تلفن : 28424894-021

مشاوره پیش از ازدواج

پیش از ازدواج

قدم اول در مشاوره پیش از ازدواج

در اولین جلسه مشاوره پیش از ازدواج تست های شخصیتی از دو طرف گرفته می شود که با بررسی و سنجش این تست ها، به شباهت ها و تفاوت های شخصیتی که دو طرف دارند پی برده می شود و با توجه به نتیجه آن، توضیحاتی در این راستا به شما عزیزان داده می شود.

قدم دوم در مشاوره پیش از ازدواج

در این مرحله سنجش معیارهای ازدواج برای هر کدام از طرفین بررسی می شود (معیارهای خانوادگی، تحصیلی، شغلی، مذهبی، سیاسی و…) این معیارها در انتخاب شما بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز می باشند.

تفاوت هایی که در دنیای زنانه و مردانه وجود دارد و متاسفانه هیچ کدام از دختران و پسران عزیزی که تصمیم به ازدواج دارند با آنها آشنا نیستند توضیح داده می شود. همچنین نقش هایی که هر دختر و پسری بعد از ازدواج به خود می گیرند و وظایف و مسئولیت هایی که به واسطه ازدواج برای هر فرد مشخص می شود توضیح داده می شود.

تماس با ماتلفن : 28424894-021

با عاشق شدن های دوران نوجوانی فرزندانمان چگونه برخورد کنیم؟
جنگ قدرت در روابط زوجی

قدم سوم در مشاوره پیش از ازدواج

آموزش مهارت های زندگی، روش های کنترل و مدیریت خود، آموزش رفتار متقابل و آموزش مدیریت حل بحران در این مرحله به هرکدام از طرفین داده می شود.

گاهی در این مراحل لازم می شود که در ابتدا هر کدام از طرفین جلساتی را به تنهایی مشاوره دریافت کنند و بعد از آن جلسات به صورت دو نفره برگزار خواهد شد.

در قدم چهارم مشاوره پیش از ازدواج

در مرحله آخر با توجه به تفاوت هایی که هر کدام از طرفین در شخصیت شان و در معیارها و ملاک های انتخابی شان وجود دارد و با توجه به شناختی که از وظایف و نقش هایشان در ازدواج بدست آورده اند، می توانند بهترین تصمیم را برای انتخاب خود بگیرند که آیا می توانند زیر یک سقف زندگی خوب و آرامی داشته باشند و یا بهتر است که در انتخاب خود بیشتر فکر کنند.

در این مرحله خود افراد تصمیم نهایی را می گیرند و مشاور تنها در کنار آنهاست و آنها را همراهی می کند.

شکل گیری یک رابطه با جنس مخالف

تماس با ماتلفن : 28424894-021

تماس با ما

تلفن : 28424894-021

آدرس : سهروردی میرزای زینالی غربی, پلاک 110 واحد3