ارتباط با همسر بعد از طلاق

بعد از طلاق ازدواج دوباره توصیه می شود یا خیر

0 ۱,۶۷۰

حکم طلاق فقط یک حرکت به سمت نوعی دیگر از زندگی است. طلاق واقعی وقتی رخ می دهد که روابط عاطفی، روانی و فیزیکی با همسر سابقتان به طور کامل قطع شود. با این حال زوج هایی هستند که پس از طلاق و یا مدتی پس از آن متوجه می شوند که عمل اشتباهی انجام داده اند و تمایل دارند با همسر سابق خود دوباره ازدواج کنند. البته همانطوری که در هنگام طلاق نباید عجله کرد، در رجوع بعد از طلاق نیز باید با تدبیر عمل کرد. در این مقاله ارتباط با همسر بعد از طلاق را به طور کامل بررسی کرده ایم.

ارتباط با همسر بعد از طلاق

زوج هایی که سال ها با هم زندگی کرده اند، ممکن است متوجه شوند که پس از طلاق خیلی چیزها را از دست داده اند. احساسات و افکار معمولا اصلی ترین چیزهایی هستند که زوج‌ های مطلقه را به هم پیوند دوباره می دهد تا عشق خود را بازسازی کنند.

دلایل مختلفی وجود دارد که همسران تصمیم می گیرند با هم کنار بیایند و دوباره ازدواج کنند. علاوه بر این، ممکن است یک یا چند انگیزه متفاوت از موارد زیر برای احیای دوباره وجود داشته باشد.

فاصله باعث می شود که احساسات دوباره احیا شوند

گاهی اوقات زوج ها تا زمانی که از هم طلاق نگرفته اند، دقیقا متوجه نیستند که چه حسی بهم دارند. برخی از زوج ها با جدایی، قلبا از هم جدا نمی شوند و این احساسات می تواند باعث رابطه دوباره شود.

زمان خستگی ها را از بین می برد

گاهی اوقات مسائل ساده با فاصله مکانی از یکدیگر خیلی راحت حل میشوند و همچنین با فاصله گرفتن از همسر، می توان احساس واقعی خود را درک کرد. بعد از مدتی، احساسات منفی شما دیگر قوی نیستند و بهتر می توانید علت اختلافات را تشخیص دهید. برای همین در بروز اختلافات اساسی پیشنهاد می شود کمی از هم فاصله بگیرید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. قبل از اقدام به جدایی هم مشاوره طلاق توصیه می شود تا با عجله تصمیم نگیرید.

اوضاع همیشه بهتر نخواهد شد

بعضی زوج ها فکر می کنند که با طلاق گرفتن اوضاعشان خیلی بهتر از زندگی فعلی شان خواهد بود. پس از تجربه ی تنها زندگی کردن، برخی افراد ممکن است متوجه شوند که هیچ کس مثل همسر سابقشان نیست.

تغییر شخصیت و عشق تجدید شده

افراد با تغییر سن رشد می کنند، اما این بدان معنا نیست که زوج ها باید رشد کنند. به این دلیل که افراد در زندگی تغییر می کنند و دیگر شخص سابق نیستند، ممکن است زندگی مشترکشان به طلاق بینجامد، اما در برخی مواقع ممکن است دوباره شخصیتشان در زندگی تغییر کنند و متوجه شوند که یکدیگر را دوست دارند.

آشتی بعد از طلاق چقدر احتمال دارد؟

دلایل اصلی طلاق گرفتن بر احتمال آشتی تأثیر مستقیم دارد. اگر یک زوج به دلیل عدم مهارت های ارتباطی یا از دست دادن علاقه، جدا شده باشند. ممکن است با فاصله ای که پس از طلاق ایجاد می شود متوجه علاقه شان بهم شوند و برای بازسازی رابطه از دست رفته تلاش کنند.

با این حال، اگر مسائلی از قبیل سوء استفاده احساسی یا خیانت در میان باشد، شانس آشتی بسیار کم خواهد بود.

فرزندان

فرزندان یکی از بزرگترین دلایلی است که مانع طلاق می شود، در حالی که یکی از دلایل آشتی کردن پس از طلاق نیز می باشد. پدر و مادر می خواهند فرزندانشان در یک محیط دوست داشتنی رشد یابد، پس وقتی متوجه شوند که با طلاق، این رویا دیگر دست یافتنی نیست، آشتی خواهند کرد. علاوه بر این، با ادامه رابطه میان همسران سابق به دلیل وجود فرزندان، برخی از زوج ها متوجه می شوند که هنوز هم یکدیگر را دوست دارند و می خواهند در کنار هم باشند.

