راه های جلوگیری از طلاق

چگونه از طلاق جلوگیری کنیم؟

0 ۳۴

با توجه به آمار طلاق، تخمین زده می شود که حدود نیمی از ازدواج ها به طلاق خاتمه یابد و اگر خانواده دارای فرزند باشند، بیشترین رنج را آنها متحمل می شوند. بنابراین به والدین توصیه می شود، برای جلوگیری از صدمات احتمالی تا جایی که ممکن است تمام تلاش خود را برای حفظ زندگی مشترک کنند. البته این را هم در نظر داشته باشید که گاهی طلاق برای کودک بهتر است تا از یک محبط متشنج به دور باشد. بنابراین زوجین می توانند با دانستن راه های جلوگیری از طلاق به بهبود رابطه مشترک و آرامش محیط خانه کمک کنند.

آشنایی با راه های جلوگیری از طلاق

کارهای بسیاری وجود دارد که زوجین می توانند به عنوان همسر برای محافظت و حفظ زندگی خود انجام دهند. آشنایی با این راهکارها رابطه شما را تقویت کرده و از طلاق خودداری خواهد کرد.

از فکر طلاق بیرون بیایید

این عقیده که شاید اگر از هم جدا شوید، زندگی تان بهتر شود، می تواند فشار جدی بر روابط ایجاد کند، حتی اگر هرگز افکار خود را ابراز نکنید. در حقیقت، این فکر به تنهایی می تواند باعث ایجاد یک حفره بزرگ در انگیزه شما برای بهتر شدن زندگی مشترک شود. برای مقابله با این خطر، زودتر به این نتیجه برسید که طلاق گزینه ای مناسب نیست. این به شما کمک می کند تا به جای فکر کردن به آنچه ممکن است باعث جدایی و طلاق شود، به این مسئله توجه کنید که چگونه می توانید زندگی مشترکتان را بهتر و قوی تر کنید.

به شریک زندگی خود احترام بگذارید تا احترام ببنید

شریک زندگی شما همان شخصی است که او را برای زندگی مشترک انتخاب کردید. شاید به همان اندازه روزهای اول ایده آل نباشد اما او هنوز هم شایسته احترام و افتخار است. او به شخصه شخصیتی باورنکردنی است. برای یادآوری در مورد شخصیت شگفت انگیزی که با او ازدواج کرده اید، لیستی از شگفت انگیزترین خصلت های او را تهیه کنید. این تمرین به شما کمک خواهد کرد که به یاد داشته باشید که چرا در درجه اول عاشق شدید. همچنین کمک می کند تا شما از شریک زندگی خود قدردانی کنید.

از شریک زندگی خود برای کارهایی که انجام می دهد قدردانی کنید. راهی پیدا کنید که از او تشکر کنید یا از او تعریف کنید.

این عبارات کوچک مانند سپرده های بانکی است. شما که نمی خواهید بدون هیچ گونه واریزی، برداشت کنید. بنابراین، مطمئن باشید کارهایی را که انجام می دهید و احترام او را حفظ می کنید، باعث می شود که خودتان متقابل احترام ببنید.

راه های جلوگیری از طلاق
راه های جلوگیری از طلاق

سعی نکنید شریک زندگی خود را کنترل کنید

به او فرصتی بدهید تا یاد بگیرد که در تصمیم گیری ها همکاری کند. در ازدواج سالم، هر دو شریک به یکدیگر احترام متقابل دارند و خواستار تک روی نیستند. آنها همچنین به همسرشان این اجازه را می دهند که بدون نیاز به اجازه گرفتن بیاید و برود. آنها یکدیگر را کنترل نمی کنند و مطمئن باشید که در رابطه با هر تصمیم بزرگ با شریک زندگی خود همفکری و مشورت می کنند.

شرکایی که سعی در کنترل یکدیگر دارند، غالبا مورد سوء استفاده احساسی قرار می گیرند که تقریبا به طور قطع منجر به طلاق خواهد شد.

به طور منظم ارتباط موثر برقرار کنید

هیچ جایگزینی برای صحبت منظم درباره همه چیز، از جمله احساسات وجود ندارد. زوجین وقتی علایق، رویاها و انتظاراتشان را با هم به اشتراک می گذاریم، صمیمیت در بین آنها ایجاد خواهد شد. به همین ترتیب، وقتی هر یک از زوجین نسبت به زندگیشان علاقه نشان می دهد، قدردانی می کند و به آنچه طرف مقابل می گوید گوش می دهد، همسرش نیز متقابلا برای زندگیشان نگران می شود و رویای همسرش را گوش می دهد.

اما گاهی اوقات، وقتی برنامه های شلوغی دارند، صحبت با یکدیگر می تواند یک چالش باشد. به همین دلیل، اگر همسران هر روز 30 دقیقه برای صحبت کردن با هم وقت بگذارند ، بسیار مفید است. ارتباطات مؤثر، راه مهمی برای تقویت ازدواج است و به فرار از طلاق کمک خواهد کرد.

در زمینه مالی و خرج کردن پول به یک توافق برسید

بسیاری از زندگی ها مملو از اختلاف نظر در مورد امور مالی است. غالبا زوجین انتظارات متفاوتی دارند و پذیرش نظر شخص دیگری در این زمینه برایشان دشوار است. رسیدن به توافق در مورد چگونگی اداره پول در کنار هم یک جزء مهم ازدواج موفق است. به یک توافق در زمینه ملی برسید و سپس در حدود آن زندگی کنید.

