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کنند.

نکاتی برای بازگشت به هم بعد از جدایی

شما و همسرتان ممکن است بعد از ماهها بحث و جدل تصمیم به جدایی گرفته باشید. اما اکنون احساسات تان تغییر کرده است و امیدوارید که به زندگی مشترک خود برگردید. اگر هم شما و هم شریک زندگی تان احساس یکسانی دارید و می خواهید دوباره به رابطه برگردید، این نکات را در نظر بگیرید.

نکات مهم برای بازگشت پس از جدایی
نکات مهم برای بازگشت پس از جدایی

1. با خود صادق باشید

آیا مطمئن هستید که می خواهید دوباره با هم باشید؟ در صورت شک و تردید یا سردرگمی، بهتر است قدمی عقب بردارید و ابتدا اطمینان کسب کنید. در صورت امکان با مشاوره طلاق یا کسی صحبت کنید که شما و همسرتان را بهتر می شناسد، اما چیزی از همسرتان پنهان نکنید.

2. ارتباط شفاف داشته باشید

برقراری ارتباط شفاف با همسر خود بسیار مهم است به طوری که هر دوی شما بدانید که به دنبال چه چیزی می گردید و از یکدیگر چه انتظاری دارید. ارتباط نزدیک به ایجاد پیوند مجدد بین شما و شریک زندگی تان کمک می کند. این همچنین می تواند به شما کمک کند اشتباهاتی را که قبل از جدایی مرتکب شده اید، تکرار نکنید.

3. آهسته عمل کنید تا کارها به نتیجه برسد

ارتباط مجدد بدون اینکه زیاد فکر کنید و با عجله عمل کنید ایده خوبی نیست. ممکن است خیلی سریع تصمیم به جدایی بگیرید که تصمیمی اشتباه باشد. اما وقتی می خواهید دوباره برگردید، همان اشتباه را تکرار نکنید.

حتی هنگام تلاش برای رابطه دوباره بعد از جدایی، اصلا عجله نکنید. به عنوان مثال، تماس تلفنی یا پیام کوتاه ندهید. آهسته بروید، به یکدیگر فضا بدهید و بگذارید همه چیز با سرعت خاص خود حرکت کند.

4- تغییرات جدید را بپذیرید

شما باید این واقعیت را بپذیرید که همه چیز مانند گذشته نخواهد بود و آماده باشید تا با تغییرات جدید در رابطه خود روبرو شوید. به عنوان مثال، ممکن است تغییراتی را در رفتار یا عادات شریک زندگی خود مشاهده کنید. این طبیعی است. وقتی تنها و دور از همسر خود هستید، درسهای زیادی را می آموزید. بنابراین آماده باشید تا موارد جدیدی را بپذیرید.

5- رابطه خود را در اولویت قرار دهید

وقتی شانس دوباره برای رابطه مجدد به دست می آورید، پس آن را در اولویت قرار دهید. این به معنای اولویت بندی همسر و رابطه خود نسبت به دوستان، کار و سایر موارد زندگی است. به این مورد باید متعهد باشید تا روابط جدید شما بر پایه و اساس سالم بنا شود.

6. احساسات خود را بیان کنید

وقتی بعد از جدایی دوباره جمع می شوید، نباید احساسات خود را پنهان یا سرکوب کنید. صادق باشید و به او بگویید که چه احساسی دارید. احساساتی رفتار نکنید، زیرا این ممکن است برای این رابطه مجدد مضر باشد وقتی که هر دوی شما آسیب پذیر باشید. در عین حال، پنهان کردن احساسات شما به روابط کمک نمی کند. هرچه ببیشتر در مورد احساستتان صحبت کنید، برای روابط بهتر خواهید بود.

7. به طور عملی فکر کنید

در حالی که لازم است احساسات خود را بیان کنید، سعی کنید اجازه ندهید که همه نوع احساساتی بر شما و رابطه تان غلبه کند. ممکن است صدمه دیده، غمگین، ناامید و تنش های زیادی را پشت سر بگذارید. اما خود را در آنها غرق نکنید. اگر هنوز هم مانند گذشته شریک زندگی خود را دوست دارید و احساس می کنید که او نیز شما را دوست دارند، پس این نوع احساس را باید شنید و تصدیق کرد.

در عین حال، باید به طور عملی فکر کنید. ممکن است لازم نباشد همه احساسات به همین صورت بیان شوند – برخی ممکن است موقتی باشند و زود از بین ببرند. اما اگر خوشحال نیستید و زندگی دشوار به نظر می رسد، به طور عملی فکر کنید و با همسر خود صحبت کنید.

8. گذشته را حفر نکنید

اگر پس از جدایی تصمیم گرفته اید دوباره با همسر خود ادامه دهید و در کنار هم قرار بگیرید. دیگر نباید به گذشته نگاه کنید. یکی از اشتباهات رایج زوجین هنگام تلاش برای بازگشت، صحبت در مورد گذشته است. همین باعث می شود قبل از اینکه متوجه شوند، یکدیگر را سرزش کنند و در روابطشان دوباره آشفتگی ایجاد شود.

بنابراین، بهتر است به جلو بروید و در مورد آینده خود صحبت کنید و برای جلوگیری از اشتباهات قبل، برنامه های متقابل تهیه کنید.

9. از نو شروع کنید

یکی از راه های آسان برای ارتباط دوباره با همسر بعد از طلاق، شروع مجدد است. چرا گذشته را فراموش نکنید، نسبت به یکدیگر مهربان باشید و احترام بگذارید. تاریخهای خاصی را برنامه ریزی کنید و از آن لذت ببرید، سعی کنید اطلاعات بیشتری در مورد یکدیگر بدانید، بفهمید چه چیزی تغییر کرده است و چه چیزی نه و سفر جدیدی را دوباره آغاز کنید.

10. از گذشته بیاموزید

بازگشت با هم به این دلیل که چمدان هایی از گذشته را روی شانه های خود حمل می کنید، دشوار است. ممکن است عصبانیت، گناه، استرس و ناامیدی وجود داشته باشد. ممکن است هر دوی شما اشتباهاتی کرده باشید که شما را به سمت جدایی سوق داده است و وقتی از همسرتان دور بودید، متوجه آن اشتباهات شده اید. آنها را در خاطر داشته باشید و سعی کنید که تکرار نشوند.

11- فرزندان خود را در نظر بگیرید

وقتی بچه دار می شوید این امر می تواند پیچیده باشد. اگر هنگام جدا شدن آنها خیلی جوان باشند، ممکن است به یاد نیاورند که چه اتفاقی افتاده است. اما اگر آنها به اندازه کافی بالغ باشند تا درک کنند که چه اتفاقی افتاده است، باید تعداد زیادی سؤال در ذهن داشته باشند.

در این صورت، شما و شریک زندگی تان باید با فرزندان خود صحبت کنید و به آنها در مقابله با احساساتشان کمک کنید. سعی کنید به همه سؤالات آنها پاسخ دهید تا شما را درک کنند.

اگر احساس می کنید رابطه شما با همسرتان ارزشمند است و نمی خواهید همه چیز به پایان برسد، پس دادن فرصت دوباره به رابطه تان ممکن است ایده خوبی باشد. اما برای اجرای صحیح آن بدون تکرار اشتباهات قبلی، باید نکات مهم برای بازگشت پس از جدایی را در ذهن داشته باشید و سپس به جلو بروید. بالغ باشید، فهم داشته باشید و مطمئناً یک ازدواج شاد و سالم را تجربه خواهید کرد.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی نقش بسزایی در بهبود روابط زوجین و همچنین بازگشت به هم پس از جدایی بر عهده دارد.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.