ارتباط با همسر بعد از طلاق
ارتباط با همسر بعد از طلاق

راه های برگشت همسر بعد از طلاق

در صورتی که بخواهید آشتی کنید، اگر مشکلاتتان قابل اصلاح باشد، می توانید آنها را حل کنید. تنها چیزی که مهم است اینست که شما و همسرتان هر دو بخواهید مشکلات را حل کنید. دلتنگی برای همسر سابق نمی تواند تنها علت بازگشت باشد.

هر دو نفر باید تمایل به زندگی دوباره داشته باشند.

برای آشتی باید همسر سابقتان به این کار مایل باشد. اگر تنها شما تمایل به بازگشت داشته باشید، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. بنابراین اولین شرط تمایل هر دو نفر برای زندگی دوباره است.

تا آنجا که ممکن است با هم در ارتباط  باشید.

درست مانند زمانی که برای اولین بار ملاقات کردید، با همسر سابق خود تا جایی که ممکن است صحبت کنید. تماس بگیرید، متن یا ایمیل بفرستید تا در مورد چیزهایی که مهم هستند، بحث و تبادل نظر کنید. به چیزهایی که همسرسابق تان درگیر آن است توجه نشان دهید. به او بگویید که چقدر از  او غافل بوده اید. پس از آن می توانید با هم قرار بگذارید. این قرار را اولین قرار و دیدار فرض کنید و برای آن آماده شوید.

در مورد مسائل مربوط به ازدواج بحث کنید.

پس از اینکه ارتباطتان را با همسر سابق خود دوباره برقرار کردید، باید درباره مسائل مربوط به ازدواج صحبت کنید. بهترین زمان برای انجام این کار زمانی است که شما قصد تعهد دوباره با همسر سابق خود را دارید. مطمئنا شما نمیخواهید همان الگوهایی را که در ازدواج قبل انجام داده اید؛ تکرار کنید، یا این که رابطه جدید با همان مشکلات قبلی به پایان برسد. در مورد اتفاقاتی که موجب طلاق شد، با ذهن و قلب باز صحبت کنید. گاهی اوقات این کار می تواند دشوار باشد، بنابراین مشاوره ازدواج یک راه عالی برای حل مشکلات قبلی و به دست آوردن زندگی جدید با شیوه جدید است.

به آرامی و با احتیاط حرکت کنید.

ممکن است احساس کنید که چون قبلا با هم زندگی کرده اید، راحت و سریع می توانید به رابطه با همسر سابق خود بازگردید. اجازه ندهید احساسات گمراهتان کند، زیرا عشق ممکن است دوباره سقوط کند و سوزانده شود. بازگشت به رابطه را به آرامی انجام دهید و به آنچه که قبلا اتفاق افتاده توجه کنید. باور داشته باشید که این یک شروع جدید است و نیاز به تفکر و تفکر دارد. نادیده گرفتن آنچه که در گذشته اتفاق افتاده و عدم رسیدگی به آن احتمال طلاق دوباره را افزایش می دهد.

مهارت های یک رابطه خوب را یاد بگیرید.

همانطور که در حال برطرف کردن مشکلات قبلی خود هستید، راه های جدید برای مقابله با مشکلات آینده را یاد بگیرید. اگر فقدان ارتباط خوب موجب طلاق شده، یاد بگیرید که شنونده خوبی باشد. یاد بگیرید که به نیازها و خواسته های شریک زندگی خود توجه داشته باشید و به یاد داشته باشید که در همه مسائل زندگی باید با هم تصمیم گیری کنید. همچنین به یاد داشته باشید که این تغییرات را فقط برای به دست آوردن همسر سابق خود ایجاد نمی کنید که با برگشت به زندگی فراموش شوند.

آمار ازدواج با همسر سابق

آمار ازدواج های پس از طلاق، ممکن است تا حدودی تعجب‌ آور باشد. در حالی که آمار موجود در روان‌شناسی امروز نشان می‌دهد که ۷۵% از ازدواج های دوم و ۷۳% از ازدواج های سوم به طلاق منجر می‌شود. در حالی که اوضاع برای افرادی که با همسر سابق خود دوباره ازدواج می کنند بهتر است.

ارتباط با همسر بعد از طلاق باید بسیار محتاطانه باشد. بنابراین وجود یک مشاور در کنارتان الزامی است. مشاوره به شما اثبات خواهد کرد که همسر سابقتان برای ازدواج دوباره قابل اعتماد است یا خیر. گروه مشاوره نیک همراه با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی حضوری مستمر در کنار زوجین خواهند داشت.

021-28424894

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.