برای برخی از زوجین، تفکیک بین یک نیاز و یک نیاز دیگر بسیار مهم است. زوج ها اگر سعی کنند تمام خواسته های خود را بدون در نظر گرفتن بودجه خود انجام دهند، با مشکل روبرو می شوند. به همین ترتیب، باید انعطاف پذیری در بودجه خود داشته باشند تا سرگرمی، هدایا، تعطیلات و سایر مواردی که به تقویت ازدواج کمک می کند را از دست ندهند.

زمان با هم بودن را مدیریت کنید

یکی از سخت ترین موارد برای برقراری تعادل در یک ازدواج، زمان مناسب برای گذراندن کنار هم است. زمان زیاد در کنار هم بودن خسته کننده است، در حالی که زمان کم می تواند به عنوان بی توجهی تعبیر شود. بنابراین، هنگامی که همسرتان نیاز دارد یک شب را با دوستانش بگذراند، پیشنهاد دهید که شما بچه ها را نگه می دارید تا او بتواند برود.

بعضی اوقات مردان فراموش می کنند که همسرانشان نیاز دارند زمانی را به خود اختصاص دهند. بنابراین ، نسبت به خواسته هایی که او دارد، حساس باشید و بار ممکن را کم کنید.

همچنین مهم است که برای او وقت بگذارید. تمام وقت خود را در محل کار یا گلف زدن با دوستان خود نگذرانید. اگر به دلیل مشکلات بچه داری یا نبود بودجه نمی توانید در تعطیلات آخر هفته بیرون بروید، برای با هم بودن و خوشگذرانی در خانه برنامه ریزی کنید. نکته مهم این است که شما هردو در تلاش هستید تا زمان با کیفیتی را در کنار هم گذرانید، اما به یکدیگر نیز امکان می دهید زمانی برای خود نیز داشته باشید.

از رسیدگی به ظاهر خود غافل نشوید

افراد بعضی اوقات وقتی همسرانشان از نظر جسمی از هم پاشیده می شوند، از ازدواج ناامید می شوند. در نتیجه، مردان باید تلاش کنند تا از خود مراقبت کنند. در آخر هفته اصلاح کنند و حداقل یک روز در میان دوش بگیرید. وقت بگذارید تا ورزش کنید و درست بخورید. اضافه وزن کردن و مراقبت نکردن از خودتان می تواند عاملی برای دلسردی زنان باشد.

و هرچه مراقبت بهتری از خود داشته باشید، احتمالاً او نیز بیشتر به ظاهر خود اهمیت دهد. اگر همسر شما علاقه دارد، می توانید با هم پیاده روی کنید و در آخر هفته غذاهای سالم بخورید. به این ترتیب، یک زندگی سالم و شاد خواهید داشت.

هر روز تمرین عاشق تر شدن کنید

یکی از بهترین راهها برای بهتر شدن روابط در هنگام ازدواج، ادامه رفتارهای عاشقانه است. هر هفته برای یک “شب عشق” وقت بگذارید، حتی اگر آن را فقط یک پیاده روی و خوردن بستنی بدانید. سعی کنید کارهایی که در اوایل آشنایی برای نزدیکی به هم انجام می دادید را تکرار کنید. یادداشتهای کوچک عاشقانه را در جایی که او می یابد، بگذارید. گاهی اوقات یک گل رز یا یک آفتابگردان را به او هدیه دهید.

انجام حرکات کوچک برای نشان دادن اینکه او را دوست دارید، در طولانی نگه داشتن یک زندگی مشترک بسیار موثر است. در حقیقت، بسیاری از زوج ها پس از مشاوره گزارش می دهند که این حرکات به آنها کمک می کند احساس کنند تازه متولد شده اند.

سریع ببخشید و کینه به دل نگیرید

غالبا هنگامی که یکی از زوجین یا هر دو کینه ای از هم دارند، ازدواج ها از هم می پاشند. در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که احساس تحقیر یا ناراحتی نسبت به شریک زندگی تان بسیار مهم است و اگر برطرف نشود، می تواند به طلاق منجر شود. در نتیجه سعی کنید شریک زندگی خود را در اسرع وقت ببخشید.

علاوه بر این، بخشش هدیه ای است که بیش از آنکه به شریک زندگی خود بدهید به خودتان می بخشید.اگر همیشه احساس ناراحتی و نارضایتی کنید، سطح سلامتی و استرس شما را تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. بنابراین ، از نگهداری کینه و نبخشیدن خودداری کنید.

و اگر به نوعی اشتباهی از شما سر زده است، صادقانه عذرخواهی کرده و بخواهید که شما را ببخشد. راستی به حرف های او گوش دهید و بفهمید چرا ناراحت است. به این ترتیب، خواهید فهمید که چه چیزهایی باعث رنجش او خواهد شد و چگونه می توانید از تکرار آن در آینده جلوگیری کنید.

قبل از اینکه خیلی دیر شود مشاوره بگیرید

اگر هنوز چالش دارید یا می ترسید که طلاق قریب الوقوع باشد، سریعا مشاوره طلاق یا زوج درمانی را در نظر بگیرید. نکته مهم این است که باید تمام تلاش خود را برای شناسایی راه های جلوگیری از طلاق انجام دهید. برخی مشکلات با راهکارهایی ساده به راحتی از بین می روند. از مشورت کردن با افرادی سطحی که علم آن را ندارند، خودداری کنید. زیرا ممکن است عمدا و یا از روی ناآگاهی پیشنهادهایی به شما دهند که اوضاع را وخیم تر کند.

گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی همواره سعی در بهبود روابط زوجین و جلوگیری از طلاق داشته است.

021-28424894

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.